عنوان

برق گیر وسیله ای است که به وسیله آن می توان از ساختمان های بلند در برابر برخورد آذرخش محافظت کرد. از این وسیله در شبکه های الکتریکی برای حفاظت تجهیزات در برابر صدمات و آسیب های ناشی از اضافه ولتاژ استفاده می شود.

برق گیر چیست؟

 

برق گیر وسیله ای است که به وسیله آن می توان از ساختمان های بلند در برابر برخورد آذرخش محافظت کرد. از این وسیله در شبکه های الکتریکی برای حفاظت تجهیزات در برابر صدمات و آسیب های ناشی از اضافه ولتاژ استفاده می شود. این افزایش ناگهانی ولتاژ را می توان در برخورد صاعقه و همچنین رعد و برق مشاهده نمود. این محصولات در برابر ولتاژ های معمولی یک مقاومت بسیار زیاد را از خود بروز می دهند. این مقاومت به شکلی می باشد که می توان آن ها را به صورت عایق نیز در نظر گرفت. برق گیر ها در برابر ولتاژ های ناگهانی و آنی از خود مقاومت بسیار کمی را نشان داده و موج های الکتریکی را به زمین منتقل می کنند.

برق گیر را می توان به عنوان یکی از بهترین وسایل حفاظتی نسبت به دیگر محصولات مورد استفاده قرار داد. این وسیله می تواند بیشترین حذف امواج گذرا را به خوبی فراهم کند. برق گیر ها را به صورت موازی و یا بین فاز و زمین قرار می گیرند.

بنر تماس - صنعت برق
برق گیر - صنعت برق

انرژی اضافه موج ولتاژ که می تواند بسیار مخرب باشد به وسیله این تجهیزات به زمین منتقل می شود. این محصولات نسبت به سایر وسایل حفاظتی دارای تنوع بسیار خوبی می باشند. از برق گیر ها به صورت عمده در ساختمان های بلند برای حفاظت از خطر برخورد آذرخش استفاده می کنند.

عنوان

کاربرد برق گیر

 

برق گیر ها در حقیقت میله یا سیم های رسانایی می باشند که در بالای اکثر ساختمان های بلند نصب می شوند. این دستگاه توانایی کنترل جریان های بسیار بزرگ را دارا می باشند. این وسایل به صورت عمده برای کنترل جریان بسیار بزرگ رعد و برق مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم برق گیر دارای رسانایی بسیار بالایی می باشد. به دلیل داشتن مقاومت پایین در این محصولات می توان کمترین دما را مشاهده کرد. ایجاد دمای کم به دلیل مقاومت پایین باعث عدم آسیب به ساختمان ها می شود. در مدل های مختلف این محصولات را به صورت نوک تیز می سازند. باید برق گیر را در بالاترین نقطه ساختمان نصب کرد. انتهای این وسیله را باید به زمین وصل نمود. برای این که بهترین اتصال با زمین ایجاد شود یک صفحه فلزی را قرار می دهند. سیم برق گیر را به صفحه فلزی قرار داده شده لحیم می کنند. این صفحه را معمولا در زمین و در جایی که رطوبت خاک به خوبی حس شود قرار می دهند.

معمولا شدت میدان در اطراف اجسام نوک تیز بیشتر می باشد. به همین دلیل در نوک برق گیر می توان تخلیه میدان الکتریکی را شاهد بود. این تخلیه در نوک این محصول باعث می شود که بار های القا شده بر روی ساختمان جمع نشوند. در موارد معدودی هم اگر آذرخش به وجود بیاید با برق گیر موجود برخورد کرده و به زمین منتقل می شود.

خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

خرید برق گیر

 

در خرید برق گیر ها می توان موارد متعددی را بیان کرد. در این محصولات می توان تنوع بسیار خوبی را مشاهده کرد. تنوع موجود در این محصولات می تواند به خوبی نیاز های شما را بر آورده کند. می توان مدل های مختلف را برای ساختمان های متفاوت خریداری کرد. خرید خود را می توانید به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام دهید. هر یک از مدل های موجود می توانند ویژگی ها و کاربرد های خاصی را داشته باشند. در هنگام خرید برق گیر به جنس و کیفیت ساخت آن ها توجه داشته باشید. می توانید به راحتی و با توجه به ارتفاع ساختمان خود مدل های مختلف را خریداری کنید. می توان مدل های موجود در برق گیر ها را با نام های زیر مشخص کرد.

  • مدل میله ای
  • با فاصله هوایی
  • دارای مقاومت غیر خطی
  • بدون فاصله هوایی
  • خازنی
  • فیوزی

هر یک از این مدل ها با توجه به ساختار خود می توانند بسیار مفید باشند. در نصب و راه اندازی برق گیر باید به موارد ایمنی توجه داشته باشید. نصب این محصولات بسیار مهم بوده و باید با کیفیت مطلوبی این برق گیر ها را نصب کرد. در هر مدل می توان ارتفاع و اندازه های مختلفی را نیز مشاهده کرد.

بنر تماس - صنعت برق
خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

قیمت برق گیر

 

قیمت برق گیر را می توان به عوامل مختلفی ربط داد. در تعیین قیمت این محصولات عوامل بسیار زیادی دخیل می باشند. می توان با توجه به اندازه و نوع این برق گیر ها قیمت های مختلفی را مشاهده کرد. در ساخت این محصولات می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد. هر چه کیفیت این متریال ها بالاتر باشد می توان محصولی با کیفیت تر را در دسترس داشت. یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت این محصولات نوع ساختمان می باشد. با توجه به ارتفاع ساختمان قیمت و نوع این محصولات تغییر می کند. در تعیین قیمت این محصولات می توان فروشگاه های مختلف را نیز دخیل دانست.

باید توجه داشت که در فروشگاههای مختلف می توان کیفیت های متفاوتی را مشاهده کرد. می توان برای خانه های کوچکتر و منزل های ساختمان های ساده تر نیز از این محصولات استفاده کرد. این محصولات را به افرادی که خانه آن ها در قسمت های وسیع و بدون هادی الکتریکی قرار دارد توصیه می کنیم. خانه های باغی که در کنار مراتع قرار دارند می توانند از این محصولات استفاده کنند. صاعقه با توجه به طبیعت و ساختار خود به بلند ترین محل در یک منطقه برخورد می کند. توجه داشت باشید که به بلند ترین هادی موجود در منطقه مربوطه برخورد می کند.

عنوان

نمایندگی فروش برق گیر

 

برق گیر ها را می توان از فروشگاه های بسیار زیادی در سراسر کشورخریداری کرد. توجه داشته باشید که نمایندگی های فروش این محصولات می توانند کیفیت بهتری را به شما ارائه دهند. با توجه به نیاز خود در ساختمان های مختلف می توانید انواع برق گیر های موجود را از نمایندگی ها خریداری کنید. خرید از نمایندگی های مجاز می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. خرید از نمایندگی علاوه بر کیفیت بالاتر، قیمت بسیار بهتر را نیز برای شما به همراه دارد. قیمت مقطوع و بسیار بهتر نسبت به فروشگاه های عادی می تواند یک عامل جذاب برای تمامی افراد باشد. توجه داشته باشید که برای خرید می توانید به صورت اینترنتی با این فروشگاه ها ارتباط برقرار کنید. می توانید انواع برقگیر های موجود را از سایت صنعت برق تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. این سایت می تواند بهترین فروشگاه های موجود در صنعت برق را به شما معرفی کند.

عنوان

سوالات متداول برق گیر

قیمت برق گیر چیست؟

قیمت برق گیر را می توان به عوامل مختلفی ربط داد. در تعیین قیمت این محصولات عوامل بسیار زیادی دخیل می باشند. می توان با توجه به اندازه و نوع این برق گیر ها قیمت های مختلفی را مشاهده کرد. در ساخت این محصولات می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد. هر چه کیفیت این متریال ها بالاتر باشد می توان محصولی با کیفیت تر را در دسترس داشت.

برق گیر چیست؟

برق گیر وسیله ای است که به وسیله آن می توان از ساختمان های بلند در برابر برخورد آذرخش محافظت کرد. از این وسیله در شبکه های الکتریکی برای حفاظت تجهیزات در برابر صدمات و آسیب های ناشی از اضافه ولتاژ استفاده می شود. این افزایش ناگهانی ولتاژ را می توان در برخورد صاعقه و همچنین رعد و برق مشاهده نمود.

ثبت نظر