عنوان

تایمر آتونیکس

تایمر آتونیکس که در بازار به عنوان زمان سنج یا رله زمانی نیز شناخته می شود، یکی از وسایل پر کاربرد در صنایع مختلف به شمار می رود که مهم ترین وظیفه آن، کنترل مدار برای مدت زمان مشخصی است. در واقع تایمر به عنوان یک وسیله فرمان دهنده مدار های کنترل صنعتی به کار برده می شود. تایمر اتونیکس به دلیل ویژگی ها و مشخصات برجسته خود با استقبال زیادی از سمت کاربران روبرو شده است. از این رو، در این مقاله می خواهیم به بررسی این زمان سنج حرفه ای و کاربرد های متعدد آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

عنوان

تایمر آتونیکس چیست ؟

تایمر  آتونیکس، یک وسیله سنجش زمان است که وظیفه کنترل مدار را برای یک تایم مشخص بر عهده دارد. عملکرد تایمر به این شکل است که بعد از این که تغذیه وصل شد، شروع به شمارش زمان می کند. پس از اینکه زمان مشخص شده به پایان رسید، رله های آن وارد عمل شده و مدار را قطع یا وصل می کنند. جالب است بدانید که عملکرد همه تایمر ها شبیه به هم نیست. در برخی از تایمر ها، پس از اتصال پیدا کردن تغذیه، تایمر فورا شروع به شمارش زمان نمی کند. بلکه در ابتدا پایه مربوط به استارت از طریق اپراتور، میکروسوئیچ یا سنسور فعال می شود و سپس تایمر کار خود را شروع می کند.

انواع تایمر آتونیکس

تنوع زیاد تایمر های دیجیتال و آنالوگ آتونیکس باعث شده است تا برای کاربرد های مختلف، مفید واقع شوند. از این رو، به طور گسترده در صنایع مختلف مانند آشپزخانه های صنعتی و یا صنعت تولید غذا و دارو، مورد استفاده قرار می گیرد.

البته اینها، فقط بخشی از کاربرد مدل های متنوع تایمر آتونیکس هستند. این زمان سنج پیشرفته در صنایع  بسته بندی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع، تایمر های آتونیکس در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند:

  • تایمر های صنعتی آتونیکس
  • تایمر های آنالوگ آتونیکس

تایمر های صنعتی، خود به  دو گروه زمان سنج های دیجیتال و آنالوگ تقسیم بندی می شوند( توجه داشته باشید که این دسته بندی بر اساس نوع تنظیمات آنها انجام می گیرد).  البته، تایمر های دیگر نیز در بازار وجود دارند که برای کاربرد های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرندف از جمله: تایمر ۲۴ ساعته، زمان سنج دو قلو، رله زمانی سالیانه، تایمر هفتگی، زمان سنج ستاره مثلث و …

علاوه بر تقسیم بندی تایمر ها بر اساس تنظیمات، حالت های مختلف دیگر نیز برای تایمر ها وجود دارد که بر اساس عملکرد آنها در نظر گرفته می شود. ساختار برخی تایمر های آتونیکس به این شکل است که از چندین حالت (مولتی فانکشن) پشتیبانی می کنند. این در حای است که برخی انواع دیگر، چنین قابلیتی ندارند و فقط دارای یک مد بیشتر نیستند.

تایمر های آنالوگ: در ساختار این زمان سنج ها از یک ولوم، بهره برده می شود که به وسیله آن می توان، زمان را تنظیم کرد. تفاوت این نوع زمان سنج ها با نمونه قبل در این است که یک نمایشگر برای نمایش زمان سپری شده، وجود ندارد. فقط از طریق یک اندیکاتور (Indicator) وضعیت تایمر قابل تشحیص است. جالب است بدانید که تایمر های آنالوگ اتونیکس به راحتی قادر به زمان سنجی از  چند میلی ثانیه تا چند ساعت هستند.

تنوع تایمر های آنالوگ آتونیکس به قدریزیاد است که شما می توانید طراحی ها و ابعاد متفاوت آنها را بر اساس نیاز کاربری خود، مورد بررسی قرار داده و گزینه مناسب را انتخاب کنید.   سایز ها و اشکال مختلف تایمر های آتونیکس را می توانید در فروشگاه آنلاین، صنعت برق، تهیه کنید. ما متنوع ترین تایمر های آتونیکس را با قیمت مقرون به صرفه عرضه می کنیم.

عنوان

مشخصات تایمر آتونیکس

یک تایمر آتونیکس، معمولا  یکی از مد های زیر را پشتیبانی می کند.

تاخیر در وصل: این حالت تایمر ها به این شکل است که با روشن شدن تایمر، دستگاه شروع به زمان سنجی می کند و پس از اینکه، تایم در نظر گرفته شده به پایان رسید، ، تایمر دستور وصل را صادر می کند. این مد کاری تقریبا شبیه به زمانی است که  برای روشن شدن یک موتور اصلی، ابتدا نیاز باشد که  یک پمپ کوچک برای به کار انداختن مدار به مدت یک دقیقه روغن کاری گردد. در  تایمر آنالوگ، چنین آماده سازی برای شروع به کار  به واسطه  تنظیم روی یک دقیقه، انجام می گیرد.

 تاخیر در قطع: مد کاری به این صورت است که پس از سنجش زمان، تایمرف فرمان قط مدار را صادر می کند. جالب است بدانید که در این حالت، تایمر برای قطع کردن مدار، حتما باید از منبع تغذیه، یا باطری بهره ببرد. به این معنی که  پس از پایان مدار زمان سنجی، خودش بی برق نشود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد و تایمر آتونیکس بی برق شود، در نتیجه چون در فرمان داده شده  از سمت  رله های تایمر، به طور کامل  اجرایی نمی شود و در کارایی آن، اختلال رخ می دهد. تاخیر در قطع شبیه به حالتی است که برای  فعال سازی درزد گیر خانه، ۳۰ ثانیه زمان لازم است تا درب هاف بسته شوند. در این شرایط، تنظیمات تایمر تاخیر بر روی ۳۰ ثانیه، تنظیم گردیده است.

فروش تایمر آتونیکس

تایمر های آتونیکس به دلیل تنوع زیاد در طراحی و عملکرد بی نظیری که دارند، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیلف درصد بالای فروش را به خود اختصاص داده­اند. در حال حاضر، مولتی رنج آتونیکس AT8N، یک از پر فروش ترین تایمر های آتونیکس به شمار می رود. این، یک زمان سنج بسیار پر قدرت است که در مصارف صنعتی به کار برده می شود و بهترین کارایی را ارائه می دهد.  این زمان سنج از چنان دقتی در شمارش زمان برخوردار است که می تواند از ۰٫۰۵ ثانیه تا ۱۰۰ ساعت را به خوبی نمایش دهد. عملکرد خوب و قیمت مقرون به صرفه این محصول، آن را به پر فروش ترین تایمر در بازار کنونی تبدیل کرده است. برای خرید آنلاین تایمرAT8N آتونیکس، همین الان از طریق فروشگاه اینترنتی صنعت برق، اقدام کنید.

خرید تایمر آتونیکس

همانطور که اشاره کردیم؛  طیف گسترده ای از تایمر های اتونیکس در بازار موجود هستند که هر کدام برای هدف خاصیف مورد استفاده قرار می گیرند.  عملکرد خروجی بسیار عالی که این تایمر ها دارند و همچنین به جهت  قیمت بسیار اقتصادی آنها، سطح استقبال مشتریان برای خرید این وسیله زمان سنج به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. تایمر آتونیکس به عنوان پر فروش ترین تایمر در بین همتایان خود، معرفی می شود. برای خرید تایمر های آتونیکس که در فرآیند های متعدد به کار برده می شوند( در ماشین ها و خطوط تولید و…) می توانید از طریق فروشگاه آنلاین صنعت برق، اقدام کنید.

عنوان

سوالات متداول

تایمر آتونیکس چیست ؟

تایمر  آتونیکس، یک وسیله سنجش زمان است که وظیفه کنترل مدار را برای یک تایم مشخص بر عهده دارد. عملکرد تایمر به این شکل است که بعد از این که تغذیه وصل شد، شروع به شمارش زمان می کند. پس از اینکه زمان مشخص شده به پایان رسید، رله های آن وارد عمل شده و مدار را قطع یا وصل می کنند.

انواع تایمر آتونیکس را نام ببرید ؟

  • تایمر های صنعتی آتونیکس
  • تایمر های آنالوگ آتونیکس

مشخصات تایمر آتونیکس چیست؟

تاخیر در وصل

تاخیر در قطع

ثبت نظر