عنوان

ترانس مهتابی را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات موجود در انواع لامپ های مهتابی در نظر گرفت. با توجه به نیاز مهتابی ها می توان از این محصولات برای راه اندازی مهتابی استفاده نمود.

در علم برق به سیم پیچ هایی که دارای هسته مغناطیسی می باشند ترانس می گویند. ترانس را در لامپ ها اصطلاحا با نام چک نیز می شناسند. اصلی ترین کاری این سیم پیچ ها انجام می دهند محدود کردن جریان می باشد. این کار باعث افزایش ولتاژ در سر خروجی ترانس می شود. در تمامی ترانس های موجود می توان این رابطه را بین جریان و ولتاژ مشاهده نمود. افزایش ولتاژ می تواند با کمک یک قطعه دیگر به نام استارتر در مهتابی قوس های الکتریکی را به وجود بیاورد. این هماهنگی در عملکرد این دو قطعه باعث روشن شدن لامپ مهتابی شده و روشنایی را ایجاد می کند. می توان ترانس مهتابی را به شکل های دیگری نیز تعریف کرد.

ترانس مهتابی - صنعت برق

یکی از مهم ترین کاربرد های ترانس مهتابی در لامپ مهتابی ایجاد مقاومت بالا در برابر جریان می باشد. لامپ های مهتابی دارای راندمان نوری بسیار بالایی بوده و تنوع رنگ در آن ها نیز بسیار عالی می باشد. می توان از این نوع لامپ برای ایجاد روشنایی در مکان های مختلف استفاده نمود.

به صورت گسترده از این نوع تجهیزات در مصارف صنعتی بهره می برند. هر جایی که لامپ های مهتابی را بتوان مشاهده نمود ترانس مهتابی نیز وجود دارد. در هنگام استفاده از ترانس مهتابی بایی دقت بالایی را به خرج داد. بهتر است که برای نصب ترانس مهتابی از افراد با تجربه کمک بگیرید. برای انتخاب ترانس مهتابی می توانید فروشگاه های بسیار زیادی را انتخاب کنید. در انتخاب این محصول به برند آن توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه نکاتی را در مورد این محصول برای شما بازگو خواهیم کرد.

عنوان

خرید ترانس مهتابی

 

ترانس مهتابی را می توان در مدل های بسیار متنوعی خریداری کرد. در خرید این محصولات باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین موارد در خرید این محصولات برند های موجود می باشد. کیفیت این محصولات برای استفاده های گوناگون بسیار مهم می باشد. خرید محصول با کیفیت می تواند برای شما مزایای بسیار زیادی را داشته باشد. در هنگام خرید ترانس مهتابی به فروشگاه های موجود نیز توجه داشته باشید. فروشگاه های معتبر می توانند کیفیت برتر را به شما ارائه کنند. رنج کاری این محصولات برای انتخاب بسیار مهم می باشد. در هنگام خرید ترانس مهتابی به توان های موجود نیز باید توجه نمود. برای خرید این محصول فروشگاه های مجاز و نمایندگی های مختلف را انتخاب کنید.

برای شناسایی نمایندگی ها و فروشگاه های برتر می توانید از سایت صنعت برق کمک بگیرید. سایت صنعت برق به شما بهترین فروشگاه های موجود در سراسر کشور را معرفی کرده و محصولات را به شما معرفی می کند. می توانید در این سایت آدرس های مربوط به هریک از فروشگاه ها را نیز مشاهده کرده و به راحتی خرید های خود را انجام دهید. در ترانس مهتابی می توان قیمت های مختلفی را نیز مشاهده کرد. با توجه به ویژگی های مختلف این ترانس ها می توان قیمت های گوناگونی را نیز مشاهده نمود. برای کسب اطلاعات مورد نیاز درمورد قیمت می توانید با شماره های موجود نیز تماس حاصل فرمایید.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

نحوه کارکرد ترانس مهتابی

در کارکرد ترانس مهتابی می توان به موارد مختلفی توجه نمود. در این محصولات نحوه عملکرد بسیار مهم می باشد. کارکرد بدون نقص می تواند به خوبی برای شما مفید باشد.

در انواع مهتابی ها می توان ترانس های مختلف را مشاهده نمود. لامپ های مهتابی برای روشن شدن چشمک هایی را می زنند که این چشمک ها مربوط به ترانس مهتابی یا چوک می باشد. در یک لحظه خاص ولتاژی معادل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت را برای یونیزه کردن گاز نیاز داریم. این کار باید توسط ترانس صورت گیرد. وظیفه تامین این ولتاژ به گردن چوک می باشد. با توجه به نوع مهتابی و توان آن می توان ترانس های مختلف را به کار گرفت.

ترانس مهتابی - صنعت برق

در صورتی که ترانس مهتابی نتواند به خوبی این ولتاژ را تامین کند علاوه بر آسیب به خود ترانس به دیگر اجزای موجود نیز آسیب وارد می شود. با توجه به نوع عملکرد ترانس مهتابی می توان بازدهی نوری بسیار خوبی را برای لامپ های مهتابی در نظر گرفت. یکی از ویژگی ها و وظایف ترانس مهتابی محافظت می باشد. این قطعه از فیلامان های دو سر مهتابی در برابر سوختن محافظت می کند. این دو سر تنها می توانند مقدار مشخصی از جریان را از خود عبور دهند.

عنوان

ویژگی های فنی ترانس مهتابی

برای ترانس مهتابی می توان ویژگی ها و خصوصیات فنی بسیار زیادی را مورد بررسی قرار داد. با توجه به این ویژگی ها می توان موارد استفاده بسیار زیادی را برای این محصولات در نظر گرفت. برخی از ویژگی های فنی ترانس مهتابی را به صورت موردی برای شما شرح خواهیم داد.

  • مقدار ولتاژ مناسب در ورودی ترانس. این ولتاژ در بین ۱۹۰ تا ۲۴۰ ولت می باشد که می تواند در تمامی مناطق قابلیت نصب را داشته باشد. این رنج کاری از سوخت ترانس به خوبی جلوگیری می کند. افت ولتاژ در این محصول نمی توان به عملکرد آن آسیبی را وارد کند. این محصول می تواند در ولتاژ های کاری دیگری نیز کار کند اما بهترین ولتاژ برای این ترانس ها این محدوده می باشد.
  • عدم وجود هارمونیک مخرب. در بسیاری از ترانس ها به صورت کاملا ناخواسته می توان هارمونیک های مخرب را مشاهده نمود. در ترانس مهتابی به دلیل تک فاز بودن این نوع از هارمونیک ها به وجود نمی آیند. وجود هارمونیک های مخرب می تواند باعث قطع و وصل در مهتابی شده و طول عمر آن را کم کند.
بنر تماس - صنعت برق
ترانس مهتابی - صنعت برق
  • مدت زمان گرمایش این محصولات در حدود ۱٫۳ ثانیه می باشد که تقریبا زمان بسیار خوب و زیادی است.
  • کارایی متناسب با دما در این ترانس ها به خوبی دیده می شود. ترانس مهتابی در دمایی بین منفی ۲۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد می تواند به خوبی عمل کند. با توجه به این بازه بسیار عالی می توان در مناطق مختلف از این ترانس ها استفاده نمود.
  • ضریب قدرت در ترانس مهتابی بسیار بالا بوده و از طریق خازن می توان این ضریب را به خوبی کاهش داد. با نصب یک خازن مناسب می توان صرفه جویی در انرژی را به خوبی مشاهده کرد.
  • ترانس های خوب می توانند به خوبی عملکرد لامپ مهتابی را تحت تاثیر خود قرار دهند. کیفیت این محصولات می تواند از چشمک زدن انواع لامپ های مهتابی به خوبی جلوگیری کند.
  • در این ترانس ها می توان بازه فرکانسی بسیار عالی را مشاهده نمود. فرکانس کاری بین ۴۰ تا ۷۰ کیلو هرتز می توان به خوبی کارآمد باشد.

عنوان

سوالات متداول ترانس مهتابی

ویژگی های فنی ترانس مهتابی چیست؟

  • مقدار ولتاژ مناسب در ورودی ترانس. این ولتاژ در بین ۱۹۰ تا ۲۴۰ ولت می باشد که می تواند در تمامی مناطق قابلیت نصب را داشته باشد. این رنج کاری از سوخت ترانس به خوبی جلوگیری می کند.
  • عدم وجود هارمونیک مخرب. در بسیاری از ترانس ها به صورت کاملا ناخواسته می توان هارمونیک های مخرب را مشاهده نمود. در ترانس مهتابی به دلیل تک فاز بودن این نوع از هارمونیک ها به وجود نمی آیند. وجود هارمونیک های مخرب می تواند باعث قطع و وصل در مهتابی شده و طول عمر آن را کم کند.
  • مدت زمان گرمایش این محصولات در حدود ۱٫۳ ثانیه می باشد که تقریبا زمان بسیار خوب و زیادی است.

ترانس مهتابی چیست؟

ترانس مهتابی را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات موجود در انواع لامپ های مهتابی در نظر گرفت. با توجه به نیاز مهتابی ها می توان از این محصولات برای راه اندازی مهتابی استفاده نمود. در علم برق به سیم پیچ هایی که دارای هسته مغناطیسی می باشند ترانس می گویند. ترانس را در لامپ ها اصطلاحا با نام چک نیز می شناسند. اصلی ترین کاری این سیم پیچ ها انجام می دهند محدود کردن جریان می باشد.


ثبت نظر