عنوان

ترانکینگ چیست؟

ترانکینگ به تجهیزاتی گفته می‌شود که جهت نگه‌داری انواع کابل به‌صورت منظم روی دیوار استفاده می‌شود. ترانکینگ مزایای زیادی دارد. ترانک کابل امکان تثبیت بسیاری از سیم‌ها را در یک ظرف واحد به نام تنه فراهم می‌کند. وجود سیم‌های مجزا در کنار هم در یک‌تنه، کابل‌ها را از آسیب‌های ناشی از حیوانات موذی یا جوندگان محافظت می‌کند. در اغلب فضاهای آموزشی و بیمارستان‌ها از سیستم ترانکینگ که نوعی کابل‌کشی روی کار است استفاده می‌شود. در صورت استفاده از آن هیچ نیازی به کندن دیوار نیست. در بسیاری از ادارات نیز برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی کابل‌های شبکه یا برق از ترانک استفاده می‌کنند. این امر علاوه بر اینکه به محافظت از کابل‌ها کمک می‌کند باعث منظم شدن آن‌ها نیز می‌شود.

آگهی های صنعت برق

کانال‌کشی کابل کار را مرتب، منظم و مرتب می‌کند. کانال‌کشی کابل سیم‌کشی نصب شده در فضاهای خارجی یا دیوارها را از تجمع گردوغبار محافظت می‌کند. ترانک ایمنی را به‌خصوص در مناطق پیاده‌روی افزایش می‌دهد. خطرات احتمالی زمین‌خوردن ناشی از سیم‌های سر راه یا در معرض دید را از بین می‌رود.

کابل‌های برق هرگز نباید با آب تماس داشته باشند. ترانک احتمال قرارگرفتن کابل‌ها را در معرض آب کاهش می‌دهد. مزایای ترانک در خانه یا محل کار فراتر از دلایل بهداشتی و ایمنی است. نگه‌داشتن کابل‌کشی در این پوشش، دسترسی آسان را در حین تعمیر یا نگهداری امکان‌پذیر می‌کند.
برای فضاها، سطوح، کف یا مکان‌های تنگ، ترانک ممکن است بهترین انتخاب برای اهداف کابل‌کشی باشد. ایمن‌سازی در محل آسان‌تر است. ترانک‌ها ممکن است نیاز به پیچ یا اتصال‌دهنده‌های دیگر داشته باشند تا روی دیوار ثابت بمانند بدون اینکه زیاد حرکت کنند.
ترانک کابل یک راه آسان برای عبور کابل‌های متعدد از یک مسیر در داخل حفره دیوار بدون سوراخ کردن ناودانی یا سقف است. اگر قصد دارید چندین سیم را در خانه خود به طور هم‌زمان اجرا کنید، این می‌تواند با کاهش هزینه استخدام یک متخصص در زمان و هزینه صرفه‌جویی کند.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

ترانکینگ زمینی

ترانکینگ کابل محفظه‌ای است که معمولاً دارای مقطع مستطیلی و با یک طرف قابل جداشدن یا لولایی است که برای محافظت از کابل‌ها و فراهم‌کردن فضا برای سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود. آنها کانال‌کشی الکتریکی و ترانک کابل برای پنهان کردن و ایمن کردن کابل‌ها ایجاد می‌کنند. برای کانال‌کشی زمینی و جهت عبور انواع مختلف کابل از این نوع از سیستم ترانکینگ استفاده می‌شود.

جنس ترانک زمینی معمولاً از فلز است زیرا باید در مقابل عوامل محیطی مقاومت زیادی از خود نشان دهد. این فلز می‌تواند ورق گالوانیزه یا استیل باشد که در مقابل ضربه، فشار و رطوبت کاملاً مقاوم هستند.

سیستم ترانکینگ زمینی با راه‌حل انعطاف‌پذیر برای انواع کف‌کشی است که مزایای نصب قابل‌توجه و عملی را در سطح مکان مدفون می‌کند. این سیستم ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش را ارائه می‌دهد که سریع‌ترین نصب را در بین سایر سیستم‌های ترانکینگ کف انجام می‌دهد.
سیستم ترانکینگ زمینی هم برای ساختمان‌های جدید و هم برای ساختمان‌هایی که در مرحله نوسازی هستند، در زیر کف‌های مرتفع نصب می‌شود. روکش ترانک به طول ۱۲۲۰ میلی‌متر در بخش‌های مساوی طراحی شده است تا امکان دسترسی آسان به فضای داخلی ترانک برای اهداف تعمیر و نگهداری را فراهم کند جعبه‌های خروجی سرویس کف بالا معمولاً با پانل‌هایی محکم می‌شوند که می‌توان آنها را در هر نقطه از کف دسترسی قرارداد.
پریزهای سرویس کف را می‌توان در مکان‌های مختلف در امتداد کف هرجایی که برای شما راحت‌تر است نصب کرد. به این معنی که اگر نیاز به سرویس یا تعمیر کابل‌ها یا لوله‌کشی خود دارید، این کار به‌راحتی انجام می‌شود.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

ترانکینگ برق

سیستم‌های سیم‌کشی ترانکینگ برق کابلی یک انتخاب محبوب است که برای محافظت از کابل‌ها در برابر آسیب و مرتب نگه‌داشتن سیم‌ها استفاده می‌شود. ترانکینگ برق کابل معمولاً به شکل مربع یا مستطیل با لولاهایی است که در صورت نیاز دسترسی آسان به کابل را فراهم می‌کند. بدون ترانک برق کابلی، داشتن کابل‌ها به‌صورت شل در اطراف دیوارها و کف‌ها یک درد چشم است، بنابراین استفاده از کابل‌کشی سیم‌کشی ظاهری تمیز به خانه یا محل کار شما می‌دهد. به طور گسترده در محیط‌های مختلف از جمله خانه‌ها، هتل‌ها و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.

ترانکینگ برای محافظت و اجرای چندین کابل در ساختمان شما استفاده می‌شود تا در صورت لزوم به‌راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. اگر کابل‌های برق زیادی در اطراف خانه، دفتر، صنعت یا انبار خود دارید و می‌خواهید همه آن‌ها پنهان شوند، ممکن است بخواهید از ترانک کابل استفاده کنید.

ترانکینگ کابل هزینه کمتری دارد زیرا نیازی به پشتیبانی از ناودانی‌های دیواری ندارد، اگرچه هزینه‌های نصب برای هر دو ممکن است بسته به هزینه یک متخصص مانند یک برق‌کار و تعداد کابل‌های در حال نصب متفاوت باشد. در صورت نیاز به سیگنال‌‌های تلویزیون کابل کواکسیال بدون نصب سینی کابل یا سایر سیستم‌های پشتیبانی، ترانک کابل نیز می‌تواند مفید باشد. ترانک از فلز یا پلاستیک تشکیل شده و به طول‌های موردنیاز برای یک پروژه خاص بریده می‌شوند.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

ترانکینگ فلزی

اغلب در جاهایی که دوام در اولویت است استفاده می‌شود، ترانک فلزی به طور قابل‌ملاحظه‌ای قوی است. به‌عنوان یک پوشش محافظ، یک ماده ایده‌آل است. ترانک فلزی به دلیل ماهیت سنگین آن اغلب برای پروژه‌هایی تجاری محبوبیت بیشتری دارند. در مقایسه با سایر مواد مانند پلاستیک، فلز را می‌توان در قسمت‌های سنگین‌تری استفاده کرد و یا در خود کف قرارداد. جنس ترانک فلزی می‌تواند از فولاد گالوانیزه یا استیل باشد.

ترانکینگ فولادی یک راه‌حل ایده‌آل برای مکان‌های عمومی است که به دلیل مقاومت بالا از ترانک استیل می‌توان برای محافظت از کابل‌ها و لوله‌ها استفاده کرد. ترانک فلزی می‌تواند علاوه بر اینکه از کابل‌ها محافظت کند، در مواقع لزوم دسترسی به آنها را نیز ممکن سازد.

مزیت دیگر ترانکینگ فولادی این است که به‌اندازه کافی قوی است که برای سیستم‌های ترانکینگ کف هموار استفاده می‌شود. ترانک فلزی در بسیاری از ساختمان‌های عمومی یا تجاری که در آن‌ها رفت‌وآمد زیاد است کاربرد دارد.
بهترین راه برای استفاده از ترانک فلزی این است که آن را در خود کف قرار دهید تا سطحی صاف برای کف‌پوش ایجاد شود. این یک راه‌حل مدیریت کابل ایمن و گسسته را فراهم می‌کند. سپس می‌توان روکش‌های مجرای را برای دسترسی به سرویس یا تعمیر قرارداد. دو راه برای قراردادن ترانکینگ وجود دارد، یا در داخل اسکرید، یا با گذاشتن روزنه‌ها برای نصب در آینده.

عنوان

سوالات متداول 

ترانکینگ چیست؟

ترانکینگ به تجهیزاتی گفته می‌شود که جهت نگه‌داری انواع کابل به‌صورت منظم روی دیوار استفاده می‌شود. ترانکینگ مزایای زیادی دارد. ترانک کابل امکان تثبیت بسیاری از سیم‌ها را در یک ظرف واحد به نام تنه فراهم می‌کند. وجود سیم‌های مجزا در کنار هم در یک‌تنه، کابل‌ها را از آسیب‌های ناشی از حیوانات موذی یا جوندگان محافظت می‌کند.

ترانکینگ زمینی چیست ؟

ترانکینگ کابل محفظه‌ای است که معمولاً دارای مقطع مستطیلی و با یک طرف قابل جداشدن یا لولایی است که برای محافظت از کابل‌ها و فراهم‌کردن فضا برای سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود. آنها کانال‌کشی الکتریکی و ترانک کابل برای پنهان کردن و ایمن کردن کابل‌ها ایجاد می‌کنند. برای کانال‌کشی زمینی و جهت عبور انواع مختلف کابل از این نوع از سیستم ترانکینگ استفاده می‌شود.

ترانکینگ فلزی چیست ؟

اغلب در جاهایی که دوام در اولویت است استفاده می‌شود، ترانک فلزی به طور قابل‌ملاحظه‌ای قوی است. به‌عنوان یک پوشش محافظ، یک ماده ایده‌آل است. ترانک فلزی به دلیل ماهیت سنگین آن اغلب برای پروژه‌هایی تجاری محبوبیت بیشتری دارند.

ثبت نظر