عنوان

ترانک لگراند به عنوان وسیله ای برای کابل کشی ساختمان های مختلف و جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی می باشد.

عنوان

ترانک لگراند چیست

ترانک لگراند به عنوان وسیله ای برای کابل کشی ساختمان های مختلف و جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی می باشد. این روش و استفاده از این تجهیزات می تواند مزایای بسیار زیادی را داشته باشد. در این محصولات می توان تنوع بسیار بالایی را مشاهده کرد. از این سیستم به صورت عمده در مکان های اداری و ساختمان های مختلف استفاده می کنند. با توجه به قابلیت پارتیشن بندی در این محصولات می توان از این محصولات به عنوان ابزار هایی بسیار عالی یاد کرد. از این وسایل می توان به صورت عمده برای ایجاد شبکه های مختلف استفاده کرد. در ترانک لگراند ها می توان برای تجمیع کابل های مختلف استفاده نمود.

وجود متعلقات مختلف در ترانک لگراند ها

در ترانک لگراند ها می توان مکانیزم های بسیار خوبی را مشاهده نمود. با توجه به قابلیت های موجود در این محصولات می توان انواع پریز ها را بر روی این محصولات نصب نمود. با توجه به جنس این محصولات می توان انواع کلید ها و پریز ها را بر روی آن ها جا سازی کرد.

می توان پریز های برق، تلفن و شبکه را در داخل ماژول های خاص موجود به راحتی جایگذاری کرد. این قابلیت را نمی توان در داکت ها معمولی مشاهده نمود. این موضوع را نمی توان تنها تفاوت میان ترانک لگراند و داکت دانست.

داکت ها را تنها برای عبور کابل در نظر می گیرند. ترانک لگراند یکی از بهترین گزینه ها برای پیاده سازی شبکه های ساختار یافته می باشد. این محصولات را از جنس پی وی سی بسیار عالی و مقاوم می سازند. این ترانک ها در برابر انواع ضربه ها مقاوم بوده و می توانند کیفیت قابل قبولی را از خود نشان دهند. ترانک لگراند را عموما از موادی تولید می کنند که در برابر شعله و آتش تا حد امکان مقاومت از خود نشان دهند. تنوع در ترانک لگراند بسیار بالا بوده و می توان برای موارد مختلف از آن ها استفاده نمود.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

انواع ترانک لگراند

ترانک لگراند را می توان در مدل های بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. با توجه به نیاز خود می توانید از تنوع موجود استفاده کنید. در ترانک لگراند موارد بسیار زیادی مهم می باشد. می توان به صورت زیر این محصولات را دسته بندی نمود.

ترانک دیواری: این نمونه از ترانک لگراند ها دارای متعلقات و تجهیزات جانبی بسیار زیادی می باشند. متعلقات موجود در این محصولات شامل زاویه خارجی، بست انتهای ترانک، قطعه اتصال درب، قطعه اتصال بدنه، سه راهی و … می باشد. این نوع از تجهیزات جانبی در این محصولات باعث ایجاد انعطاف بسیار خوبی می شود. برای نصب بهتر این محصولات و زیبایی بیشتر می توان از این وسایل به خوبی استفاده کرد.

 • این نوع از ترانک لگراند ها را می توان در سایز های بسیار زیادی خریداری کرد. از پرکاربرد ترین سایز های موجود در این محصولات می توان به ۵۰*۸۰ و ۱۰۰*۵۰ اشاره کرد. از این نوع ترانک می توان در ساختمان های مسکونی و اداری استفاده نمود.
 • ترانک دفنی: ترانک لگراند دفنی به صورت توکار و یا در زیر کفی های کاذب نصب می شود. این محصولات را نمی توان مشاهده نمود و در دیدی افراد نمی باشند. می توان از این نوع ترانک ها برای سیم کشی های برق فشار قوی و فشار ضعیف استفاده نمود. در کابل کشی های شبکه و تلفن نیز این نوع از ترانک ها بسیار کاربردی می باشند. با توجه به ویژگی های موجود در این ترانک لگراند ها می توان امنیت بسیار خوبی را برای کابل ها در نظر گرفت. از این نوع ترانک به صورت گسترده برای کابل کشی های فشار قوی در زیر ساخت ها استفاده می شود.
 • ترانک ستونی: ترانک لگراند های ستونی در انواع مختلف دیواری و ایستاده تولید می شوند. طرح های متنوع مکعبی و دایره ای در رنگ های مختلف می تواند باعث انتخاب های خوبی برای افراد شود. می توان مزایا و ویژگی های بسیاری را برای این نوع از ترانک ها در نظر گرفت.

متعلقات ترانک

در ترانک لگراند ها می توان متعلقات و تجهیزات جانبی بسیار زیادی را مشاهده کرد. اکثر افراد فکر می کنند که ترانک لگراند تنها محفظه هایی برای عبور کابل های مختلف می باشند. اجزا و لوازم متعددی را می توان در این محصولات مشاهده کرد. هر یک از این متعلقات می توانند به خوبی برای شما شکل های مختلف را ایجاد کنند. از این متعلقات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زاویه داخلی: برای اتصال دو ترانک در گوشه های ۹۰ درجه داخلی دیوار باید از این نوع از زاویه ها استفاده نمود.
ترانک لگراند - صنعت برق
 • فریم: ماژول ترانک محفظه ای می باشد که بر روی بدنه قرار می گیرد. می توان کلید پریز و … را در این ماژول قرار می گیرند. این قطعه را می توان در نوع های ۲، ۴، ۶ و ۸ ماژولی تولید می شوند. این محصولات دارای سایزی استاندار می باشند که با توجه به آن ها می توان موارد و کلید و پریز های مختلف را انتخاب نمود.
 • زاویه خارجی: برای اتصال دو ترانک لگراند در گوشه های ۹۰ درجه بیرونی دیوار می توان از این زاویه ها استفاده نمود.
 • زاویه تخت: برای اتصال دادن به صورت قائم دو ترانک لگراند به یکدیگر از این محصول و قطعه استفاده می کنند.
 • اتصالات: می توان قطعات و اتصالات جانبی مختلفی مانند پریز، کیستون و … را در سطح این محصولات می توان به کار برد.
 • سه راهی: برای ایجاد انشعاب های مختلف در مس تراک از سه راهی استفاده می کنیم.
 • مسدود کننده: برای ایجاد ایمنی و همچنین زیبایی بیشتر در ابتدا و انتهای ترانک لگراند ها از مسدود کننده ها استفاده می کنند.
 • درزگیر: پرکردن درز میان بدنه های موجود و درب ترانک لگراند بسیار مهم می باشد. برای این کار از درزگیر ها استفاده می کنند. درزگیر ها دارای سه قطعه می باشد.
 • پارتیشن: از این وسیله برای تقسیم بندی داخلی ترانک لگراند ها استفاده می کنند.

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی می توان تراک لگراند ها را به عنوان نظم دهنده های شبکه در نظر گرفت. استفاده از این محصولات برای مکان های مختلف می تواند بسیار مفید باشد. دسترسی سریع و تراکت به انواع اتصالات در این محصولات باعث استفاده گسترده آن ها شده است. برای خرید این محصولات فروشگاه های معتبر را انتخاب کنید. برای شناسایی فروشگاه های معتبر می توانید از سایت صنعت برق کمک بگیرید. در این سایت تمامی فروشگاه های موجود و معتبر برای افراد معرفی شده است. می توانید به راحتی بهترین فروشگاه های موجود را شناسایی کرده و خرید های خوبی را انجام دهید.

عنوان

سوالات متداول

ترانک لگراند چیست ؟

ترانک لگراند به عنوان وسیله ای برای کابل کشی ساختمان های مختلف و جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی می باشد. این روش و استفاده از این تجهیزات می تواند مزایای بسیار زیادی را داشته باشد. در این محصولات می توان تنوع بسیار بالایی را مشاهده کرد.

انواع ترانک لگراند را نام ببرید؟

ترانک دیواری
ترانک دفنی
ترانک ستونی

متعلقات ترانک را توضیح دهید ؟

زاویه داخلی
فریم
زاویه خارجی
زاویه تخت
اتصالات
سه راهی
درزگیر

ثبت نظر