عنوان

خازن فراکو از جمله تجهیزات برقی می باشد که عملیان ذخیره انرژی را برای مدار انجام می دهد. به طور معمول از خازن ها برای تولید بار های راکتیو استفاده می شود. این بار راکتیو می تواند تنظیم، کنترل و جلوگیری از نوسانات را برای سیستم انجام دهد. بهترین عملکرد این سیستم را می توان در اصلاح ضریب توان عنوان کرد.

مقدمه

خازن فراکو از جمله تجهیزات برقی می باشد که عملیات ذخیره انرژی را برای مدار انجام می دهد. به طور معمول از خازن ها برای تولید بار های راکتیو استفاده می شود. این بار راکتیو می تواند تنظیم، کنترل و جلوگیری از نوسانات را برای سیستم انجام دهد. بهترین عملکرد این سیستم را می توان در اصلاح ضریب توان عنوان کرد. در مصرف کننده ها استفاده از خازن برای اصلاح ضریب توان بسیار رایج می باشد. این اصلاح ضریب توان می تواند به خوبی میزان مصرف در وسایل را کاهش دهد. در مصرف کننده های غیر اهمی شاهد توان های اکتیو و راکتیو هستیم. جریانی که مصرف کننده از شبکه برق دریافت می کند شامل دو جز اکتیو و راکتیو است. اختلاف فاز موجود باعث ایجاد توان های مختلف می شود. در مصرف کننده ها توان راکتیو را به عنوان توان تلف شده می شناسند. در حالت کلی شما هزینه توان های اکتیو و راکتیو را باهم پرداخت می کنید. با استفاده از خازن فراکو می توانید به راحتی توان راکتیو موجود را به مدار وارد کنید. استفاده از هردو توان باعث کاهش مصرف خواهد شد. به کارگیری از خازن برای جبران توان یک راه حل بسیار کاربردی می باشد. به دلیل قیمت خازن در مقابل هزینه های برق مصرفی می توان گفت که این محصول بسیار مقرون به صرفه می باشد. در تمامی مدارات به دلیل هزینه کم خازن ها شاهد استفاده گسترده از این خازن ها هستیم. در ادامه به بررسی ویژگی های خازن فراکو خواهیم پرداخت. خازن فراکو از بهترین مدل های موجود در بازار می باشد. با آشنایی بیشتر نسبت به می توانید در انتخاب خود درست عمل کنید.

اتصال خازن فراکو به یکدیگر

عنوان

آشنایی با خازن فراکو

خازن فراکو ازجمله تجهیزات موجود در بازار می باشد که به دلیل کیفیت بالا محبوبیت زیادی دارد. خازن فراکو محصول شرکت معروف آلمانی است. این شرکت در تولید تجهیزات حوزه برق بسیار سرآمد می باشد. خازن های فراکو دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد. یکی از ویژگی های بارز این خازن ها را می توان داشتن تنوع در ظرفیت بیان کرد. تنوع بسیار زیاد می تواند کمک بسیاری در انتخاب مناسب باشد. در مدار های مختلف با محاسبات کلی می توان ظرفیت های مورد نیاز را مشخص کرد. خازن فراکو را در ظرفیت های ۱ تا ۴۰ کیلو وار تولید می کنند. در ایران و با توجه به نیاز تاسیسات در ایران این توان بین ۲ونیم تا ۳۰ کیلو وار موجود می باشد. در مورد خازن ها می توان، توان های مختلفی را با توجه به اتصال های موجود فراهم کرد. خازن ها را موازی با مدار نصب و راه اندازی می کنند.

خازن استوانه ای

به دلیل کیفیت بالای خازن فراکو می توان این محصول را به صورت بانک خازنی نیز مورد استفاده قرار داد. بانک های خازنی نقش بسیار زیادی را در تاسیسات مختلف ایفا می کنند. اصلاح ضریب توان به وسیله بانک های خازنی بسیار متداول است.

با استفاده از بانک های خازنی می توان هزینه های نصب را در مدت زمان کوتاهی جبران کرد. با توجه به صرفه جویی در مصرف به وسیله خازن ها هزینه صورت گرفته در مدت زمان کوتاهی به شما باز خواهد گشت. خازن فراکو در سیستم های فشار ضعیف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه بهترین بازدهی را از این خازن شاهد باشیم باید نکاتی را رعایت کرد. شکل قرارگیری خازن ها باید به شکلی باشد که گذر هوا به خوبی انجام شود. عبور راحت هوا می تواند به خوبی دمای خازن را برای شما تنظیم کند.

نکات مهم در به کار بردن خان فراکو

خازن فراکو به صورت عمده در حوزه برق قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام استفاده از هر نوع خازنی باید نکاتی را رعایت کرد. با رعایت نکات در هنگام نصب و راه اندازی شاهد بهترین بازدهی خواهید بود. خازن فراکو با توجه به کیفیت خود می تواند بازدهی بالاتری را با خطای کمتر برای شما به همراه داشته باشد. یکی از نکات مورد توجه عمر خازن ها می باشد. خازن ها نیز مانند سایر وسایل و تجهیزات دارای عمر مفید می باشند. در هنگام نصب باید از وسایل و تجهیزات حفاظتی استفاده کرد.

با فیوز های مختلف می توانید یک حفاظت متوسط را ایجاد کنید. در هنگام نصب خازن باید از یک سیستم قطع اضافه بار علاوه بر فیوز ها استفاده کنید. با این حفاظت می توانید علاوه بر حفاظت از سیستم باعث ایجاد امنیت برای خازن ها شوید. خازن فراکو با داشتن طول عمر مناسب می تواند تا سالیان دراز برای شما کارایی مناسب داشته باشد

ظرفیت های مختلف خازن

خازن فراکو را می توان در سیستم های فشار ضعیف با ولتاژ های کاری ۲۰۸ تا ۸۰۰ ولت مورد استفاده قرار داد. با توجه به اینکه خازن فراکو رنج کاری گسترده ای را دارا می باشد می توانند در مدارات مختلف نصب شوند. وجود فرکانس کاری مناسب بین ۵۰ تا ۶۰ هرتز بسیار عالی و قابل قبول می باشد.

عنوان

خرید از نمایندگی خازن فراکو

در هنگام خرید خازن فراکو به برند مورد نظر توجه نمایید. به دلیل کیفیت بالای این خازن محصولات مشابه در بازار بسیار زیاد می باشند. خرید خود را از فروشگاه های معتبر و با سابقه انجام دهید. در هنگام خرید از اصالت کالا اطمینان حاصل فرمایید. با داشتن اطلاع از نیاز خود ظرفیت های مناسب را برای خرید انتخاب کنید. می توان ظرفیت های مختلف را با قیمت های متفاوت تر انتخاب کرد. می توانید از فروشگاه های اینترنتی و حضوری خازن فراکو را تهیه نمایید. در هنگام خرید از سلامت محصول اطمینان حاصل کنید. در هنگام خرید قیمت را در اولویت های بعدی گذاشته و کیفیت را مد نظر داشته باشید. خازن های ارزان قیمت بسیاری در بازار وجود دارند اما کیفیت و ضمانت های موجود باعث محبوبیت خازن فراکو شده است.

عنوان

قیمت خازن فراکو

قیمت خازن ها را با توجه به ظرفیت و مشخصات مختلف تعیین می کنند. خازن فراکو با داشتن قیمت مناسب می تواند کیفیت بالایی را از خود به نمایش بگذارد. با توجه به مشخصات این خازن می توانید با هزینه معقول یک بانک خازنی مناسب را راه اندازی کنید. بانک های خازنی با کیفیت می توانند در مدت زمان کوتاهی با صرفه جویی هزینه های خود را جبران کنند. جبران هزینه یکی از فاکتور هایی می باشد که قیمت خازن فراکو را برای شما بسیار توجیه پذیر می کند. قیمت به صورت مجموعه ای می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

عنوان

سوالات متداول 

خازن فراکو چیست ؟

خازن فراکو ازجمله تجهیزات موجود در بازار می باشد که به دلیل کیفیت بالا محبوبیت زیادی دارد. خازن فراکو محصول شرکت معروف آلمانی است. این شرکت در تولید تجهیزات حوزه برق بسیار سرآمد می باشد. خازن های فراکو دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد.

نکات مهم در به کار بردن خان فراکو چیست ؟

خازن فراکو به صورت عمده در حوزه برق قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام استفاده از هر نوع خازنی باید نکاتی را رعایت کرد. با رعایت نکات در هنگام نصب و راه اندازی شاهد بهترین بازدهی خواهید بود. خازن فراکو با توجه به کیفیت خود می تواند بازدهی بالاتری را با خطای کمتر برای شما به همراه داشته باشد. یکی از نکات مورد توجه عمر خازن ها می باشد. خازن ها نیز مانند سایر وسایل و تجهیزات دارای عمر مفید می باشند. در هنگام نصب باید از وسایل و تجهیزات حفاظتی استفاده کرد

در هنگام خرید خازن فراکو به چه چیزی توجه نماییم؟

در هنگام خرید خازن فراکو به برند مورد نظر توجه نمایید. به دلیل کیفیت بالای این خازن محصولات مشابه در بازار بسیار زیاد می باشند. خرید خود را از فروشگاه های معتبر و با سابقه انجام دهید. در هنگام خرید از اصالت کالا اطمینان حاصل فرمایید. با داشتن اطلاع از نیاز خود ظرفیت های مناسب را برای خرید انتخاب کنید. می توان ظرفیت های مختلف را با قیمت های متفاوت تر انتخاب کرد.

ثبت نظر