عنوان

داکت یکی از سیستم های کانالی شکل است که انواع کابل های برق را در کنار یکدیگر نگه می دارد و دارای مدل های متنوعی می باشد.

انواع داکت

 

داکت یکی از سیستم های کانالی شکل می باشد که انواع کابل های برق را در کنار یکدیگر نگه می دارد. هر یک از انواع داکت دارای ویژگی‌ ها و مشخصات خاصی هستند. شما برای اینکه یکی از بهترین نمونه های این وسیله نگهدارنده کابل برق را خریداری کنید باید ویژگی‌ های آنها را بشناسید. برخی از مهم ترین نمونه های این وسیله نگهدارنده کابل برق عبارت است از :

خازن روغنی - صنعت برق

۱-مدل ترموپلاستیک

داکت ترموپلاستیک به دلیل ساختار کاربردی که دارد بیشتر از دیگر نمونه ها استفاده می شود. ساختار کاربردی و قیمت مناسب آن از جمله ویژگی های بی نظیر آن به شمار می ‌رود. دوام بالایی دارد و جهت برش و سوراخ کاری آسان مورد استفاده قرار می ‌گیرد. تنوع رنگ بندی و عدم خوردگی از جمله دیگر ویژگی ها و مزیت های این  داکت می باشد.

۲- نمونه های فلزی

داکت فلزی یکی از سیستم هایی است که درون آن، کابل ها از دیوار و سقف عبور پیدا می کنند. بعد از آن به روش ایمن در یک خط مناسب منتقل می گردند. نمونه های فلزی در عرض و طول های متفاوتی تولید می شوند. آن را با استفاده از فولاد کربنی تولید کرده‌ اند. در واقع نسبت به انواع محیط ها مقاومت زیادی دارد. به همین دلیل آن را در صنایع و محیط هایی که شرایط سخت دارند استفاده می‌ کنند. زمانی که میزان شوری و رطوبت بالا است، این وسیله کاربرد زیادی دارد.

۳- نمونه های نگهدارنده برق

داکت برق یکی دیگر از انواع این وسیله به شمار می ‌رود. سیستم این وسیله برای توزیع برق کاربرد منحصر به فردی دارد. در این سیستم نصب هایی که مربوط به نور و روشنایی می باشد به صورت همزمان و مجزا انجام می گردد.

۴- نمونه های کابلی

یکی دیگر از انواع داکت ها که کاربرد زیادی دارد نمونه کابلی می باشد. این وسیله نوعی محفظه است که برای مجموعه ای از کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس کاربرد و محیط مورد نظر، آن را از مواد متفاوتی تولید کرده ‌اند. موادی که برای تولید این وسیله به کار گرفته می شود متفاوت می باشد. پلاستیک با رنگ های گوناگون برای تولید این وسیله استفاده خواهد شد. این مدل از وسیله های نگهدارنده، مسیر عبور سیم برق را به صورت اصولی تنظیم می‌ کنند.

۵- مدل های قرنیزی

قرنیزی یکی دیگر از انواع داکت هایی می باشد که از جنس پلاستیک و آلومینیوم است. نصب آن بسیار آسان می باشد. با استفاده از پوشش‌ های ضامن دار می توانید آنها را باز و بسته کنید. کاربرد آنها موجب شده است که فضای اتاق منظم گردد. در واقع سیم کشی و بازرسی کابل برق با استفاده از این وسیله راحت تر می باشد.

۶- نمونه های کف

داکت های کف یکی از سیستم های غیرفلزی و فلزی هستند که در سطح زمین جهت کنترل مسیریابی کابل برق استفاده می شوند. نمونه های کف باید از موادی که مقاوم هستند و به ضربه حساسیت نشان می ‌دهند تولید شوند. این نمونه ها برای حفاظت از کابل ها و سیم ها به کار گرفته می ‌شوند. در فضای باز نباید آنها را استفاده کنید. به طور معمول این نمونه ها را همراه با نوار پشتی تولید می کنند.

نمونه های دیواری، نمونه های لوله ای، مدل های کمانی، مدل های رایزر و غیره از دیگر مدل های وسیله های نگهدارنده کابل برق هستند. شما می توانید برای مکان های متفاوت یکی از این وسیله های نگهدارنده کابل برق را خریداری کنید.

عنوان

داکت چیست ؟

امروزه صنعت برق پیشرفت زیادی کرده است که از تجهیزات متفاوتی در این صنعت استفاده می ‌کنند. داکت یکی از مهمترین تجهیزات کابل کشی در صنعت برق می باشد. برای کابل کشی از کانال هایی که پلاستیکی هستند و آنها را داکت می نامند استفاده می‌ کنند. از داکت در فضاهایی که مرطوب هستند استفاده می شود. سیم را درون لوله های خرطومی قرار می دهند و سپس از درون این وسیله عبور خواهند داد.

شما باید به خوبی بدانید که هر یک از انواع داکت دارای کاربرد و ویژگی های خاصی هستند. اگر می خواهید بهترین نمونه این وسیله را تهیه کنید باید مدل های آن را بشناسید. برخی از مدل‌ ها به‌صورت شیاردار می باشند. برخی دیگر از مدل‌ ها به‌صورت کف خواب هستند. هر یک از آنها را از این نظر که مناسب فضای مورد نظرتان می باشد باید بررسی کنید و سپس آنها را خریداری نمایید.

عنوان

مزایای استفاده از داکت

داکت های برق دارای مزیت های بی نظیری هستند. به همین دلیل است که روز به روز استفاده از این وسیله افزایش پیدا می‌ کند. عدم خوردگی یکی از مهم ‌ترین مزیت های این نمونه از وسیله های نگهدارنده کابل برق می باشد. انتقال آسان نیروی برق در این وسیله های نگهدارنده، به عنوان یکی دیگر از مزیت های آنها شناخته می شود. رنگ بندی متفاوتی از داکت ها را تولید می کنند که هر یک از آنها را شما می توانید برای مکان های متفاوت خریداری کنید.

برش، جمع ‌آوری و سوراخ کاری هر یک از انواع داکت ها بسیار آسان می باشد. اگر شما می خواهید به فضای ساختمان خود ظاهری زیبا و دکوراتیو دهید باید از این نمونه وسیله های نگهدارنده استفاده کنید.

خازن روغنی - صنعت برق

در صورتی که کابل های برق به طور منظم و دسته بندی شده درون این وسیله ها قرار بگیرند زیبایی ساختمان افزایش پیدا خواهد کرد. کیفیت بالای انواع داکت های برق به عنوان یکی دیگر از مزیت ها و ویژگی های آنها شناخته می شود.

از خازن روغنی می توان در راه اندازی موتور های الکتریکی نیز استفاده کرد. در به کار انداختن موتور های مختلف باید انرژی بالاتری را به موتور انتقال داد. این موتور ها برای به کار افتادن نیاز به یک شوک الکتریکی بالاتری می باشند. خازن های مختلف می توانند این شوک را ایجاد کرده و ولتاژ مورد نیاز را تامین کنند. بعد از راه اندازی موتور ها این خازن ها از مدار خارج شده و عملکردی را ندارند. با توجه به خواص موجود در روغن می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای این محصول مد نظر قرار داد. انواع خازن روغنی را می توان به راحتی از طریق شکل ظاهری شناسایی کرد.

عنوان

انواع سایزبندی داکت

داکت های برق را در اندازه ها و سایز های متفاوت تولید می کنند. هر یک از کارخانه های تولید کننده این وسیله نگهدارنده کابل برق، استاندارد های بین المللی را جهت تولید آنها در نظر می گیرند. ۲۰ سایز متفاوت از این نمونه وسیله های نگهدارنده کابل برق در بازار وجود دارد. شما طبق نوع برق کشی ساختمان خود می توانید یکی از سایزهای متفاوت را تهیه کنید. جهت خرید داکت سایز مناسب باید با کارشناسان فروش که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید. آنها تمامی پارامترهای مورد نظر را جهت خریداری وسیله های نگهدارنده کابل برق در نظر می‌ گیرند. سپس بهترین نمونه از این وسیله ها را جهت خریداری به شما معرفی می کنند.

خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول داکت

خازن روغنی چیست؟

خازن روغنی را می توان به عنوان یکی از بهترین مدل های موجود در بازار مورد استفاده قرار داد. با توجه به نیاز مدارات مختلف می توان از خازن های روغنی در موارد بسیار زیادی استفاده کرد. تنوع موجود در این محصولات باعث استفاده گسترده این محصولات شده است. برای نصب و راه اندازی این خازن ها بسیار ساده بوده و می توان در مدارات بسیار زیادی این محصولات را نصب کرد. کاربرد های گسترده این محصولات باعث استفاده گسترده آن ها شده است. توجه داشته باشید که خازن روغنی را می توان در مدل های بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. خازن روغنی را می توان در مدار های AC به صورت گسترده استفاده کرد.

قیمت خازن روغنی چیست؟

این سایت با معرفی بهترین فروشگاه های موجود در سراسر کشور می تواند خدمات بسیار خوبی را ارائه کند. برای دریافت قیمت می توانید با فروشگاه های معرفی شده در سایت ارتباط برقرار کنید. به راحتی می توانید از طریق این سایت قیمت های به روز را دریافت نمایید. کیفیت محصولات موجود در این سایت را می توان به عنوان یکی از ویژگی های بارز در نظر گرفت. در ادامه به معرفی انواع خازن روغنی خواهیم پرداخت و این محصولات را برای شما شرح می دهیم.

انواع خازن روغنی چیست؟

از خازن روغنی می توان در راه اندازی موتور های الکتریکی نیز استفاده کرد. در به کار انداختن موتور های مختلف باید انرژی بالاتری را به موتور انتقال داد. این موتور ها برای به کار افتادن نیاز به یک شوک الکتریکی بالاتری می باشند. خازن های مختلف می توانند این شوک را ایجاد کرده و ولتاژ مورد نیاز را تامین کنند. بعد از راه اندازی موتور ها این خازن ها از مدار خارج شده و عملکردی را ندارند. با توجه به خواص موجود در روغن می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای این محصول مد نظر قرار داد. انواع خازن روغنی را می توان به راحتی از طریق شکل ظاهری شناسایی کرد.ثبت نظر