عنوان

رله آتونیکس

رله آتونیکس از پر کاربرد ترین ابزار ها در سیستم های تکنولوژی مدرن محسوب می شود. این قطعه کاربردی به منظور حفاظت و سوئیچینگ بسیاری از مدار های کنترل و همچنین سایر اجزای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن ها بسیار ضروری می باشد. وسایل و تجهیزات برقی در صنعت تولید برق  تنها با وجود رله حفاظتی، مجاز به کار هستند. رله ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند بنابراین شناخت آن ها و درک عملکرد شان بسیار حائز اهمیت است. در مدار های الکتریکی یک قطعه مهم و کاربردی به نام کلید، مدار ها را خاموش و روشن می کند. در واقع رله نیز یک کلید الکتریکی محسوب می شود که مدار های ولتاژ بالا را توسط یک منبع ولتاژ پایین کنترل می کند. رله های آتونیکس در جدا سازی مدار ولتاژ بالا و مدار ولتاژ پایین نقش بسیار مهمی دارند. به طور کلی رله ها به جریان یا ولتاژ واکنش نشان می دهند و مدار ها را بسته یا باز می کنند.

انواع رله آتونیکس

از انواع رله آتونیکس در جهت محافظت از سیم های الکتریکی و همچنین به حداقل رساندن آسیب های احتمالی به تجهیزات متصل به سیم استفاده می کنند‌. رله ها انواع مختلفی دارند که آن ها را با توجه به نوع کاربرد، عملکرد، پیکر بندی، ویژگی های ساختاری و غیره طبقه بندی می کنند. در ادامه متداول ترین انواع رله ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

رله زمان: از پر کاربرد ترین انواع رله ها می توان به رله های زمان اشاره کرد که در موقعیت و شرایط عادی تاخیر مشخصی دارند بنابراین با نام رله تاخیر نیز شناخته می شوند. تغییر وضعیت این رله با تاخیر مشخص از سیگنال های وارد شده به ترمینال ورودی آن همراه می باشد. از این رو این رله علاوه بر عملکرد های دیگر، عملکرد زمانی نیز دارد.

رله حرارتی: رله های حرارتی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین انواع رله ها محسوب می شوند. به طور کلی دو نوع از این قطعه وجود دارد، نوع اول رله هایی هستند که تحریک ورودی را به صورت گرما وارد می کنند و نوع دیگر قطعاتی هستند که تحریک ورودی را به صورت جریان وارد می کنند. در واقع رله نوع اول به منظور کنترل مستقیم دمای واحد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما رله نوع دوم به عنوان یک رله حفاظتی به منظور جلوگیری از اضافه بار جریان استفاده می شود.

رله کنترل بار: این نوع رله ها به صورت سری با موتور قرار می گیرند بنابراین جریانی که زمان کار از موتور می گذرد، از این رله نیز عبور می کند. در واقع با گذر جریان های اضافی از رله، این قطعه در سطح خاصی شروع به حرکت می کند. از این رو مدار بین منبع تغذیه و موتور باز می شود. این رله ها را می توان مجدد به صورت خودکار یا دستی راه اندازی کرد.

رله محافظ موتور: این نوع رله از موتور در مقابل فرسودگی، پوسیدگی و بسیاری از عوامل دیگر محافظت می کند. این قطعه به عنوان یک محافظ در مقابل سوختگی موتور، زمان اضافه بار به کار می رود. رله های محافظ برای رفع نیاز های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

دقت داشته باشید که رله آتونیکس انواع بسیار متعددی دارد که در این جا رایج ترین آن ها را برای شما شرح دادیم که هر کدام از این رله ها کاربرد های مختلفی دارند. انواع رله ها به طور گسترده برای کنترل از راه دور به کار می روند. بنابراین رله ها از مهم ترین اجزای کنترل محسوب می شوند.

عنوان

فروش رله آتونیکس

رله آتونیکس به عنوان یک کلید الکترونیکی یکی از قطعات پر مصرف صنایع محسوب می شود. در واقع این رله برای قطع و وصل جریان در مدار مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که رله یکی از قطعات پر کاربرد و ضروری محسوب می شود، بنابراین فروشگاه های زیادی وجود دارند که انواع رله ها را به فروش می رسانند. دقت داشته باشید که سایت فروشگاهی صنعت برق با فروش انواع مدل های متنوع رله با قیمت مناسب و مقرون به صرفه، امکان خرید رله ها را به صورت آسان و سریع برای شما عزیزان فراهم کرده است.

خرید رله آتونیکس

با توجه به این که رله آتونیکس انواع مختلفی دارد بنابراین هنگام خرید این محصول بایستی نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع رله را انتخاب و خریداری کنید. به طور کلی هنگام خرید رله آتونیکس بایستی نوع منبع تغذیه، تعداد کانتکت ها، ولتاژ نامی، زمان آزاد سازی و زمان کشش، جریان نامی سیم پیچ، جریان نامی کانتکت ها و بسیار از موارد دیگر را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال شما باید ولتاژ منبع تغذیه مدار کنترل و همچنین میزان جریان قابل ارائه را به صورت دقیق و کامل مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر این هنگام خرید این محصول به مناسب بودن ابعاد و اندازه رله نیز توجه کنید. بنابراین اگر قصد خرید این قطعه کاربردی را دارید بهتر است تمامی نکات ذکر شده را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین نوع رله را خریداری کنید.

عنوان

مشخصات رله آتونیکس

رله آتونیکس از سه بخش فنر، سیم پیچ و کنتاکت تشکیل شده است‌. هنگامی که جریان در سیم پیچ جاری می شود در اطراف سیم پیچ یک میدان مغناطیسی ایجاد می شود که سبب جذب میله آهنی از طریق سیم پیچ می شود. انتهای میله آهنی هم مانند یک سوئیچ عمل می کند و در واقع مدار را باز یا بسته می کند. هنگامی که سیم پیچ مغناطیسی نباشد فنری که در رله میله آهنی وجود دارد، به حالت باز یا بسته بر می گرداند.

قیمت رله آتونیکس

امروزه اکثر افراد قبل از خرید هر محصولی قیمت آن را در نظر می گیرند. در رابطه با قیمت رله های آتونیکس نمی توان اطلاعات دقیقی را ارائه داد، زیرا قیمت رله آتونیکس براساس عوامل مختلفی تعیین می شود. از این رو نمی توان برای آن قیمت و یا نرخ معینی را تعریف نمود به علت این که دارای ثبات قیمت نمی باشد.

عنوان

سوالات متداول 

رله آتونیکس چیست؟

رله آتونیکس از پر کاربرد ترین ابزار ها در سیستم های تکنولوژی مدرن محسوب می شود. این قطعه کاربردی به منظور حفاظت و سوئیچینگ بسیاری از مدار های کنترل و همچنین سایر اجزای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن ها بسیار ضروری می باشد.

انواع رله آتونیکس را نام ببرید؟

رله زمان

رله حرارتی

رله کنترل بار

رله محافظ موتور

ثبت نظر