عنوان

روکش حرارتی

روکش حرارتی سیم به عنوان یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنعت برق شناخته می شود. از این روکش ها می توان برای موارد بسیار زیادی استفاده کرد.

عنوان

روکش حرارتی چیست

روکش حرارتی سیم به عنوان یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنعت برق شناخته می شود. از این روکش ها می توان برای موارد بسیار زیادی استفاده کرد. سیم های مختلف برای عایق بندی نیازمند روکش های مختلف می باشند. یک روکش که بتواند به خوبی سیم را نگه داشته و به آن بچسبد می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد. در صنعت ساختمان سازی می توان از این روکش ها استفاده های فراوانی کرد. در مونتاژ انواع تابلو های برق می توان از این روکش ها به خوبی استفاده کرده و سیم ها را نظم داد. در برخی از این موارد می توان به خوبی از این روکش ها برای علامت گذاری سیم ها استفاده نمود. اصلی ترین هدف استفاده از روکش حرارتی را می توان افزایش ایمنی سیستم و سیم ها عنوان کرد. با بالا رفتن ایمنی سیستم می توان با اطمینان بیشتری از مجموعه مورد نظر استفاده نمود. می توان نام های دیگری را نیز برای این روکش ها مورد استفاده قرار داد.

روکش حرارتی- صنعت برق

روکش حرارتی، وارنیش و … از نام های این محصولات می باشند. می توان از این محصولات در رنگ های بسیار متنوعی استفاده نمود. رنگ بندی در این محصولات نشان دهنده نوع روکش مد نظر نیز می باشد. برای استفاده های مختلف این روکش ها با رنگ های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

کار با روکش حرارتی بسیار ساده بوده و می توان به راحتی آن را یاد گرفت. برای استفاده از این محصولات می توان سایز های بسیار زیادی را مورد استفاده قرار داد. سایز بندی در این محصولات بسیار متنوع بوده و می توان به راحتی از این سایز بندی ها برای سیم های مختلف استفاده نمود. در انتخاب این روکش ها باید موارد بسیار زیادی را مد نظر داشته باشید. انتخاب روکش حرارتی با کیفیت تر می تواند برای سیستم و مدار شما بسیار مناسب تر باشد.

عنوان

خرید

روکش حرارتی را می توان به راحتی و در تنوع بسیار بالایی خریداری کرد. در خرید این محصولات باید به سایز توجه داشته باشید. سایز های موجود علاوه بر طول در قطر نیز مهم می باشند. قطر های مختلف می توانند برای شما بسیار کاربردی باشند. برای انواع سیم های برق و یا دیگر سیم ها می توانید از این رو کش ها استفاده کنید. با خرید روکش حرارتی می توانید به خوبی برای سیم های برق و دیگر کابل های خود نظم را ایجاد کنید.

بنر تماس - صنعت برق

. با خرید و استفاده از این روکش ها می توانید به راحتی از ایجاد جرقه و قطعی های مختلف جلوگیری کنید. در خرید این محصولات به جدول های موجود برار رنگ بندی های مختلف توجه داشته باشید. رنگ های مختلف می توانند مقاومت های گوناگونی را از خود به نمایش بگذارند

در خرید خود بهتر است که برند های معتبر را انتخاب کنید. در هنگام خرید باید به مواردی همچون کیفیت و قابلیت جنس های به کار گرفته شده نیز توجه داشته باشید.
جنس خاص روکش حرارتی می تواند در برابر حرارت واکنش بسیار خوبی را از خود به نمایش بگذارد. در خرید روکش حرارتی به کیفیت جمع شوندگی نیز باید توجه نمود. خرید خود را می توانید به صورت حضوری و اینترنتی انجام دهید. برای انتخاب فروشگاه های مختلف می توانید از سایت صنعت برق استفاده کرده و بهترین فروشگاه های کشور مشاهده کنید. خرید از فروشگاه های معتبر می تواند کیفیت بالاتر را برای شما به همراه داشته باشد. سایت صنعت برق به تمامی افراد فروشگاه های مجاز در صنعت برق را معرفی می کند. می توانید از این فروشگاه ها کالاهای مختلف را تهیه کنید. برای مراجعه حضوری نیز آدرس این فروشگاه ها بر روی سایت قرار داده شده است.

عنوان

کاربرد روکش حرارتی

می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای روکش حرارتی در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر با روکش حرارتی برای شما تعدادی از مهم ترین کاربرد های این روکش ها را شرح می دهیم.

 • می توان در موارد متعدد برای تعمیر انواع سیم ها از روکش حرارتی استفاده نمود. عایق برخی از سیم ها به مرور زمان پوسیده می شود اما جنس سیم بسیار عالی می باشد. می توان با استفاده از روکش حرارتی عمر دوباره ای به سیم ها داد.
 • استفاده از روکش های حرارتی جمع شونده برای لیبل گذاری بسیار متداول می باشد. با استفاده از این محصولات می توان به راحتی سیم های مختلف را شناسایی کرد.
 • می توان با استفاده از روکش حرارتی کد گذاری های بسیار متنوعی را انجام داد. با این محصولات می توان به راحتی شناسایی های بسیار خوبی را انجام داد.
 • در برخی از موارد می توان از این محصولات برای زیباسازی و ایجاد رنگ های متنوع نیز استفاده نمود. می توان در انواع تابلو های برق برای ایجاد یک تنوع و زیباسازی از روکش حرارتی به صورت گسترده استفاده نمود.
 • از روکش حرارتی می توان برای برخی از قطعات مکانیکی نیز استفاده نمود. قسمت های مکانیکی و لوله های مختلف را می توان به وسیله این روکش ها پوشاند. استفاده از این محصولات برای ایجاد پوشش جهت جلوگیری از زنگ زدگی بسیار متداول می باشد.
 • می توان برای ایجاد فاصله بین دو سیم در فاز های مختلف از این محصولات استفاده کرد. در اتصالات شینه های مختلف در تابلو های برق می توان از این روکش ها برای عایق کاری استفاده نمود.

تمامی موارد گفته شده برای روکش حرارتی کاملا کاربردی بوده و در صنایع مختلف نیز از آن ها استفاده می کنند. توجه داشته باشید که با توجه به تنوع موجود در این محصولات می توان این کاربرد ها را بیان کرد.

روکش حرارتی - صنعت برق

عنوان

مشخصات فنی

می توان روکش حرارتی را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد. یکی از مهم ترین موارد در این محصولات تنوع می باشد. انواع روکش های حرارتی می توانند مشخصات فنی گسترده ای را داشته باشند. می توان انواع روکش های حرارتی پرمصرف را در دسته بندی های مختلفی قرار داد. در ادامه این دسته بندی ها را برای شما شرح داده و نام می بریم.

بنر تماس - صنعت برق
روکش حرارتی - صنعت برق
 • روکش حرارتی تک لایه برای موارد و کاربرد های عمومی
 • روکش های تک لایه ضد سایش و برقراری تماس بسیار قوی
 • روکش های دو لایه چسب دار با نسبت جمع شوندگی متوسط
 • روکش های دو لایه چسب دار با نسبت جمع شوندگی بسیار بالا
 • روکش های دو لایه چسب دار از نوع ضخیم
 • روکش حرارتی باس بار که برای مدار های فشار ضعیف مناسب می باشد.
 • روکش حرارتی باس بار برای مدار های فشار متوسط

عنوان

روکش حرارتی چیست ؟

روکش حرارتی سیم به عنوان یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنعت برق شناخته می شود. از این روکش ها می توان برای موارد بسیار زیادی استفاده کرد. سیم های مختلف برای عایق بندی نیازمند روکش های مختلف می باشند. یک روکش که بتواند به خوبی سیم را نگه داشته و به آن بچسبد می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد. در صنعت ساختمان سازی می توان از این روکش ها استفاده های فراوانی کرد.

خرید روکش حرارتی باید به چه نکته ای توجه داشت ؟

روکش حرارتی را می توان به راحتی و در تنوع بسیار بالایی خریداری کرد. در خرید این محصولات باید به سایز توجه داشته باشید. سایز های موجود علاوه بر طول در قطر نیز مهم می باشند. قطر های مختلف می توانند برای شما بسیار کاربردی باشند. برای انواع سیم های برق و یا دیگر سیم ها می توانید از این رو کش ها استفاده کنید. با خرید روکش حرارتی می توانید به خوبی برای سیم های برق و دیگر کابل های خود نظم را ایجاد کنید

کاربرد روکش حرارتی چیست ؟

می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای روکش حرارتی در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر با روکش حرارتی برای شما تعدادی از مهم ترین کاربرد های این روکش ها را شرح می دهیم.

 • می توان در موارد متعدد برای تعمیر انواع سیم ها از روکش حرارتی استفاده نمود. عایق برخی از سیم ها به مرور زمان پوسیده می شود اما جنس سیم بسیار عالی می باشد. می توان با استفاده از روکش حرارتی عمر دوباره ای به سیم ها داد.
 • استفاده از روکش های حرارتی جمع شونده برای لیبل گذاری بسیار متداول می باشد. با استفاده از این محصولات می توان به راحتی سیم های مختلف را شناسایی کرد.

می توان با استفاده از روکش حرارتی کد گذاری های بسیار متنوعی را انجام داد. با این محصولات می توان به راحتی شناسایی های بسیار خوبی را انجام داد.

ثبت نظر