رگولاتور فراکو از عمده محصولات باکیفیت این شرکت آلمانی می باشد. این شرکت آلمانی در سال ۱۹۲۸ در فرانکفورت آلمان تاسیس شد. کارخانه خازن سازی را در سال ۱۰۳۲ تاسیس نمود. در برخی مدل های این محصولات شاهد عملکرد اتوماتیک هستیم. این نوع از رگولاتورهای فراکو به طور خودکار با سیستم اصلاح ضریب توان که به آن وصل شده اند سازگار می شوند.

تاریخچه فراکو

رگولاتور ولتاژ - صنعت برق

رگولاتور فراکو از عمده محصولات باکیفیت این شرکت آلمانی می باشد. این شرکت آلمانی در سال ۱۹۲۸ در فرانکفورت آلمان تاسیس شد. کارخانه خازن سازی را در سال ۱۰۳۲ تاسیس نمود.

در چند سال ابتدایی کار خود خازن های کاغذی را برای اداره پست و خازن های الکترولیتی آلومینیومی را برای فناوری های پخش کننده نو ظهور تولید می کرد. در ادامه و زمانی که منبع تغذیه به محصولات اضافه شد. اهمیت خازن برای فناوری اطلاعات رادیویی و مخابرات اولیه چند برابر شد. در سال ۱۹۳۰ فراکو به عنوان تولید کننده خازن و رگولاتور برای این صنعت بسیار با اهمیت شد. در زمانی که رگولاتور فراکو و خازن های الکترولیتی به اجزای بسیار با اهمیت برای فناوری مخابرات و رادیو بودند شرکت فراکو از معدود تولیدکنندگان این محصولات بود. جابجایی شرکت در سال ۱۹۳۲ برای نزدیک شدن به کارخانه های مواد اولیه را می توان یکی از اقدامات مثبت برای تولیدات بیشتر دانست. پس از سال ۱۹۴۵ این شرکت دست به تولید خازن های قدرت و همچنین خازن های لامپ های فلورسنت زد. در سال ۱۹۷۵ تولید سیستم های جبران توان راکتیو تنظیم شده آغاز شد. از سال ۱۹۷۵ تنظیم کننده های توان راکتیو به بازار عرضه شدند. این تنظیم کننده را به نام رگولاتور فراکو می شناسند. با یک مرور کلی می توان دید که شرکت فراکو با یک قدمت بسیار عالی محصولات بسیار متنوعی را در حوزه برق تولید کرده است. محصولات متنوع این شرکت از جمله رگولاتور فراکو محبوبیت بسیار بالایی را دارند.

رگولاتور فراکو چیست؟

رگولاتور خازنی یا کنترل کننده توان راکتیو که با نام رگولاتور فراکو شناخته می شوند. مدل های مختلفی در این مجموعه قرار دارند. تنوع مدل باعث شده تا بتوان به عنوان کنترلر توان راکتیو از این محصولات استفاده کرد. در برخی مدل های این محصولات شاهد عملکرد اتوماتیک هستیم. این نوع از رگولاتور فراکو به طور خودکار با سیستم اصلاح ضریب توان که به آن وصل شده اند سازگار می شوند. به صورت خودکار اگر سیستم مورد نظر نیازمند اصلاح باشد این کار را انجام داده و با سرعت مچ می شوند. این نوع از رگولاتور فراکو از تصحیح بیش از حد در شرایط بار سبک جلوگیری می کنند. این عملکرد باعث حذف توان راکتیو خواهد شد.با حذف این توان خطر اختلال در شبکه بسیار کاهش خواهد یافت.

در شبکه هایی که چند مورد هارمونیک را در خود دارند و از آلودگی نسبتا بالایی برخوردار هستند. می توان از رگولاتور ۶ پله فراکو بهره برد. دقت و حساسیت بالای این نوع از رگولاتور فراکو باعث افزایش کارایی آن شده است.

رگولاتور فراکو - صنعت برق

افزایش طول عمر سیستم با توجه به اصلاحات انجام گرفته توسط رگولاتورهای فراکو می تواند یک مزیت بسیار بزرگ باشد.با توجه به مزایای رگولاتورهای فراکو شاهد استفاده گسترده از این محصول در سراسر جهان هستیم. در ادامه به معرفی ویژگی های رگولاتور فراکو خواهیم پرداخت.

عنوان

مشخصات فنی رگولاتور فراکو مدل RM2106

 • سازنده برند فراکو است
 • تعداد رله های موجود ۶ عدد می باشد
 • ولتاژ تغذیه ۲۴۰ ولت متناوب
 • توانایی ارائه ولتاژ اندازه گیری مشترک با تغذیه
 • نسبت ثانویه ترانس در جریان های ۱ و ۵ آمپر وجود دارد
 • در سیستم های کامپیوتری نمی توان از این نوع رگولاتور فراکو استفاده کرد.
 • به منظور استفاده در بانک های خازنی مناسب می باشد. باید این نکته را به یاد داشته باشید که تنها در بانک های فشار ضعیف می توان به کار برد.
 • نمایش هارمونیک ولتاژ را ندارد.
 • نمایش هارمونیک جریان را ندارد
 • مشخصه های تنظیم دستگاه ثابت هستند
 • ضمانت نامه معتبر دستگاه توسط سازنده
 • توان مصرف شده توسط رگولاتورهای فراکو حدود ۴ ولت آمپر می باشد
 • زمان مورد نیاز برای تخلیه بار به مدار حدود ۱ دقیقه است

عنوان

رگولاتورهای فراکو خازنی چیست؟

رگولاتور فراکو - صنعت برق

بانک های خازنی قدمتی بسیار زیاد و تقریبا برابر با خود خازن ها را دارند. با توجه به کاربرد های فراوان رگولاتور فراکو می توان گفت که اساسی ترین جز بانک خازنی را تشکیل می دهد. رگولاتور فراکو وسیله ای است که با اندازه گیری ضریب توان در بازه های مشخص به میزان مورد نیاز خازن به مدار وارد می کند.

یکی دیگر از ویژگی های رگولاتور فراکو حفاظت از بانک خازنی می باشد. این وظیفه باعث افزایش طول عمر بانک خازنی خواهد شد. رگولاتورهای فراکو دارای ۳ مدل ۶، ۸ و ۱۲ پله می باشد. از رگولاتور فراکو در تابلو های برق بانک های خازنی ۳ فاز استفاده می شود. باتوجه به ظرفیت بانک خازنی و میزان توان مورد نیاز خود می توانید از هریک از این مدل ها استفاده های لازم را ببرید.

عنوان

تنظیمات رگولاتور فراکو

برای تنظیمات رگولاتور فراکو باید اقداماتی را انجام داد. در اینجا فرض کنید که ۵ خازن هم ظرفیت Q  کیلو بار را مورد استفاده قرار داده ایم. در این صورت می خواهیم توان اکتیو و راکتیو ضریب توان را اصلاح نماییم. این مشخصات اولیه می تواند تنظیمات مختلفی را در بر داشته باشد. بهترین تنظیم را برای شما و مرحله به مرحله به صورت زیر ارائه می کنیم.

 • اندازه گیری توان های اکتیو و راکتیو مدار
 • محاسبه ضریب توان با توجه به روابط موجود
 • محاسبه توان راکتیو مورد نیاز برای رسیدن به ضریب توان مورد نظر
 • تزریق Q کیلو وار توان راکتیو مورد نیاز مدار به وسیله تنظیم رگولاتور فراکو روی عدد مورد نظر.

عنوان

راهنمای رگولاتور فراکو

رگولاتور فراکو بعد از نصب و روشن شدن به صورت خودکار عمل کرده و شروع به کار می کند. ضریب توان موجود بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود. با توجه به چراغ های سلفی و خازنی موجود به شما نشان می دهند که شبکه مد نظر از کدام نوع می باشد.

رگولاتور فراکو - صنعت برق

رگولاتور فراکو به این صورت عمل می کند که اگر بیش از ۳ ثانیه جریان مدار صفر شود پله های موجود در مدار را قطع می کند. بعد از پایدار شدن دوباره جریان رگولاتور فراکو رله های موجود را وصل خواهد کرد. این عملکرد علاوه بر اصلاح ضریب توان می تواند باعث حفاظت از مدار نیز شود.

عنوان

 عوامل موثر بر لیست قیمت رگولاتور فراکو

 • طراحی و اجرای سخت افزاری دقیق
 • استفاده از قطعات مرغوب و باکیفیت در اجرا
 • استفاده از نرم افزار مناسب با الگوریتم های صحیح
 • نصب صحیح و با کیفیت
 • اعمال تنظیمات درست
 • استفاده از ابزار و تجهیزات نمونه و عالی

عنوان

سوالات متداول

تاریخچه فراکو چیست؟

رگولاتور فراکو از عمده محصولات باکیفیت این شرکت آلمانی می باشد. این شرکت آلمانی در سال ۱۹۲۸ در فرانکفورت آلمان تاسیس شد. کارخانه خازن سازی را در سال ۱۰۳۲ تاسیس نمود. در چند سال ابتدایی کار خود خازن های کاغذی را برای اداره پست و خازن های الکترولیتی آلومینیومی را برای فناوری های پخش کننده نو ظهور تولید می کرد.

رگولاتور فراکو چیست؟

رگولاتور خازنی یا کنترل کننده توان راکتیو که با نام رگولاتور فراکو شناخته می شوند. مدل های مختلفی در این مجموعه قرار دارند. تنوع مدل باعث شده تا بتوان به عنوان کنترلر توان راکتیو از این محصولات استفاده کرد. در برخی مدل های این محصولات شاهد عملکرد اتوماتیک هستیم.

تنظیمات رگولاتور فراکو به چه صورت است؟

برای تنظیمات رگولاتور فراکو باید اقداماتی را انجام داد. در اینجا فرض کنید که ۵ خازن هم ظرفیت Q  کیلو بار را مورد استفاده قرار داده ایم. در این صورت می خواهیم توان اکتیو و راکتیو ضریب توان را اصلاح نماییم. این مشخصات اولیه می تواند تنظیمات مختلفی را در بر داشته باشد.ثبت نظر