ریسه شلنگی شعاع

ریسه شلنگی شعاع، از ال ای دی های SMD ساخته شده است که بر روی نواری مونتاژ گردیده اند. ریسه های ال ای دی شعاع، در انواع مختلفی مانند ریسه های نئون فلکسی، ریسه های شلنگی، ریسه های نواری و ریسه های تزئینی تولید می گردند که هر کدام، دارای کاربردهای جداگانه ای می باشند.

ریسه شلنگی شعاع - صنعت برق

ریسه شلنگی شعاع، ریسه ای نورانی متشکل از ال ای دی های SMD است که بر روی کمربند نواری، چیده شده اند. ریسه های ال ای دی شعاع، به چهار نوع کلی تقسیم بندی می شوند: ریسه های نئون فلکسی، ریسه های شلنگی با تغذیه ۲۲۰ ولت، ریسه های نواری با تغذیه ۱۲ ولت و ریسه های تزئینی.

ریسه های ال ای دی شلنگی، از مهره های ال ای دی متفاوت تشکیل شده اند. ال ای دی های SMD، در این ریسه ها در انواع ۲۸۳۵، ۵۰۵۰ و ۵۷۳۰ در داخل ریسه مونتاژ شده اند. این اسامی، در حقیقت نشان دهنده ابعاد و اندازه چیپ ال ای دی هستند. هر چقدر چیپ ال ای دی، بزرگتر باشد، شار نوری تولیدی، بالاتر، خواهد بود.

ریسه های شلنگی، روشنایی پنهان هستند، بدین معنی که در سقف های کاذب استفاده شده و در عین مخفی ماندن، نور شفافی در پس زمینه ایجاد می کنند. ریسه شلنگی، باید به صورت زاویه دار قرار بگیرد تا پخش نور مناسبی داشته باشد. در صورتی که شکاف سقف کاذب، دارای ارتفاع ۲۵ سانتی متر به بالا باشد، نور ریسه شلنگی، بهتر خود را نشان خواهد داد. این نور، به سقف تابیده و باعث ایجاد زیبایی بصری در محیط می شود.

مزیت ریسه شلنگی شعاع، امکان برش آن، در فاصله های یک متری است. محل برش این ریسه ها، بر روی ریسه مشخص شده است. شما قادر خواهید بود، ریسه را در اندازه دلخواه، برش داده و استفاده کنید. ریسه های شلنگی شعاع، دارای ولتاژ کاری ۲۲۰ ولت بوده و در رنگ های آفتابی، مهتابی و غیره در بازار موجود هستند.

بنر تماس - صنعت برق

ریسه نئون فلکسی شعاع

ریسه های نئون فلکسی شعاع، ریسه های فوق العاده انعطاف پذیری هستند که نور یکنواختی تولید می کنند. عدم ایجاد نور نقطه ای، از مزیت های ریسه های نئون فلکسی به شمار می آید. این ریسه ها، در سقف های کاذب استفاده نمی شوند، بلکه کاربرد اصلی آن ها، در نورپردازی نمای ساختمان ها می باشد.

ریسه های نئون فلکسی، به واسطه انعطاف پذیری عالی در تولید فونت های نوشتاری نیز به کار می روند. این ریسه ها، اگرچه دارای قیمت بالاتری می باشند، اما دارای طول عمر سه برابری نسبت به ریسه های قدیمی هستند.

برای استفاده از ریسه های نئون فلکسی در نورپردازی نمای ساختمان ها، آن ها را در داخل پروفیل آلومینیوم قرار می دهند. نور ایجاد شده توسط این ریسه ها، شفاف و حالت نئونی دارد، در نتیجه این ریسه ها، با نام ریسه های نئون فلکسی شناخته می شوند.

طیف رنگی وسیع، در ریسه های نئون فلکسی، سبب شده است که عضوی جدایی ناپذیر در نورپردازی نماهای بیرونی باشند. درجه حفاظتی و مقاومت این ریسه ها، در برابر قطرات آب و ذرات گرد و غبار، بسیار عالی است. ریسه شلنگی شعاع، در کلاف ۵۰ متری به فروش می رسد و امکان برش آن، در فاصله های یک متری فراهم است.

ریسه شلنگی شعاع - صنعت برق

ریسه شلنگی آفتابی

بدون شک پرکاربردترین ریسه شلنگی شعاع، ریسه هایی با رنگ آفتابی و مهتابی هستند. استفاده از ریسه هایی با رنگ آفتابی، در کنار نورپردازی اصلی مهتابی، فضایی گرم و دوستانه، در محیط منزل خلق خواهد کرد. ریسه های شلنگی آفتابی شعاع، در مدل های ۲۸۳۵، ۵۰۵۰ و ۵۷۳۰ تولید شده و در بازار موجود هستند.

این ریسه ها، دارای ولتاژ تغذیه ۲۲۰ تا ۲۳۰ ولت AC برق شهر بوده و با فرکانس ۵۰ الی ۶۰ هرتز هماهنگ هستند. دمای نوری چراغ های ریسه ای و هر گونه تجهیزات روشنایی دیگر، نشان دهنده گرمی و یا سردی رنگ است. به طور مثال رنگ آفتابی، از رنگ های گرم بوده و دارای دمای نور ۴۰۰۰ کلوین می باشد.

خرید ریسه شلنگی شعاع

در هنگام خرید ریسه های ال ای دی شعاع، توجه داشته باشید که چهار نوع مختلف از این ریسه ها، در شرکت شعاع تولید می گردد:

  • ریسه های نئون فلکسی
  • ریسه های شلنگی
  • ریسه های نواری
  • ریسه های تزئینی LED

سه گروه اول، از فناوری SMD در دیودهای ساطع کننده نور استفاده می کنند، اما از نظر ولتاژ عملکردی، جنس ریسه و تنوع رنگی، متفاوت هستند. ریسه تزئینی،  متشکل از LED هایی است که با فاصله از هم،  بر روی یک سیم چیده شده اند و جنبه تزئینی در دکوراسیون دارند. به کمک این ریسه ها، شما قادر خواهید بود، المان های مختلف منزل و یا دیوار های خانه خود را نورپردازی و تزیین کنید.

درجه حفاظتی انواع ریسه های ال ای دی شعاع، IP65 است. بنابراین این ریسه ها، ضد آب بوده و در محیط های مرطوب نیز، به راحتی قابل استفاده می باشند. ریسه های شلنگی، انعطاف پذیر هستند، بنابراین قابلیت نورپردازی در مسیرهای پر پیچ و خم و انحنا دار را دارا می باشند. طول عمر بالا و مصرف برق پایین نیز، از مزیت های ریسه های شلنگی شعاع است.

برای خرید ریسه شلنگی شعاع کافی است، به نمایندگی فروش محصولات شعاع و یا مراکز معتبر فروش تجهیزات روشنایی مراجعه نموده و یا به صورت غیرحضوری، سفارش خود را در اندازه های دلخواه، در سایت های معتبر ثبت نمایید.

قیمت ریسه شلنگی شعاع

ریسه شلنگی شعاع - صنعت برق

همان طور که در بالا گفتیم، ریسه های ال ای دی شعاع، دارای تنوع بی نظیری هستند. بنابراین این ریسه ها در بازار تجهیزات روشنایی، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. ریسه های نئون فلکسی، به طور معمول، قیمت بالاتری، نسبت به انواع دیگر ریسه های ال ای دی دارند. قیمت این ریسه ها، حدود دو تا سه برابر ریسه های دیگر ال ای دی است.

ریسه شلنگی شعاع، با مهره های مختلف SMD مونتاژ و تولید می گردد. چیپ های بزرگتر SMD، دارای شار نوری بالاتر بوده و قیمت گران تری دارند. این ریسه ها، عمدتا در رنگ های آفتابی و مهتابی به عنوان نور مخفی خریداری می گردند.

ریسه های نواری SMD که با ولتاژ تغذیه ۱۲ ولت کار می کنند، باریک تر از ریسه های شلنگی هستند و برای نورپردازی پس زمینه، طرح های دیوار و سقف، نورپردازی کابینت و ویترین، پشت آینه ها، اطراف اثاثیه منزل و روشنایی مسیرها به کار می روند. امکان برش در هر ۵ سانتی متر، از مزیت های ریسه های نواری است و دارای نصب آسان و راحتی هستند. این ریسه ها، به دلیل ولتاژ تغذیه پایین، ایمن تر از انواع دیگر ریسه ها بوده و دارای قیمت مناسبی می باشند.

سوالات متداول

ریسه شلنگی آفتابی چیست؟

بدون شک پرکاربردترین ریسه شلنگی شعاع، ریسه هایی با رنگ آفتابی و مهتابی هستند. استفاده از ریسه هایی با رنگ آفتابی، در کنار نورپردازی اصلی مهتابی، فضایی گرم و دوستانه، در محیط منزل خلق خواهد کرد. ریسه های شلنگی آفتابی شعاع، در مدل های ۲۸۳۵، ۵۰۵۰ و ۵۷۳۰ تولید شده و در بازار موجود هستند.

خرید ریسه شلنگی شعاع چیست؟

. ریسه تزئینی،  متشکل از LED هایی است که با فاصله از هم،  بر روی یک سیم چیده شده اند و جنبه تزئینی در دکوراسیون دارند. به سه گروه اول، از فناوری SMD در دیودهای ساطع کننده نور استفاده می کنند، اما از نظر ولتاژ عملکردی، جنس ریسه و تنوع رنگی، متفاوت هستند کمک این ریسه ها، شما قادر خواهید بود، المان های مختلف منزل و یا دیوار های خانه خود را نورپردازی و تزیین کنید.

قیمت ریسه شلنگی شعاع چیست؟

همان طور که در بالا گفتیم، ریسه های ال ای دی شعاع، دارای تنوع بی نظیری هستند. بنابراین این ریسه ها در بازار تجهیزات روشنایی، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. ریسه های نئون فلکسی، به طور معمول، قیمت بالاتری، نسبت به انواع دیگر ریسه های ال ای دی دارند. قیمت این ریسه ها، حدود دو تا سه برابر ریسه های دیگر ال ای دی است.ثبت نظر