عنوان

ریموت کنترل انواع متنوعی دارد که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند و کارکرد ویژه ای از خود نشان می دهند.

انواع ریموت کنترل

 

ریموت کنترل انواع متنوعی دارد که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. به طور کلی باید بدانید که ریموت ها را به دو دسته رادیویی و مادون قرمز تقسیم بندی می کنند. ریموت ها وسیله هایی هستند که برای باز و بسته کردن کرکره برقی، جرثقیل های باربری و … به کار گرفته می شوند. دسته بندی ریموت های کنترلی متنوع می باشد که هر یک از آنها ساختار خاصی دارند. شما بر اساس نوع وسیله و مکان مورد نظر می توانید یکی از ریموت ها را سفارش دهید. ریموت هایی که از نوع مادون قرمز هستند، سیگنال کسب شده از سیستم گیرنده را به بخش دریافت کننده می فرستند. برخی از مهمترین مدل های ریموت کنترل که کاربرد زیادی دارند عبارت هستند از :

۱- ریموت کد فیکس

در این ریموت ها برای اینکه فعالیت های ریموت کنترل را به رسیور ارائه دهند باید از تعدادی دیپ سوئیچ استفاده کنند. از طرفی دیگر انواع جامپر را درون ریموت ها قرار می دهند. قطع و وصل کردن انواع جامپرها بر عهده دیپ سوئیچ می باشد. به طور کلی باید بدانید که بین انواع ریموت های کنترل، این ریموت امنیت زیادی ندارد.

ریموت کنترل - صنعت برق

با این وجود بسیاری از افراد این نمونه ریموت ها را برای مکان های متنوع نصب می کنند. در واقع باید بدانید که ریموت کنترل کد فیکس برای مکان هایی که به امنیت نیاز ندارند، مناسب می باشد.

۲- ریموت کد لرنینگ کد

این نمونه از ریموت کنترل ها را از آی سی های استاندارد تولید می کنند. در ریموت هایی که لرنینگ هستند، آدرس یکتا را باید در تراشه های مشخص شده ای ثبت کنند. با استفاده از این ریموت نیازی به سخت افزاری سیستم کنترلی نخواهید داشت. لحیم کاری یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که باید برای وصل کردن این ریموت انجام گردد. از این ریموت کنترل نسبت به ریموت های فیکس، امنیت بیشتری دریافت می شود. محدودیت در تنوع هر یک از کدهای انتخابی از دیگر ویژگی ها و مشخصات این ریموت می باشد. شما کدهای انتخابی انواع ریموت ها را باید بر اساس مکان مورد نظر انتخاب کنید.

۳- ریموت هاپینگ کد

در ریموت کنترل هاپینگ ارتباط خاصی بین رسیور و ریموت وجود دارد. این ارتباط بر اساس کد مشخص شده ای برقرار می شود. کد ارتباطی بین رسیور و ریموت برخلاف کدهای لرنینگ ثابت نمی باشد. در هر ارتباطی که برقرار می گردد یک کد ارتباطی تازه به وسیله ریموت استفاده خواهد شد. این ریموت دارای ۱۶ بیلیون حالت می باشد که برای کددهی استفاده می شود. کپی برداری از این نمونه ریموت ها غیر ممکن می باشد. معرفی رسیور به ریموت کنترل هاپینگ به وسیله رسیور امکان پذیر نمی باشد. امنیت استفاده کردن از این ریموت بسیار بالا می باشد. به همین دلیل کپی برداری از این ریموت غیر ممکن می باشد.

 

۴- ریموت بلوتوثی

ریموت کنترل بلوتوثی به عنوان ریموتی شناخته می شود که آن را به سادگی می توانید کدگذاری نمایید. شما می توانید ریموت های بلوتوثی و ریموت های لرنینگ را در کنار یکدیگر قرار دهید تا فرایند کد دهی انجام می شود. ریموت هایی که هاپینگ هستند اجازه کپی شدن اطلاعات را به ریموت های بلوتوثی نمی دهند. روش کددهی انواع ریموت کنترل بلوتوثی به گونه ای است که از امنیت آنها می کاهد. با گم کردم و امانت دادن هر یک از ریموت ها زمینه مناسب برای کپی کردن فراهم می شود.

عنوان

انواع ریموت کنترل ساگا

یکی از بهترین برندهای ریموت کنترل که مدل های متنوعی دارد، برند ساگا می باشد. این ریموت ها را در بسیاری از جرثقیل های بازویی، سقفی، تاور کرین و …. نصب می کنند. در صنایع متنوع مانند فولاد و ذوب فلزات، این نمونه ریموت ها کاربرد زیادی دارند. از ریموت کنترل ساگا برای بسیاری از جرثقیل ها استفاده می کنند. در واقع باید به خوبی بدانید که این ریموت دارای مزیت های بی نظیری می باشد. به دلیل مزیت های بی نظیری که از این ریموت دریافت می شود، روز به روز استفاده از آن افزایش پیدا کرده است. برای راه اندازی این ریموت از باطری قلمی استفاده می شود.

یکی از مهمترین مزیت های ریموت کنترل ساگا افزایش ایمنی آن می باشد. زمانی که به وسیله این ریموت ها، جرثقیل ها راه اندازی می شوند از اپراتور محافظت خواهد شد. کلیدهای فرمان متنوعی را روی این ریموت نصب کرده اند. به همین دلیل از این ریموت کاربرد زیادی دریافت می شود. تمامی استانداردهای بین المللی برای تولید این نمونه ریموت رعایت می شود. ضد آب بودن این ریموت یکی از دیگر ویژگی ها و مشخصات ریموت کنترل می باشد. برد عملیاتی که از این ریموت دریافت می شود تا ۱۰۰ متر است.

در دماهای متنوع می تواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. در برابر ارتعاش و شوک مقاومت زیادی دارد.

ریموت کنترل - صنعت برق

انواع ریموت کنترل بتا

یکی از دیگر مدل های ریموت کنترل که کاربرد زیادی دارد، ریموت بتا می باشد. ریموت های بتا را برای پارکینگ ها، اماکن، دزدگیرها و … نصب می کنند. طراحی این ریموت ها بسیار ساده می باشد، به همین دلیل به راحتی می توانید از آنها استفاده نمایید. مدل های زیادی از ریموت کنترل بتا وجود دارد که هر یک از آنها دارای ساختار خاصی هستند. طول عمر هر یک از ریموت های کنترل بتا نسبت به دیگر ریموت ها بیشتر می باشد. ریموت های بتا به عنوان بهترین برندهای ریموت کنترل پارکینگی شناخته می شوند.

باطری با تغذیه ۲۷ روی این ریموت کنترل به کار گرفته شده است. هزینه خریداری این ریموت نسبت به بسیاری از دیگر ریموت ها مناسب تر می باشد. در واقع شما می توانید مدل های زیادی از این ریموت را با قیمتی مناسب خریداری کنید و باز و بسته کردن انواع درب ها را با استفاده از آنها انجام دهید. با خرید ریموت کنترل بتا هزینه های مربوط به کلید آویز و تعویض کابل را حذف خواهید کرد. قابلیت کار با ولتاژهای ورودی متنوع یکی از دیگر ویژگی ها و مشخصات مربوط به ریموت کنترل های بتا می باشد. هر یک از انواع ریموت های بتا را می توانید برای مکان های متنوع مورد استفاده قرار دهید.

ریموت کنترل - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول

ریموت کنترل ساگا چند نوع دارد؟

یکی از بهترین برندهای ریموت کنترل که مدل های متنوعی دارد، برند ساگا می باشد. این ریموت ها را در بسیاری از جرثقیل های بازویی، سقفی، تاور کرین و …. نصب می کنند. در صنایع متنوع مانند فولاد و ذوب فلزات، این نمونه ریموت ها کاربرد زیادی دارند. از ریموت کنترل ساگا برای بسیاری از جرثقیل ها استفاده می کنند.

ریموت کنترل بتا چند نوع است؟

یکی از دیگر مدل های ریموت کنترل که کاربرد زیادی دارد، ریموت بتا می باشد. ریموت های بتا را برای پارکینگ ها، اماکن، دزدگیرها و … نصب می کنند. طراحی این ریموت ها بسیار ساده می باشد، به همین دلیل به راحتی می توانید از آنها استفاده نمایید. مدل های زیادی از ریموت کنترل بتا وجود دارد که هر یک از آنها دارای ساختار خاصی هستند.

ثبت نظر