عنوان

خازن روغنی را میتوان در تنوع قیمتی بسیار خوبی مورد استفاده قرار داد. برند های مختلف می توانند تنوع قیمتی بالاتری را ارائه کنند.

مراحل ساخت تابلو برق

  • طراحی و تهیه نقشه­ های اجرائی

ساخت تابلو برق با مرحله­ی طراحی و تهیه نقشه­های اجرائی آغاز می­شود. در ابتدا اسناد توسط واحد مهندسی از کارفرما دریافت می­شود. پس از مطالعه اسناد و نقشه­ها، تیپ اسناد و نقشه­های جانمایی تابلو برق­ها، استخراج می­شود. سپس برآورد قیمت توسط واحد مهندسی صورت می­گیرد. با بررسی نقشه­ها و مشخصات فنی، فهرستی از لوازم و تجهیزات آماده می­شود که تجهیزات لازم، به طور دقیق با توجه به مارک پیشنهاد شده بایستی تهیه شوند. پس از مذاکره با کارفرما و عقد قرارداد با مشاور، نظریات و خواسته­های فنی کارفرما و مشاور دریافت می­شود. نقشه­ها و اسناد ارائه شده بایستی با استانداردهای معتبر و خواسته­های کارفرما و مشاوره تطابق داده شوند و در صورت نیاز، اصلاحاتی انجام شوند.

  • تهیه نقشه ­های اجرایی

در این مرحله از ساخت تابلو برق، نقشه ایزومتریک، نقشه جانمایی تابلو برق­ها، نقشه مدارهای قدرت و فرمان با شماره­گذاری سیم­ها و ترمینال­ها، تماما تهیه می­شوند. نقشه­های اجرایی به همراه فهرست لوازم و تجهیزات به کارفرما ارائه می­شوند و با دریافت تاییدیه از کارفرما، تولید آغاز می­شود.

  • ساختمان عمومی تابلوها

در این مرحله از ساخت تابلو برق، بدنه کلیه تابلوها اعم از دیواری، ایستاده، فشار ضعیف، توزیع و فرمان از ورق روغنی به ضخامتی معادل ۱٫۵ میلی­متر تا ۲٫۵ میلی­متر از دو قسمت شاسی و پوشش ساخته شده­اند. سلول­های مجزای تابلوهای چند سلولی به وسیله­ی پیچ و مهره به یکدیگر متصل می­شوند.

  • رنگ ­آمیزی

در چهارمین مرحله از ساخت تابلو برق، بر روی بدنه­ی تابلو برق عملیات چربی­زدایی، اکسیدزدایی و فسفاته صورت می­گیرد. سپس تابلوها با بهترین پوشش به روش کوره­ای الکترواستاتیک، رنگ می­شوند و ضخامت رنگ آن­ها بایستی حداقل ۸۰ میکرون باشد. کیفیت رنگ ­آمیزی توسط کارشناسان بررسی و کنترل می­شود.

  • مونتاژ لوازم و تجهیزات الکتریکی

در مرحله پنجم از ساخت تابلو برق، عملیات مونتاژ بر اساس نقشه­های جانمایی آغاز می­شود. تمام لوازم و تجهیزات به کار رفته در عملیات مونتاژ با یک پلاک NAMEPLATE مشخص می­گردند. نصب قطعات به صورتی اجرا می­شود که در زمان لازم، تعویض قطعات امکان­پذیر باشد.

  • شینه­ کشی و سیم­ کشی

عملیات شینه­کشی در ساخت تابلو برق­ها با شمش (شینه) مسی از جنس مس الکترولیت E-CU انجام می­شود. شینه­ها با پوشش پلاستیکی ترموفیت کاور شده­اند و دارای سه رنگ آبی، قرمز و زرد هستند. تابلو مجهز به سیستم ارت یا همان اتصال به زمین می­باشد. سیستم حفاظت الکتریکی تابلو از نوع T.N.S می­باشد.

  • بازرسی و کنترل کیفیت

در وهله­ی هفتم از ساخت تابلو برق، بازرسی و کنترل کیفیت تابلو­ها بر اساس استانداردها و معیار الکتریکی و مکانیکی انجام می­شود. بازرسی و کنترل کیفیت تابلو به صورت زیر صورت می­گیرد:

۱- کنترل مجدد رنگ آمیزی بدنه

۲- کنترل اتصالات و محکم بودن پیچ و مهره­ها

۳- کنترل سایز سیم­ها و فاصله بین قسمت­های برق­دار و بدنه

۴- کنترل مدارهای قدرت و فرمان

۵- کنترل شماره­گذاری و کاربرد صحیح تجهیزات در تابلو برق

۶- کنترل عملکرد تمام قطعات و نمایش عمل مدارهای فرمان در هنگام برق­دار بودن تابلو برق و اطمینان از کارکرد صحیح آن

  • تست و آزمایش

در آخرین مرحله، تابلوها توسط نماینده فنی کارفرما مورد تست و آزمایش­های مختلف قرار می­گیرند. آزمایشات و تست­ها شامل، آزمایشات مکانیکی سلول­ها، آزمایشات عملکرد صحیح کلیه وسایل حفاظتی، اندازه­گیری و سنجش آن­ها، آزمایشات عملکرد صحیح کلیه کلیدها، آزمایشات سایر موارد مندرج در نقشه و مشخصات فنی اعلام شده از طرف کارفرما می­شوند.

عنوان

مهارت مورد نیاز برای ساخت تابلو برق

مجموع علوم و فنون مورد نیاز در ساخت و تولید تابلو برق عبارت­اند از:

۱- مهم­ترین مهارت در ساخت تابلو برق، آشنا بودن تکنسین به تجهیزات الکتریکی و نحوه کار آن­ها می­باشد.

۲- افراد فعال در ساخت و تولید تابلو برق بایستی مهارت لازم در استفاده از نرم­افزارهای طراحی و نقشه­کشی مهندسی برق را داشته باشند و به آن­ها مسلط باشند.

۳- افراد باید آگاهی کاملی از آخرین متدهای ساخت بدنه تابلو برق و طراحی الکتریکی تابلو برق داشته باشند.

۴- داشتن توانایی درک صحیح اصطلاحات به کار رفته در صنعت برق و الکتریسته لازم است. این اصطلاحات شامل جریان برق، ولتاژ آن و روابط بین آن­ها می­شوند.

۵- یکی از اصلی­ترین مهارت­ها، آشنایی تکنسین و مهندسین با استانداردهای جهانی و کشوری در زمینه­ی طراحی، تولید و ساخت تابلو برق می­باشد.

۶- مجری طرح بایستی به روش­های برنامه­ریزی تولید و مدیریت زمان آگاهی داشته باشد و بتواند با مدیریت درست، پروژه را در زمان مشخص شده در قرارداد به پایان برساند.

۷- در مراحل ساخت تابلو برق، تکنسین فعال بایستی توانایی کار با دستگاه­های مختلف اعم از دستگاه پرس، خم و سوراخ کاری را داشته باشد.

۸- نماینده­ی فنی با تسلط به روش­های کنترل کیفیت و تست­های آزمایشگاهی، سلامت پروژه را اعلام می­کند.

خازن روغنی - صنعت برق

ساخت تابلو برق با کاربردهای متنوع

کاربرد تابلو برق با توجه به محل استفاده، شرایط موجود در پروژه، طراحی و نوع ساخت تابلو برق می­تواند متنوع و متفاوت باشد. برای مثال یک مجتمع مسکونی ممکن است به یک تابلو برق دیواری احتیاج داشته باشد. از طرفی یک میدان نفتی بزرگ برای تامین برق منطقه کاری خود، به تعداد زیادی تابلو برق فشار ضعیف و تابلو برق فشار متوسط نیازمند باشد. اصولا تابلو برق استاندارد با کاربردهای متنوع شامل موارد زیر می­شود:

۱- تابلو برق فشار ضعیف تا حداکثر ۱۰۰۰ ولت

۲- تابلو برق فشار متوسط تا حداکثر ۳۶ کیلو ولت به صورت فیکس یا کشویی

۳- تابلو برق حفاظت و کنترل

۴- تابلو با سیستم پاور کنترل سنتر  PCC

۵- تابلو با سیستم موتور کنترل سنتر  MCC

۶- تابلو برق مناسب اصلاح ضریب قدرت برق

۷- تابلو برق با کاربرد بانک خازنی

۸- تابلو برق خانگی

۹- تابلو برق آسانسور

خازن روغنی - صنعت برق

هزینه ساخت تابلو برق

وب سایت تخصصی صنعت برق با ارائه تجهیزات کاربردی، توانسته نیاز مشتریان خود را شناسایی کند و به آن­ها پاسخ دهد. هزینه ساخت تابلو برق بسته به نوع دستگاه و تجهیزات داخلی مورد استفاده آن، ضخامت ورق به کار رفته در ساخت تابلو، تعداد سلول­ها، ابعاد بدنه تابلو، ثابت یا متحرک بودن آن و عوامل دیگر، متغیر است. برای استعلام قیمت و اطلاع از نحوه­ی ساخت می­توانید با مشاوران وب سایت صنعت برق در تماس باشید و از خدمات وب سایت استفاده کنید. جهت ورود به وب سایت و دریافت مشاوره­ی رایگان، می­توانید اینجا را کلیک کنید.

خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول ساخت تابلو برق

خازن روغنی چیست؟

خازن روغنی را می توان به عنوان یکی از بهترین مدل های موجود در بازار مورد استفاده قرار داد. با توجه به نیاز مدارات مختلف می توان از خازن های روغنی در موارد بسیار زیادی استفاده کرد. تنوع موجود در این محصولات باعث استفاده گسترده این محصولات شده است. برای نصب و راه اندازی این خازن ها بسیار ساده بوده و می توان در مدارات بسیار زیادی این محصولات را نصب کرد. کاربرد های گسترده این محصولات باعث استفاده گسترده آن ها شده است. توجه داشته باشید که خازن روغنی را می توان در مدل های بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. خازن روغنی را می توان در مدار های AC به صورت گسترده استفاده کرد.

قیمت خازن روغنی چیست؟

این سایت با معرفی بهترین فروشگاه های موجود در سراسر کشور می تواند خدمات بسیار خوبی را ارائه کند. برای دریافت قیمت می توانید با فروشگاه های معرفی شده در سایت ارتباط برقرار کنید. به راحتی می توانید از طریق این سایت قیمت های به روز را دریافت نمایید. کیفیت محصولات موجود در این سایت را می توان به عنوان یکی از ویژگی های بارز در نظر گرفت. در ادامه به معرفی انواع خازن روغنی خواهیم پرداخت و این محصولات را برای شما شرح می دهیم.

انواع خازن روغنی چیست؟

از خازن روغنی می توان در راه اندازی موتور های الکتریکی نیز استفاده کرد. در به کار انداختن موتور های مختلف باید انرژی بالاتری را به موتور انتقال داد. این موتور ها برای به کار افتادن نیاز به یک شوک الکتریکی بالاتری می باشند. خازن های مختلف می توانند این شوک را ایجاد کرده و ولتاژ مورد نیاز را تامین کنند. بعد از راه اندازی موتور ها این خازن ها از مدار خارج شده و عملکردی را ندارند. با توجه به خواص موجود در روغن می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای این محصول مد نظر قرار داد. انواع خازن روغنی را می توان به راحتی از طریق شکل ظاهری شناسایی کرد.

ثبت نظر