عنوان

سروو موتور یک عملگر چرخشی است که امکانات بسیار زیادی را برای حرکت های مختلف در اختیار افراد می گذارد.

عنوان

سروو موتور چیست

سروو موتور یک عملگر چرخشی است که امکانات بسیار زیادی را برای حرکت های مختلف در اختیار افراد می گذارد. می توان در این نوع از موتور ها کنترل های دقیقی بر سرعت، شتاب و نوع حرکت ایجاد کرد. اگر بخواهید یک شیء و یا یک قطعه را در یک زاویه خاص به چرخش در بیاورید می توانید از این موتور ها استفاده کنید. در این محصولات می توان یک موتور معمولی را مشاهده کرد که به شفت موجود در دستگاه یک انکودر نصب شده است.

سروو موتور صنعت برق

این سیستم به وسیله یک کنترل که سروو نامیده می شود قابلیت های بسیار زیادی را برای شما به وجود می آورد. می توان با ارسال سیگنال های خاص کنترلی به سیستم سروو چرخش های متنوعی را ایجاد کرد

سروو موتور به دلیل داشتن قابلیت های فراوان در صنایع و موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. می توان با سیگنال های خاص شفت را در زاویه های خاصی به چرخش در آورد.

 تا زمانی که سیگنال جدید به سروو موتور برسد در زاویه و جهت مورد نظر به حرکت خود ادامه می دهد. می توان به راحتی چرخش های بسیار دقیقی را برای کاربرد های مختلف به وجود آورد. سروو موتور در حقیقت یک فناوری حلقه بسته می باشد که جهت راه اندازی ماشین ها استفاده می شود. از فیدبک موقعیت موجود می توان برای کنترل حرکت و رسیدن به موقعیت نهایی استفاده کرد. ورودی سیستم کنترلی در سروو موتور یک سیگنال آنالوگ یا دیجیتال است. این سیگنال ها دستورات موقعیت را به شفت خروجی انتقال می دهند. انکودر متصل به شفت می تواند به راحتی با توجه به فیدبک، موقعیت و سرعت را به سیستم کنترل ارسال می کند. در این انکودر اعداد و دستورات بایکدیگر مقایسه شده و سروو موتور می تواند به راحتی انواع حرکت های چرخشی را ایجاد کند.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

خرید

سروو موتور های مختلف را می توان برای موارد بسیار گوناگون مورد استفاده قرار داد. در استفاده از این محصولات می توان انعطاف بسیار خوبی را شاهد بود. استفاده از سروو موتور ها می تواند مزایای بسیاری را داشته باشد. در هنگام خرید این محصولات باید به نکات و ویژگی های بسیاری توجه داشته باشد. خرید این موتور ها برای موارد مختلف بسیار متداول می باشد. با توجه به کاربرد های بسیار زیاد سروو موتور می توان به راحتی از آن ها استفاده نمود. در خرید می توانید توان های بسیار زیادی را مشاهده کنید.

سروو موتور - صنعت برق

برای خرید خود بهتر است که از قبل محاسبات لازم را انجام دهید. در خرید این محصولات بهتر است که برند های معتبر را در نظر داشته باشید. کیفیت در این محصولات بسیار مهم می باشد. خرید سروو موتور با کیفیت می تواند برای شما طول عمر بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد. در خرید این محصولات به انکودر های موجود توجه ویژه ای داشته باشید

برند و نوع انکودر در کیفیت این محصولات نقش مستقیم دارد. در بسیاری از موارد می توان مشاهده کرد که انکودر و موتور محصول مشترک بین دو شرکت می باشند. برای اینکه بهترین کیفیت را دریافت کنید بهتر است که از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید. در هنگام خرید این محصولات به موارد بسیار زیادی همچون میزان گشتاور و همچنین نوع شفت دقت داشته باشید. تنوع در این محصولات بسیار زیاد بوده و می توان به راحتی برای موارد مختلف مدل های گوناگون را انتخاب کرد. فروشگاه های معتبر می توانند کیفیت برتر و بالاتری را به مشتریان ارائه کنند. برای خرید سروو موتور می توانید به سایت صنعت برق مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید بهترین فروشگاه های موجود در سراسر کشور را مشاهده کنید. در این سایت آدرس فروشگاه های معتبر قرار داده شده است. می توانید به صورت حضوری و اینترنتی خرید های خود را انجام دهید.

عنوان

انواع سروو موتور

سروو موتور ها را می توان در دو دسته کلی AC و DC قرار داد. در هر یک از این محصولات می توان ویژگی های خاصی را مشاهده کرد. در سروو موتور های DC می توان ابعاد کوچکتر را مشاهده کرد. در این محصولات می توان راه اندازی را با یک باتری به راحتی انجام داد. جریان مصرفی در این نوع از سروو موتور ها از ۱۰۰ میلی آمپر تا ۲ آمپر می باشد. به دلیل قابلیت های فراوان در این مدل از سروو موتور ها می توان از آن ها در انواع تجهیزات کوچک و رباتیک استفاده کرد. از انواع سروو موتور های AC در موارد صنعتی بسیار زیادی استفاده می کنند.

 سروو موتور های ساده به وسیله یک پتانسیومتر می توانند موقعیت را حس کرده و امکان تغییر سرعت وجود ندارد. در مدل های پیشرفته تر می توان کنترل سرعت را نیز به دست گرفته و به راحتی از آن استفاده نمود.

سروو موتور - صنعت برق

از مدل های ساده تر در صنعت کنترل موقعیت استفاده نشده و برای موارد کنترل های رادیویی می توان از سروو موتور ساده استفاده کرد. سروو موتور های پیچیده تر و پیشرفته تر برای اندازه گیری سرعت شفت خروجی از انکودر های نوری استفاده می کنند.

عنوان

مشخصات فنی

در سروو موتور ها مشخصات فنی بسیار با اهمیت می باشد. با توجه به این مشخصات می توان بهترین انتخاب ها را انجام داد. به صورت کلی می توان مشخصات فنی سروو موتور ها را به صورت زیر بیان کرد.

  • ولتاژ و جریان تغذیه: ولتاژ و جریان مورد نیاز برای راه اندازی سروو موتور ها بر اساس نوع عملکرد آن ها مشخص می شود. معمولا موتور های کوچک دارای ولتاژ های ۴ تا ۶ ولت و جریان ۱۰۰ میلی تا ۲ آمپر می باشند.
  • سرعت: سرعت یک موتور سروو برحسب زمان بوده و برای محاسبه آن میزان زمان مورد نیاز شفت برای رسیدن به موقعیت را در نظر می گیرند. سرعت عملکرد این محصولات بسیار با اهمیت می باشد.
  • گشتاور: گشتاور موتور با سرعت موتور نسبت عکس را دارند. هرچه سرعت موتور بالاتر رود در یک توان ثابت می توان گشتاور کمتری را مشاهده کرد.
  • سیگنال کنترلی: از پالس کنترلی برای تعیین موقعیت و مکان شفت استفاده می کنند.
  • رزولوشن: رزولوشن در حقیقت دقت موقعیت شفت را در زمان دریافت سیگنال فرمان مشخص می کند. به صورت معمول رزولوشن این محصولات بین ۱ تا ۱۰ درجه می باشد.
  • سایز و وزن: در طراحی مکانیکی این محصولات می توان سایز و وزن را بسیار با اهمیت دانست. وزن سروو موتور های کوچک در بین ۱۵ تا ۲۰۰ گرم می باشد.
سروو موتور - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول

سروو موتور چیست ؟

سروو موتور یک عملگر چرخشی است که امکانات بسیار زیادی را برای حرکت های مختلف در اختیار افراد می گذارد. می توان در این نوع از موتور ها کنترل های دقیقی بر سرعت، شتاب و نوع حرکت ایجاد کرد. اگر بخواهید یک شیء و یا یک قطعه را در یک زاویه خاص به چرخش در بیاورید می توانید از این موتور ها استفاده کنید. در این محصولات می توان یک موتور معمولی را مشاهده کرد که به شفت موجود در دستگاه یک انکودر نصب شده است. این سیستم به وسیله یک کنترل که سروو نامیده می شود قابلیت های بسیار زیادی را برای شما به وجود می آورد.

انواع سروو موتور را نام ببرید؟

سروو موتور ها را می توان در دو دسته کلی AC و DC قرار داد. در هر یک از این محصولات می توان ویژگی های خاصی را مشاهده کرد. در سروو موتور های DC می توان ابعاد کوچکتر را مشاهده کرد. در این محصولات می توان راه اندازی را با یک باتری به راحتی انجام داد. جریان مصرفی در این نوع از سروو موتور ها از ۱۰۰ میلی آمپر تا ۲ آمپر می باشد. به دلیل قابلیت های فراوان در این مدل از سروو موتور ها می توان از آن ها در انواع تجهیزات کوچک و رباتیک استفاده کرد. از انواع سروو موتور های AC در موارد صنعتی بسیار زیادی استفاده می کنند.

مشخصات فنی سروو موتور را توضیح دهید؟

ولتاژ و جریان تغذیه
سرعت
گشتاور
سیگنال کنترلی
رزولوشن

ثبت نظر