عنوان

سرپیچ سرامیکی

عنوان

سرپیچ سرامیکی یکی از تجهیزات الکترونیکی می¬باشد که به عنوان رابط بین لامپ و جریان برق ایفای نقش می¬کند. سرپیچ سرامیکی از سرامیک ساخته شده است.

عنوان

انواع سرپیچ سرامیکی

یکی از تجهیزات الکتریکی ضروری، سرپیچ یا پایه لامپ است. سرپیچ سرامیکی از جنس سرامیک ساخته شده است که با رنگ سفید تولید می­شود. سرپیچی سرامیکی با قطرهای مختلف و انواع گوناگون تولید می­شود که هر کدام دارای ویژگی و کاربردهای مختلفی می­باشد. وجود سرپیچ لازم است چرا که سرپیچ نقش رابط را بین لامپ و جریان برق اجرا می­کند. سرپیچ سرامیکی از سه جز اصلی تشکیل شده است که شامل بدنه­ای از جنس سرامیک و نارسانا می­شود. جز دوم سرپیچ، ریل است که لامپ در ریل می­پیچد و به سرپیچ متصل می­شود. جز آخر پلاتین است که عملیات انتقال برق به لامپ را برعهده دارد. سرپیچ از جمله تجهیزات الکتریکی ارزان قیمت است که نوع سرامیکی آن قیمتی بالاتر از نوع پلاستیکی دارد. قیمت سرپیچ سرامیکی بسته به شرکت و برند تولیدکننده، متفاوت است. از این رو جهت بررسی قیمت­ها و مطلع شدن از قیمت­ها پیشنهاد می­شود از سایت صنعت برق دیدن نمایید.

بر خلاف سرپیچ پلاستیکی، سرپیچ سرامیکی در برابر اتصالی، آسیب نمی­بیند و ذوب نمی­شود. سرپیچ سرامیکی در سایزهای کاربردی تولید شده است و از ویژگی­های آن می­توان به مقاومت بالا در برابر گرما و حرارت اشاره کرد. انواع سرپیچ سرامیکی شامل سرپیچی سرامیکی E27 و سرپیچی سرامیکی E40 می­شود که هر کدام مناسب نوعی لامپ هستند. نماد E نشانه تجهیزات الکتریکی است و عدد کنار آن، اندازه قطر لامپ می­باشد.

سرپیچی سرامیکی با کیفیت­های مختلف در بازار تجهیزات برقی موجود است و توصیه می­شود بهترین کیفیت و برند را خریداری کنید. چرا که هر چه کیفیت سرپیچ در سطح خوبی باشد، لامپ متصل شده به آن هم، عمر بیشتری خواهد داشت.
جمع­بندی انواع سرپیچ سرامیکی موجود در بازار شامل، سرپیچ سرامیکی E27 مناسب ولتاژی معادل ۱۲۰ ولتی می­شود که کاربرد خانگی دارد. قطر این نوع سرپیچ معادل ۲۷ میلی متر یا ۲٫۷ سانتی متر است. نوع دوم سرپیچ سرامیکی E40 مناسب ولتاژی معادل ۲۴۰ و ۲۵۰ ولتی است که اکثرا کاربرد صنعتی دارد. قطر این نوع سرپیچ معادل ۴ سانتی متر یا ۴۰ میلی متر است.

عنوان

پایه لامپ تونلی

در گذشته اصولا سرپیچ سرامیکی تونلی وارداتی در بازار خرید و فروش می­شد ولی امروزه شرکت­ها و برندهای ایرانی موفق به تولید سرپیچی سرامیکی تونلی با کیفیتی فوق­العاده عالی شده­اند. سرپیچ سرامیکی تونلی از جنس سرامیک ساخته شده است. این قطعه که جزو تجهیزات الکتریکی به حساب می­آید مناسب لامپ­ با پایه­ی E27 می­باشد. سرپیچ نوع E یکی از پرکاربردترین سرپیچ­ها می­باشد که E نشانه نام ادیسون است که شرکت ادیسون پس از اختراع و تولید لامپ و سروپیچ، آن را بدین گونه نام­گذاری کرده است.

عدد ثبت شده در کنار E نشانه قطر سرپیچ بر حسب میلی متر می­باشد. از این رو سرپیچی سرامیکی تونلی مناسب لامپ­های ۱۲۰ ولتی با قطر ۲۷ میلی متر می­باشد. این نوع سرپیچ­ها به دو صورت مستقل و خاص تولید می­شوند و قابل استفاده در تولید چراغ سقفی و چراغ دیواری و چراغ لوستر خانگی هستند.

یکی از موارد استفاده از سرپیچ تونلی نسوز، نصب در مکان پر رطوبت مانند حمام و سرویس بهداشتی می­باشد. سرپیچی سرامیکی E27 در رنگ سفید با قیمت­های مناسب در بازار موجود است. یکی از مواردی که در هنگام خرید سرپیچ باید به آن اشاره کرد، کیفیت سرپیچ است. هر چه کیفیت سرپیچ بیشتر باشد، لامپ نصب شده بر روی سرپیچ بیشتر عمر می­کند و احتمال سوختن آن کاهش می­یابد. سرپیچ سرامیکی تونلی از کلاهک سرپیچ، سیلندر سرپیچ، حلقه رزوه و کنتاکت­های اتصالی تشکیل شده است. وزن سرپیچی تونلی در حدود ۵۰ گرم است و با قطر خارجی ۴ سانتی متری در ارتفاع ۴٫۵ سانتی متری در بازار موجود می­باشد.

عنوان

سرپیچ سرامیکی موج

پایه لامپ یا همان سرپیچ سرامیکی یکی از اصلی­ترین تجهیزات الکتریکی در صنایع روشنایی می­باشد که وجود آن لازم و ضروری است. لامپ در داخل سرپیچ قرار می­گیرد و سپس برق از طریق سرپیچ وارد لامپ می­شود و لامپ روشن می­شود. تنوع لامپ و اندازه قطر لامپ بسیار زیاد می­باشد و از این رو برای هر نوع لامپی با هر اندازه­ای، سرپیچی طراحی شده است. سرپیچی سرامیکی موج در دو نوع سرپیچ سرامیکی E27 و سرپیچ سرامیکی E40 موجود است. تفاوت این دو نوع سرپیچی سرامیکی در نوع لامپ قابل اتصال و قطر آن­ها است. سرپیچی سرامیکی E27 موج مناسب لامپ­های استاندارد ۱۲۰ ولتی می­باشد و کاربرد خانگی دارد. در مقابل، سرپیچی سرامیکی E40 موج قرار دارد که مناسب لامپ­هایی با توان ۲۵۰ وات و ولتاژ ۲۴۰  ولتی می­باشد و کاربرد صنعتی دارد.

سرپیچ لامپ با نام­های متفاوتی در بازار موجود است. از دیگر تفاوت­های سرپیچی سرامیکی E40 موج و سرپیچی سرامیکی E27 موج می­توان به قطر لامپ اشاره کرده که یکی ۴۰ میلی متر و دیگری ۲۷ میلی متر است. ناگفته نماند که سرپیچ­ها قابل تبدیل هستند؛ برای مثال، سرپیچ سرامیکی با قطر ۴۰ میلی متر را با مبدل می­توان به سرپیچی سرامیکی ۲۷ میلی متر تبدیل کرد. سرپیچی موج جزو برندهایی است که یافتن و خرید آن امروزه کمی مشکل و دشوار شده است، به عبارتی می­توان گفت نایاب شده است.

عنوان

پایه لامپ عاج

سرپیچ دستگاه رابط بین لامپ و جریان ورودی برق است. سرپیچ سرامیکی عاج، عایق می­باشد و نسوز است. این نوع سرپیچ مناسب فضای مرطوب می­باشد و کاربرد بالایی در فضای حمام و سرویس بهداشتی دارد. سرپیچ سرامیکی عاج با رنگ سفید در دو نوع سرپیچی سرامیکی PRO عاج و سرپیچی سرامیکی E27 عاج در بازار تجهیزات الکتریکی یافت می­شود. فرق سرپیچی سرامیکی PRO عاج و سرپیچی سرامیکی E27 عاج در اندازه­ی قطر سرپیچ است. سرپیچی سرامیکی PRO عاج دارای قطر ۶ سانتی متری و یا ۶۰ میلی متری است و در مقابل آن، سرپیچی سرامیکی E27 عاج با قطر ۲۷ میلی متری تولید می­شود.

از طرفی سرپیچ سرامیکی E27 عاج مناسب ولتاژ ۱۲۰ ولتی می­باشد ولی سرپیچی سرامیکی PRO عاج مناسب ولتاژ ۲۵۰ ولتی می­باشد. از تفاوت­های دیگر این دو نوع می­توان به کاربرد صنعتی مدل PRO و کاربرد خانگی مدل E27 اشاره کرد.

جهت خرید هر نوع سرپیچ سرامیکی می­توانید به سایت صنعت برق مراجعه نمایید تا با آگاهی بیشتر خرید نمایید و یا می­توانید اینجا را کلیک کرده و مستقیما وارد سایت شوید. دریافت مشاوره و راهنمایی تخصصی یکی از مزایای کاربردی سایت صنعت برق برای مشتریان عزیز خود می­باشد تا با اطلاعات کافی و جامع، بهترین خرید را انجام می­دهند.

عنوان

سوالات متداول 

تفاوت سرپیچ پلاستیکی و سرامیکی چیست؟

بر خلاف سرپیچ پلاستیکی، سرپیچ سرامیکی در برابر اتصالی، آسیب نمی­بیند و ذوب نمی­شود. سرپیچ سرامیکی در سایزهای کاربردی تولید شده است و از ویژگی­های آن می­توان به مقاومت بالا در برابر گرما و حرارت اشاره کرد. انواع سرپیچ سرامیکی شامل سرپیچی سرامیکی E27 و سرپیچی سرامیکی E40 می­شود که هر کدام مناسب نوعی لامپ هستند. نماد E نشانه تجهیزات الکتریکی است و عدد کنار آن، اندازه قطر لامپ می­باشد. سرپیچی سرامیکی با کیفیت­های مختلف در بازار تجهیزات برقی موجود است و توصیه می­شود بهترین کیفیت و برند را خریداری کنید.

پایه لامپ تونلی چیست؟

در گذشته اصولا سرپیچ سرامیکی تونلی وارداتی در بازار خرید و فروش می­شد ولی امروزه شرکت­ها و برندهای ایرانی موفق به تولید سرپیچی سرامیکی تونلی با کیفیتی فوق­العاده عالی شده­اند. سرپیچ سرامیکی تونلی از جنس سرامیک ساخته شده است. این قطعه که جزو تجهیزات الکتریکی به حساب می­آید مناسب لامپ­ با پایه­ی E27 می­باشد. سرپیچ نوع E یکی از پرکاربردترین سرپیچ­ها می­باشد که E نشانه نام ادیسون است که شرکت ادیسون پس از اختراع و تولید لامپ و سروپیچ، آن را بدین گونه نام­گذاری کرده است.

کارکرد پایه لامپ عاج بخ چه صورت است؟

سرپیچ دستگاه رابط بین لامپ و جریان ورودی برق است. سرپیچ سرامیکی عاج، عایق می­باشد و نسوز است. این نوع سرپیچ مناسب فضای مرطوب می­باشد و کاربرد بالایی در فضای حمام و سرویس بهداشتی دارد. سرپیچ سرامیکی عاج با رنگ سفید در دو نوع سرپیچی سرامیکی PRO عاج و سرپیچی سرامیکی E27 عاج در بازار تجهیزات الکتریکی یافت می­شود.

ثبت نظر