سر سیم

عنوان

خازن روغنی را میتوان در تنوع قیمتی بسیار خوبی مورد استفاده قرار داد. برند های مختلف می توانند تنوع قیمتی بالاتری را ارائه کنند.

انواع سر سیم

 

سر سیم یکی از تجهیزاتی می باشد که در صنعت برق کاربرد زیادی دارد. مدل های روکش دار و بدون روکش آن را می توانید برای کاربردهای متنوعی خریداری کنید. از این اتصالات برای قرار دادن هر یک از سیم های رشته ای در قسمت زیرین پیچ و دیگر بخش های پیچ استفاده می کنند. این اتصالات را به طور معمول با استفاده از مس که روکش برنج و قلع دارد تولید می کنند.

سر سیم - صنعت برق

هر یک از مدل های متنوع سر سیم ها دارای کاربرد خاصی هستند که باید به خوبی در مورد کاربرد آنها آگاهی داشته باشید. از جمله مدل های پرکاربرد سر سیم ها عبارت است از :

  1. مدل های روکش دار

از این سر سیم ها برای متصل کردن سیم به پیچ هادی استفاده می کنند. برای نصب سیم های حلقوی باید پیچ هادی باز و سپس قسمت هادی را به پیچ وصل کنند. روکش این نمونه سیم را به صورت قیفی طراحی کرده اند تا کاربرد مناسبی از آن دریافت نمایند.

  1. مدل های دوشاخ روکش دار

این نمونه سر سیم برای متصل کردن سیم به پیچ هادی مورد استفاده قرار می گیرد. شما بدون اینکه نیاز باشد پیچ را باز کنید، می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. برای نصب این سیم بدون اینکه پیچ را به صورت کامل باز کنید باید قسمت هادی را روی پیچ محکم نمایید. برای مطمئن شدن از جریان درون سیم آن را به صورت قیفی طراحی کرده اند.

  1. مدل های سوزنی

سر سیم های سوزنی را برای جلوگیری کردن از صدمه دیدن سیم مورد استفاده قرار می دهند. برای استفاده از این سیم، نمونه پیچ های سوزنی را به آن وصل می کنند. بعد از آن قسمت هادی را به پیچ وصل می نمایند. برای اینکه مطمئن شوند سیم وارد سر سیم سوزنی شده است روکش آن را به شکل قیف طراحی کرده اند.

  1. مدل های فیشی نری روکش دار

سر سیم فیشی نری را در برابر نمونه های مادگی برای نصب کردن موقت دو سیم، مورد استفاده قرار می دهند. به بهره برداری کردن از یک زوج در قسمت سیم نری و مادگی می توانید بدون نیاز به نیروی دست، عملیات قطع و وصل برق را انجام دهید. جنس هادی که برای این سیم در نظر گرفته شده است از آلیاژ مس و روی می باشد. طراحی این سیم هم مانند دیگر سیم ها به صورت قیفی شکل می باشد.

  1. مدل های مادگی

از این نمونه سر سیم ها زمانی استفاده می کنند که بخواهند آنها را به نمونه های مادگی وصل نمایند. این سیم را می توانید از مدل نری جدا کنید و تعداد دفعات زیادی آن را مورد استفاده قرار دهید. جنس هادی این سیم از آلیاژ روی و مس می باشد. در محیط هایی که ارتعاش بسیار بالا می باشد این سیم را مورد استفاده قرار می دهند.

  1. مدل های رابط

سر سیم های رابط را زمانی مورد استفاده قرار می دهند که بخواهند دو سیم را به یکدیگر وصل کنند. همچنین باید بدانید که برای افزایش طول سیم این سیم ها استفاده می شوند. برای اینکه مطمئن شوند اتصال این سیم برقرار می شود آن را به صورت قیفی شکل طراحی کرده اند.

عنوان

سر سیم سوکتی

سر سیم های سوکتی را در بخش های متنوع مورد استفاده قرار می دهند. یکی از مدل های پرطرفدار و مهم این سیم ها، نمونه های مخابراتی می باشد. شما می توانید نمونه های مخابراتی را برای تکمیل دیگر سیم ها مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که پیش از خرید این نمونه سر سیم ها باید در مورد کاربرد و کارایی آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید. اینکه بدانید آنها را باید در کدام قسمت نصب کنید بسیار مهم می باشد.

عنوان

سر سیم نری

یکی از کاربردی ترین سر سیم هایی که در صنعت برق اهمیت زیادی دارد نمونه نری می باشد. برای اینکه دو سیم را به یکدیگر وصل کنند از این مدل استفاده می نمایند. با بهره برداری کردن از یک سیم زوج و نر می توانند نیروی دست را برای قطع و وصل کردن جریان برق، حذف نمایند. ابزارهای اضافی را نیازی نیست که برای نصب کردن این سیم مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که نصب هر یک از نمونه های نری را باید با دقت زیادی انجام دهید.

سر سیم های نری را در صنایع متنوع برای وصل کردن برق مورد استفاده قرار می دهند. شما زمان خرید نمونه های نر باید نمونه سیم های مادگی را هم تهیه کنید. در واقع باید بدانید که نصب هر یک از آنها تنها در صورتی انجام می شود که هر دو را در اختیار داشته باشید. فیش هایی که مدل نری هستند را برای متصل کردن دو سیم به صورت موقت مورد استفاده قرار می دهند.

سر سیم - صنعت برق

با توجه به اینکه شما برای موارد مختلف از این محصولات استفاده می کنید بهتر است از تنوع موجود بهره ببرید. در هر مدار می توان از این تنوع استفاده کرده و بازدهی بالاتری را شاهد بود. یکی از عملکرد های خازن روغنی در تاسیسات سه فاز موتور، اصلاح ضریب قدرت می باشد.

پرس سر سیم

برای اینکه انواع سر سیم ها را مورد استفاده قرار دهید باید از پرس سر سیم استفاده کنید. این وسیله نوعی انبر می باشد که جهت نصب کردن انواع سیم ها به کار گرفته می شود. جنس دسته آن پلاستیک است و جنس بدنه آن فلز می باشد. بنابراین شما می توانید با خیال راحت در برابر جریان برق این وسیله را مورد استفاده قرار دهید. رنگ بندی های متنوعی از این وسیله وجود دارد که هر یک از آنها را می توانید از فروشگاه صنعت برق تهیه نمایید. فروشگاه صنعت برق ارائه دهنده انواع تجهیزات صنایع برقی می باشد. هر یک از ابزارها و سیم آلات را با قیمتی مناسب به مشتریان تحویل می دهد.

سر سیم زن

امروزه در هر یک از ساختمان هایی که برق کشی وجود دارد باید از سر سیم زن استفاده شود. در واقع باید بدانید که جهت تست نیروی برق در هر یک از سر سیم ها از این وسیله استفاده می شود. شما می توانید برای نصب انواع سیم ها این وسیله را استفاده کنید تا نصب اصولی سیم ها را انجام دهید. دقت داشته باشید که این وسیله انواع متنوعی دارد. هر یک از مدل های آن دارای ساختار خاصی است. برخی از نمونه های این وسیله برقی می باشد و برخی از دیگر مدل ها به صورت دستی است.

سر سیم - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول

سر سیم سوکتی چیست؟

سر سیم های سوکتی را در بخش های متنوع مورد استفاده قرار می دهند. یکی از مدل های پرطرفدار و مهم این سیم ها، نمونه های مخابراتی می باشد.

سر سیم نری چیست؟

یکی از کاربردی ترین سر سیم هایی که در صنعت برق اهمیت زیادی دارد نمونه نری می باشد. برای اینکه دو سیم را به یکدیگر وصل کنند از این مدل استفاده می نمایند.

ثبت نظر