عنوان

سه راهی صنعتی

سه راهی صنعتی یکی از تجهیزات جانبی بسیار مهم و کاربردی در صنعت برق محسوب می شود. از مزایای اصلی این سه راهی ها می توان به مقاومت و استحکام بالا در مقابل ضربه و فشار بالا و همچنین مقاومت در مقابل رطوبت و دما اشاره کرد. در واقع سه راهی های صنعتی با فرآیند تزریق پلاستیک تولید می شوند و معمولا مشکی رنگ هستند. به واسطه سه راهی صنعتی از خروجی یک پریز برق، سه دستگاه برقی به طور همزمان می توانند استفاده کنند. جالب است بدانید که در بازار فروش تجهیزات برقیف این سه راهی ها با نام های مختلفی مانند سه راهی کله گاوی و سه راهی کرال نیز شناخته می شوند. معمولا جنس بدنه این سه راهی ها از پلاستیک ABS می باشد‌ و جریان عبوری آن  بین ۱۰ تا ۱۶ آمپر است که این ویژگی به جنس پلاتین های داخلی بستگی دارد. از دیگر معیار های سنجش کیفیت این سه راهی ها می توان به حالت فنری بودن پلاتین ها اشاره کرد. هنگامی که پلاتین ها حالت فنری نداشته باشند و یا این که جنس آن ها ضعیف باشد، پس از مدت زمان خاصی محل اتصال مصرف کننده به پلاتین شل می شود و در نتیجه باعث گرم شدن و خرابی پلاتین ها می شود. بنابراین قطعی برق را به همراه خواهد داشت.

قیمت سه راهی صنعتی

 قیمت سه راهی های صنعتی براساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. کیفیت محصولف برند تولید کننده و سطح مقاومت سه راهیف پارامتر های تعیین کننده در نرخ قیمت گذاری این محصول به شمار می روند. به طور کلی نمی توان قیمت ثابتی را برای آنها در نظر گرفت. به این دلیل که  بازار فروش تجهیزات برقی مانند سایر کالا ها، دائما دستخوش نوسانات قیمت ارز قرار دارد.

عنوان

سه راهی صنعتی سیم دار

سه راهی صنعتی سیم دار چگونه کار می کند و چه کاربردی دارد‌؟ در این قسمت از مقاله قصد داریم به مشخصات و ویژگی های سه راهی صنعتی بپردازیم و کاربرد های گوناگون این محصول را به طور کامل شرح دهیم.   

سه راهی صنعتی سیم دار یک پریز الکتریکی محسوب می شود که در قسمت انتهایی آن یک دو شاخه یا یک سیم انعطاف پذیر نصب می شود. این سه راهی اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکتریکی از یک سوکت الکتریکی واحد، انرژی و برق لازم خود را تامیین کنند. از سه راهی های صنعتی سیم دار زمانی استفاده می شود که چند وسیله برقی در مجاورت یک دیگر قرار گرفته باشند و نیاز به استفاده همزمان از آن ها باشد. از جمله عواملی که خرید سه راهی های صنعتی سیم دار را مهم کرده است، مقاومت و استحکام بدنه و کیفیت بالای مغزی این محصول است. در واقع این مدل سه راهی ها به گونه ای طراحی شده اند که در شرایط سخت محیطی در مقابل هر گونه فشار مستقیم، مقاومت بسیار بالایی دارند. به طور کلی می توان گفت که سه راهی های صنعتی، عمر مفید خوبی دارند.  جالب است بدانید که  سه راهی های صنعتی سیم دار به صورتی تولید شده اند که به راحتی می توانند در مقابل جریان های بسیار بالا، مقاومت خوبی از خود نشان دهند و هیچ گونه آسیبی نبینند.

طریقه بستن سیم به سه راهی صنعتی

هنگام بستن سیم به سه راهی صنعتی بایستی ابتدا با توجه به نوع کار خود، طول سیم را انتخاب کنید‌. در نگاه اول بستن سیم به سه راهی کمی دشوار به نظر می رسد اما نحوه بستن آن بسیار راحت است و تنها نیازمند کمی دقت است. در ادامه طریق بستن سیم به سه راهی صنعتی را برای شما شرح می دهیم.

  • در اولین مرحله شما بایستی قاب بیرونی سه راهی را باز کنید.
  • پیچ هایی را که برای نصب سیم بر روی بدنه سه راهی قرار گرفته را باز کنید.
  • روکش را باید به اندازه لازم از بدنه آن جدا کنید.
  • سیم ها را در زیر پیچ قرار دهید و با استفاده از پیچ گوشتی آن ها را به صورت صحیح محکم کنید.
  • در آخر باید قاب را بر روی محل اصلی خود قرار دهید و آن را محکم کنید.

عنوان

فروش انواع سه راه صنعتی

همان طور که در مطالب قبلی هم ذکر شد سه راهی صنعتی یکی از پر کاربرد ترین و پر فروش ترین تجهیزات در برق صنعتی و ساختمانی محسوب می شود. این سه راهی ها نقش مهمی در حفاظت و ایمنی محیط بر عهده دارند و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. همین امر سبب شده تا مصرف کنندگان به صورت گسترده ای، این محصول کاربردی را خریداری کنند. امروزه در سراسر دنیا فروشگاه های متعددی وجود دارند که انواع سه راهی ها را به فروش می رسانند‌. اما شما بایستی به یک فروشگاه مناسب و معتبر برای خرید سه راهی صنعتی مراجعه کنید تا بتوانید بهترین مدل سه راهی با توجه به نیاز و بودجه خود خریداری کنید‌. برای این کار می توانید به سایت فروشگاهی صنعت برق مراجعه کنید و سه راهی های صنعتی را در انواع متنوع و قیمت های مناسب خریداری کنید. این سایت فروشگاهی تمامی محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار داده است. از این رو شما می توانید به راحتی محصول مورد نظر خود را در این سایت خریداری کنید.

خرید انواع سه راه صنعتی

قبل از خرید سه راهی صنعتی بایستی نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین نوع سه راهی را خریداری کنید. اصلی ترین قسمت یک سه راهی برق مغزی آن می باشد که توسط آن جریان الکتریکی به دستگاه های مورد نظر منتقل می شود. هنگامی که مغزی پریز برق مورد نظر کیفیت چندانی نداشته باشد، حرارت های تولیدی از انتقال جریان سبب آسیب رساندن به آن می شود. علاوه بر این هنگام خرید سه راهی صنعتی بایستی جنس بدنه یا قاب بیرونی آن را در نظر داشته باشید زیرا نوع جنس بدنه سه راهی بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که جنس بدنه سه راهی از مواد پی وی سی با کیفیت و مرغوب نباشد، در مقابل حرارت عملکرد بسیار ضعیفی را از خود نشان می دهد. علاوه بر این مقاومت و استحکام در مقابل هر گونه ضربه و فشار مستقیم را هم نخواهد داشت.

با رعایت کردن تمامی نکات گفته شده می توانید هنگام انتخاب و خرید سه راهی های صنعتی با کیفیت ترین نوع آن را خریداری کنید تا از به وجود آمدن خطرات احتمالی نیز جلوگیری کنید.

عنوان

سوالات متداول

طریقه بستن سیم به سه راهی صنعتی به چه صورت است؟

هنگام بستن سیم به سه راهی صنعتی بایستی ابتدا با توجه به نوع کار خود، طول سیم را انتخاب کنید‌. در نگاه اول بستن سیم به سه راهی کمی دشوار به نظر می رسد اما نحوه بستن آن بسیار راحت است و تنها نیازمند کمی دقت است.

سه راهی صنعتی سیم دار چگونه کار می کند و چه کاربردی دارد‌؟

سه راهی صنعتی سیم دار یک پریز الکتریکی محسوب می شود که در قسمت انتهایی آن یک دو شاخه یا یک سیم انعطاف پذیر نصب می شود. این سه راهی اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکتریکی از یک سوکت الکتریکی واحد، انرژی و برق لازم خود را تامیین کنند.

ثبت نظر