عنوان

یکی از مهم ترین وسایل الکتریکی و برقکاری در ساختمان های مسکونی و تجاری، سینی کابل و اتصالات که به عنوان گذرگاه الکتریکی کابل ها استفاده می شود.  نمایند. در واقع، این قطعه برای پشتیبانی کابل ها در برابر بهم ریختگی و یک جا نبودن آنها، مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید، کابل های برق ساختمان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و مقاومت چندانی در برابر عوامل فرساینده محیطی همچون رطوبت ندارند. این در حالی است که برهم ریختگی کابل ها، احتمال فرسوده شدن و خرابی آنها را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. در این بین وجود سینی کابل می تواند به عنوان یک عامل کلیدی برای افزایش عمر مفید کابل ها در نظر گرفته شود.

وجود سینی کابل و تجهیزات همچنین موجب می گردد تا متخصصان در زمان تعمیرات بتوانند عیب کابل را در مدت زمان کمتری پیدا کنند. از این رو، می توان گفت که سینی کابل دارای کاربرد های بسیار زیادی است و وجود آن در برقکاری صنعتی و مسکونی امری ضروری تلقی می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاربرد سینی کابل و انواع آنها بیشتر آشنا شوید.

کاربرد کابل سینی و کابل اتصالات چیست؟

پیش از آن که به سراغ کاربرد سینی کابل برویم، بهتر است ابتدا اطلاعات دقیق تری راجع به ویژگی های این محصول پر کاربرد در صنعت برق کسب کنید تا بهتر متوجه کارایی آن شوید.

جالب است بدانید که به دلیل جلوگیری از زنگ زدگی یا پوسیدگی، تمامی سینی کابل ها و تجهیزات از ورق های گالوانیزه ۵/۰ الی ۱ میلی متری تهیه و تولید می شوند. پس از آن، متخصصان برای افزایش طول عمر سینی کابل و اتصالات یک لایه ضد زنگ و رنگ بر روی آن ها قرار می دهند. چنین ویژگی باعث می شود که عمر مفید کابل ها برای کاربرد در صنعت برقف افزایش پیدا کند. قطع به یقین، سینی کابل و اتصالات در صنعت برق به عنوان پر کاربرد ترین تجهیزات شناخته می شوند. یکی از مهم ترین کاربرد های این وسیله با ارزش، جلوگیری از بهم ریختگی کابل های برق یک ساختمان است. در یک ساختمان تعداد بیشماری کابل برق با ضخامت های مختلف وجود دارند که هر کدام برای یک بخش از آن مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان اتصالی الکتریکی و سوختن کابل ها، اگر سینی کابل و اتصالات وجود نداشته باشد، یافتن قسمت سوختگی بسیار دشوار خواهد بود.

عنوان

آشنایی با انواع سینی کابل و اتصالات

یکی از پرکاربرد ترین انواع سینی کابل و اتصالات، سینی کابل کف جامد است. همانطور که از نامش پیداست، این نوع سینی کابل دارای کفی جامد ضد زنگ و رطوبت است تا بتواند از تمامی کابل ها به بهترین شکل ممکن نگهداری کند. همچنین، امکان نگهداری از حداکثر تعداد کابل های برق را فراهم می سازد.

از دیگر انواع سینی کابل و اتصالات پر استفاده می توان به سینی کابل سبدی اشاره نمود. در برخی از مواقع کابل های فشار قوی به دلیل مقاومت الکتریکی بسیار داغ می شوند و اگر امکان تهویه برای آنها وجود نداشته باشد، ممکن است در کسری از زمان از بین بروند.  سینی کابل و اتصالات سبدی به گونه ای ساخته می شوند که دارای سوراخ هایی به منظور تهویه و خنک شدن کابل ها باشند. دلیل نامگذاری آن نیز مربوط به وجود همین سوراخ های تهویه است.

سینی کابل نردبانی، یکی دیگر از انواع سینی کابل و اتصالات محسوب می شود و بیشتر برای برقکاری صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سینی کابل دارای شیار هایی همانند نردبان به فاصله ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلی متر می باشد.

از سینی کابل و اتصالات صنعتی که دارای ابعاد بسیار بزرگ است و کابل های بسیار بزرگ درون آن قرار می گیرند، می توان به سینی کابل تاسیساتی اشاره نمود. این نوع سینی کابل از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار است و در مناطق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

عنوان

تجهیزات نصب سینی کابل و اتصالات

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، سینی کابل و اتصالات دارای کاربرد های فراوانی هستند و در هر مکانی که برق در آن جا وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. اما یکی از دشوار ترین مراحل استفاده از سینی کابل، نصب آن است. نصب سینی کابل و اتصالات به وسیله زانو، رابط های فولادی، سه راهی، براکت های دیواری و سقفی، پیچ و رول پلاک و پیچ و مهره انجام می گردد. لازم به ذکر است، تمامی تجهیزات نصب سینی کابل  از فلز گالوانیزه و فولاد به منظور استحکام بالا و طول عمر بیشتر تولید می شوند.

عنوان

راهنمای انتخاب و خرید سینی کابل و اتصالات

امروزه مدل های متنوعی از سینی کابل و اتصالات در بازار وسایل برقی و الکتریکی صنعتی وجود دارند که هر کدام از مزایا و معایبی برخوردار هستند. برای آن که بتوانید خریدی سودمندانه و مفید تری داشته باشید، می بایست در هنگام خرید سینی کابل و اتصالات به عواملی همچون ضخامت ورقه های اتصالات و سینی کابل، نوع تجهیزات نصب و عایق توجه داشته باشید. علاوه بر این، پیش از آن که خرید خود را انجام دهید پیشنهاد می شود با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بر اساس نیاز خود خرید سینی کابل را انجام دهید. کارشناسان ما در وب سایت فروشگاهی تابان پارس آماده پاسخگویی به سوالات شما مشتریان محترم هستند. همین الان با ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

قیمت سینی کابل و اتصالات ولدر

از مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع سینی کابل، می توان به سینی کابل و اتصالات ولدر اشاره نمود. برخلاف اکثر سینی کابل های موجود در بازار که دارای قیمت بسیار بالایی هستند، سینی کابل ولدر دارای قیمت مناسبی است. در مجموع، عواملی همچون نوع اتصالات، تعداد تجهیزات نصب و نوع استفاده بر روی قیمت سینی کابل ولدر موثر می باشند.

سخن پایانی

بدون تردید، وجود سینی کابل و اتصالات در هر مکانی که از انرژی الکتریکی بهره می برند، ضروری است. امروزه مدل های متنوعی از سینی کابل به همراه اتصالات در بازار وجود دارند که با کیفیت ترین آن ها، سینی کابل و اتصالات برند ولدر می باشد. اما پیشنهاد می شود پیش از خرید سینی کابل به همراه اتصالات ولدر با متخصصان تابان پارس مشورت کنید تا بتوانید خریدی سودمندانه ای را تجربه کنید و به وسیله این قطعه، برقکاری ساختمان خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

عنوان

سوالات متداول

کاربرد کابل سینی و کابل اتصالات چیست؟

پیش از آن که به سراغ کاربرد سینی کابل برویم، بهتر است ابتدا اطلاعات دقیق تری راجع به ویژگی های این محصول پر کاربرد در صنعت برق کسب کنید تا بهتر متوجه کارایی آن شوید.

جالب است بدانید که به دلیل جلوگیری از زنگ زدگی یا پوسیدگی، تمامی سینی کابل ها و تجهیزات از ورق های گالوانیزه ۵/۰ الی ۱ میلی متری تهیه و تولید می شوند. پس از آن، متخصصان برای افزایش طول عمر سینی کابل و اتصالات یک لایه ضد زنگ و رنگ بر روی آن ها قرار می دهند

سینی کابل و اتصالات دارای چه کاربرد هایی است؟

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، سینی کابل و اتصالات دارای کاربرد های فراوانی هستند و در هر مکانی که برق در آن جا وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. اما یکی از دشوار ترین مراحل استفاده از سینی کابل، نصب آن است.

ثبت نظر