عنوان

خازن روغنی را میتوان در تنوع قیمتی بسیار خوبی مورد استفاده قرار داد. برند های مختلف می توانند تنوع قیمتی بالاتری را ارائه کنند.

انواع شماره سیم برق

 

  • کابل NM-B

شماره سیم برق با تنوع بالا در بازار موجود است که یکی از معروف­ترین آن، کابل NM-B می­باشد که در سایزهای ۲٫۱۰، ۳٫۱۰، ۲٫۱۲، ۳٫۱۲، ۲٫۱۴ و ۳٫۱۴ تولید شده است. کاربرد کابل­های NM-B در مصارف داخلی و سیم­کشی داخلی ساختمان­های مسکونی و اداری می­باشد. اصولا محل استفاده­ی این کابل، در داخل دیوار است و به هیچ عنوان، کابل NM-B روی کار استفاده نمی­شود. در این نوع کابل، به جای استفاده از عدد، از حروف برای نام­گذاری و معرفی آن استفاده شده است که حروف NM مخفف غیرفلزی بوده و حرف B نماد روکش غیرفلزی می­باشد.

روکش B تعیین­کننده­ی میزان تحمل گرما و حرارت در کابل NM-B می­باشد و حداکثر میزان آن ۹۰ درجه سانتی­گراد است. هادی این نوع شماره سیم برق، دارای ۲، ۳ و یا ۴ رشته ورقه نورد مسی است که گاها هادی کابل دارای سیم زمینی می­باشد. عایق آن از جنس ماده مخلوط PVC است و ولتاژ نامی آن برابر ۶۰۰ ولت است. کابل NM-B دارای استانداردهای UL719 و UL83 می­باشد.

  • کابل­های ۲۱۴ و ۳۱۴

کابل با شماره سیم برق ۲۱۴، عمدتا در پریزهای برق و سیم­کشی لامپ­های روشنایی کاربرد دارد. کابل با شماره ۳۱۴ در کلیدهای برق سه پل، پنکه سقفی و مدارهای مشابه این دو، مورد استفاده قرار می­گیرد. کابل­های شماره ۲۱۴ و ۳۱۴ به یک شرط در مدارها کاربرد دارند. شرط استفاده از این کابل­ها، آن است که حداکثر جریان برق عبوری از داخل مدار، معادل ۱۵ آمپر باشد.

  • کابل­های ۲۱۲ و ۳۱۲

نوع دیگر از انواع شماره سیم برق شامل کابل­های ۲۱۲ و ۳۱۲ می­شود. کابل ۲۱۲ کاربرد و کارایی مشابه کابل ۳۱۲ دارد. از این رو، این دو کابل عمدتا در کوره­ها، سیستم­های تهویه، بخاری­ها، ماشین­های ظرف­شویی، یخچال فریزر و سایر وسایل برقی آشپزخانه مورد استفاده قرار می­گیرند. این نوع کابل­ها تحمل حداکثر ۲۰ آمپر از جریان برق را دارند. تنها تفاوت کابل ۲۱۲ با کابل ۳۱۲ در تعداد رشته­های به کار رفته در هادی آن­ها است.

  • کابل­های ۳۱۰ و ۳۸
خازن روغنی - صنعت برق

کاربرد شماره سیم برق ۳۱۰ و ۳۸ در مدارها و سیستم­هایی است که با جریان حداکثری ۳۰ آمپری کار می­کنند. برای مثال انواع لوازم خشک­کن برقی دارای جریان ۳۰ آمپری هستند.

عنوان

شماره سیم پارتکس

شماره سیم پارتکس اولین و قدیمی­ترین سیستم شماره­گذاری سیم برق است. کمپانی پارتکس رنج وسیعی از اعداد و حروف جهت شماره­گذاری سیم و کابل ابداع کرده است. کمپانی پارتکس با ابداع و اختراع روش­های نوین، امکان شماره­گذاری برای تابلوسازان را راحت کرده است. از این رو تابلوسازان می­توانند در سایت شماره­گذاری کنند و شماره­ها را به صورت حرارتی و یا غیرحرارتی با استفاده از دستگاه­های چاپ پارتکس، به صورت تیوبی چاپ کنند. ناگفته نماند که تمامی محصولات کمپانی پارتکس دارای استاندارد ISO 14001 هستند.

شماره سیم تیوبی انقلابی بزرگ در سیستم شماره­گذاری انواع سیم و کابل با اندازه و قطرهای مختلف به حساب می­آید و از این رو قابل استفاده هستند. سیستم شماره­گذاری پارتکس با نام­های PHZ و PO در بازار موجود است. پارتکس روکش­های حرارتی را تحت عنوان شماره سیم حرارتی تولید می­کند تا علاوه بر مشخص کردن شماره سیم برق، به عنوان عایق هم کاربرد داشته باشد. چاپ حرارتی بر روی شماره­ها انجام نمی­شود بلکه روی شماره سیم پارتکس، چاپ حرارتی صورت می­گیرد.

از مزایای چاپ حرارتی می­توان به این نکته اشاره کرد که اگر دلایل محیطی موجب پاک شدن چاپ شماره از روی سیم شوند، چاپ حرارتی امکان بازیابی اطلاعات را فراهم می­کند.

خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

شماره سیم KSS

شماره سیم KSS به دو دسته­ی فشاری و حلقوی تقسیم می­شود. دسته­ی اول شماره سیم فشاری است که حروف و اعداد در سیستم شماره­گذاری فشاری با فشار بر روی سیم و کابل نصب می­شوند. در سیستم شماره­گذاری فشاری نیازی به جداسازی سیم از محل اتصال نیست، بلکه حروف و اعداد بر روی سیم جاسازی می­شوند. عمدتا از سیستم شماره­گذاری فشاری برای نشانه­گذاری بر روی انواع سیم­ها، کابل­ها و لوله­های برق استفاده می­شود.

خازن روغنی - صنعت برق

سیستم شماره­گذاری فشاری دارای مزایای زیادی از جمله کاهش هزینه، افزایش سرعت انجام کار در سرویس­ها، نگه­داری آسان­تر، عیب­یابی سریع و تعویض راحت قطعات الکتریکی می­باشد.

حروف سیستم شماره­گذاری فشاری از بهترین مواد PVC با گرید نرم تولید شده­اند که در برابر اسید، روغن، گریس و مواد شیمیایی مقاوم می­باشند. حروف و اعداد با چاپ مشکی پر رنگ بر روی شماره فشاری حک شده است و در نور کم هم قابل رویت می­باشد. یکی دیگر از کاربردهای سیستم شماره­گذاری فشاری، در کدگذاری نقشه­های الکتریکال در تابلوهای برق است. کاربرد این نوع شماره سیم بر روی انواع سیم و کابل با قطر و ابعاد مختلف می­باشد. از این رو سیستم شماره­گذاری فشاری در طیف گسترده­ای به صورت حلقه­ای در بازار موجود است. طریقه­ی نصب به این شکل است که حروف و یا اعداد سیم فشاری از شاخه اصلی جدا می­شوند و بر روی سیم و کابل نصب می­شوند. قابل ذکر است که پس از لحیم­کاری، پرس سرسیم و وایرشو سیم نیز می­توان از شماره­گذاری فشاری استفاده کرد.

عنوان

شماره سیم فشاری KE

حروف سیم فشاری به سه دسته کلی تقسیم می­شوند:

  • KE-1 جهت شماره­گذاری سیم های ۰، ۱-۵ و ۵
  • KE-2 جهت شماره­گذاری سیم های ۱، ۲-۵ و ۵
  • KE-3 جهت شماره­گذاری سیم های ۴ تا ۶
خازن روغنی - صنعت برق

عنوان

سوالات متداول شماره سیم 

خازن روغنی چیست؟

خازن روغنی را می توان به عنوان یکی از بهترین مدل های موجود در بازار مورد استفاده قرار داد. با توجه به نیاز مدارات مختلف می توان از خازن های روغنی در موارد بسیار زیادی استفاده کرد. تنوع موجود در این محصولات باعث استفاده گسترده این محصولات شده است. برای نصب و راه اندازی این خازن ها بسیار ساده بوده و می توان در مدارات بسیار زیادی این محصولات را نصب کرد. کاربرد های گسترده این محصولات باعث استفاده گسترده آن ها شده است. توجه داشته باشید که خازن روغنی را می توان در مدل های بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. خازن روغنی را می توان در مدار های AC به صورت گسترده استفاده کرد.

قیمت خازن روغنی چیست؟

این سایت با معرفی بهترین فروشگاه های موجود در سراسر کشور می تواند خدمات بسیار خوبی را ارائه کند. برای دریافت قیمت می توانید با فروشگاه های معرفی شده در سایت ارتباط برقرار کنید. به راحتی می توانید از طریق این سایت قیمت های به روز را دریافت نمایید. کیفیت محصولات موجود در این سایت را می توان به عنوان یکی از ویژگی های بارز در نظر گرفت. در ادامه به معرفی انواع خازن روغنی خواهیم پرداخت و این محصولات را برای شما شرح می دهیم.

انواع خازن روغنی چیست؟

از خازن روغنی می توان در راه اندازی موتور های الکتریکی نیز استفاده کرد. در به کار انداختن موتور های مختلف باید انرژی بالاتری را به موتور انتقال داد. این موتور ها برای به کار افتادن نیاز به یک شوک الکتریکی بالاتری می باشند. خازن های مختلف می توانند این شوک را ایجاد کرده و ولتاژ مورد نیاز را تامین کنند. بعد از راه اندازی موتور ها این خازن ها از مدار خارج شده و عملکردی را ندارند. با توجه به خواص موجود در روغن می توان کاربرد های بسیار زیادی را برای این محصول مد نظر قرار داد. انواع خازن روغنی را می توان به راحتی از طریق شکل ظاهری شناسایی کرد.

ثبت نظر