عنوان

فیوز مینیاتوری ال اس چیست ؟

فیوز مینیاتوری ال اس یا همان کلید مینیاتوری ال اس به انواعی از  فیوز می‌گویند که در مقابل جریان اضافه حساسیت نشان می دهد. در واقع این نوع فیوز، وقتی که جریان اضافه ای را مشاهده می کند، به سرعت، مدار را قطع می کند. در فیوز مینیاتوری ال اس، دو نوع جریان موجود است. اولین جریان، جریان لحظه ای است و دومین جریان هم جریان نامی یا همان جریان اسمی می باشد. جریان لحظه ای به جریان می گویند که در زمانی کم تر از یک ثانیه، فیوز تحمل آن را دارد. جریان اسمی هم به بیشترین جریانی که فیوز می تواند آن را تحمل کند، گفته می شود. در واقع اگر جریانی بیشتر از جریان اسمی از  فیوز مینیاتوری ال اس رد شود، این نوع فیوز، آن مدار را قطع خواهد کرد.

فیوز مینیاتوری ال اس، به منظور انجام محافظت از وسایل برقی موجود در اماکن تجاری و جاهای صنعتی و البته منازل مسکونی، استفاده فراوانی می شود. فیوز مینیاتوری ال اس به خوبی می تواند از وسایل برقی در مقابل جریان ناقص و تماس غیر مستقیم و همچنین در مقابل اتصال کوتاه محافظت نماید. چرا که این نوع فیوز، به صورت اتوماتیک، مدار الکتریکی را در مواقع لازم، قطع کرده و اجازه نمی دهد دستگاه برقی آسیب ببیند.

عنوان

انواع فیوز مینیاتوری ال اس 

فیوز ال اس از لحاظ محدوده جریانی، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. در بازار، از فیوز ال اس ۱۰ آمپر گرفته تا فیوز ال اس ۱۲۵ آمپر وجود دارد. بدیهی است که با توجه به میزان جریانی که قرار است از فیوز رد شود، باید فیوز مینیاتوری ال اس خریداری شود. مثلاً جریانی که از یک فیوز مینیاتوری ال اس موجود در یک منزل مسکونی، عبور خواهد کرد، با میزان جریانی که از یک فیوز مینیاتوری در یک واحد صنعتی بزرگ قرار است عبور کند، فرق خواهد کرد. در نتیجه اصلا منطقی نیست که از یک فیوز یکسانی برای این دو مکان متفاوت استفاده شود.

فروش فیوز مینیاتوری ال اس 

برای مشاهده قیمت انواع فیوز مینیاتوری ال اس و البته برای دریافت اطلاعات کامل در مورد فیوز مینیاتوری ال اس می توانید به سایت صنعت برق با آدرس اینترنتی https://sanatbargh.com/ مراجعه نمایید. طراحان سایت صنعت برق بنا به رسالت والای تحقق آرمان‌های خود در رسیدن به توسعه و استحکام روابط علمی و اقتصادی بین تولید کننده گان صنعت برق کشور ایران و مصرف کنندگان، یک پایگاه تخصصی به نام وب سایت صنعت برق ایجاد کرده اند. این سایت، رابطه مستقیمی بین تولید کنندگان و مصرف کننده گان ایجاد می کند. طراحان این پایگاه اینترنتی، به دنبال توسعه و ایجاد یکپارچگی در بازار صنعت برق کشور در زمینه‌های مختلف از قبیل تولید ، انتقال ، توزیع ، شبکه‌های هوشمند ، بازار برق ، محیط زیست ، مسائل مدیریتی و اقتصادی و . . . می‌باشند.

خرید فیوز مینیاتوری ال اس

در صورتی که قصد خرید فیوز مینیاتوری ال اس  را دارید می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف فروش لوازم الکترونیکی مراجعه کنید. امروزه تعداد سایت‌های اینترنتی که به فروش لوازم الکترونیکی می‌پردازند هم بسیار زیاد شده است. تا همین چند سال پیش، مردم اعتماد زیادی به سایت‌های اینترنتی و خرید از طریق آنها نداشتند و اکثر قریب به اتفاق خریدهای خود را از طریق فروشگاه‌های حضوری انجام می‌دادند. ولی در چند سال گذشته و به خصوص پس از همه‌گیری ویروس کرونا، اقبال مردم ایران به سایت‌های اینترنتی و خرید از طریق این سایت‌ها خیلی بیشتر از گذشته شد و همین امر باعث شده است که روز به روز به تعداد این سایت‌ها هم اضافه شود. با این وجود، همه سایتهای اینترنتی مانند هم نیستند و بعضی از آنها معتبرتر از سایت‌های دیگر می‌باشند و کالاهای الکترونیکی باکیفیت تری را به فروش می‌رسانند. با مراجعه به سایت صنعت برق می‌توانید با تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان مطرح در زمینه فروش لوازم الکترونیکی آشنا شوید.

عنوان

قیمت فیوز مینیاتوری ال اس

قیمت این فیوزها نسبت به انواع فیوز‌های دیگر موجود در بازار بهتر است. به بیان دیگر، با توجه به ویژگی‌های مثبت فراوانی که در فیوز مینیاتوری ال اس وجود دارد، امروزه قیمتی که برای انواع مختلف این نوع فیوز تعیین شده است، خیلی بالا نیست. شما می توانید قیمت فیوز مینیاتوری ال اس را با قیمت انواع فیوزهای موجود در بازار مقایسه کنید. خیلی از فیوزهای دیگری که در بازار وجود دارند، اصلا و به هیچ عنوان، کیفیت فیوز مینیاتوری ال اس را ندارند ولی با این وجود، قیمت آنها هم اندازه با قیمت فیوز مینیاتوری ال اس است و یا حتی بیشتر از آن می باشد.

طبیعی است قیمت فیوز ال اس با توجه به انواع مختلف آن متفاوت است. هر چقدر که عدد آمپر موجود بر روی فیوز ال اس بالاتر باشد، قیمت آن هم با همان تناسب بالاتر خواهد بود. همان طوری که اشاره کردیم از فیوز‌هایی با آمپر بالاتر در مکان‌هایی با جریان برق بیشتر استفاده می شود.

موتور کلید اتوماتیک ال اس

موتور کلید اتوماتیک ال اس، جزء اصلی ترین قطعات یک فیوز مینیاتوری ال اس و شاید بتوان گفت اصلی ترین قطعه فیوز مینیاتوری ال اس به شمار می رود. طبیعتاً فیوز نصب شده در هر مکان و موتور آن باید آن قدر قدرت و توان داشته باشد که بتواند در شرایط متفاوت و مختلف، جریان عبوری از خود را قطع نماید. فیوز مینیاتوری ال اس، جزء محبوب ترین و بهترین برندهای فیوز در سطح دنیا می‌باشد و کیفیت کاری آن بسیار بالا است. از طرف دیگر، ویژگی بسیار مناسب فیوز مینیاتوری ال اس، تحمل اتصال کوتاه آن است. در واقع کلید ام سی بی این نوع فیوز باید در درجه ای به کار گرفته شود که این قابلیت را داشته باشد که در زمان اتصال کوتاه، با سرعت مدار را قطع نماید. ویژگی دیگر یک فیوز مینیاتوری ال اس این است که منحنی قطع آن قابل تنظیم نمی باشد. در واقع منحنی قطع یک فیوز مینیاتوری ال اس، ثابت است. ویژگی دیگری که یک فیوز مینیاتوری ال اس و موتور آن دارد این است که قابلیت تنظیم و اتصال مجدد کلید از راه دور را ندارد. ویژگی دیگری هم که فیوز مینیاتوری ال اس دارد این است که بدون خطا نمی توان کلید آن را قطع

عنوان

سوالات متداول 

فیوز مینیاتوری ال اس چیست ؟

فیوز مینیاتوری ال اس یا همان کلید مینیاتوری ال اس به انواعی از  فیوز می‌گویند که در مقابل جریان اضافه حساسیت نشان می دهد. در واقع این نوع فیوز، وقتی که جریان اضافه ای را مشاهده می کند، به سرعت، مدار را قطع می کند. در فیوز مینیاتوری ال اس، دو نوع جریان موجود است. اولین جریان، جریان لحظه ای است و دومین جریان هم جریان نامی یا همان جریان اسمی می باشد.

انواع فیوز مینیاتوری ال اس زا نام ببرید؟

فیوز ال اس از لحاظ محدوده جریانی، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. در بازار، از فیوز ال اس ۱۰ آمپر گرفته تا فیوز ال اس ۱۲۵ آمپر وجود دارد. بدیهی است که با توجه به میزان جریانی که قرار است از فیوز رد شود، باید فیوز مینیاتوری ال اس خریداری شود

ثبت نظر