عنوان

تست سالم بودن فیوز مینیاتوری زیمنس

 

فیوز مینیاتوری زیمنس همانند سایر تجهیزات برقی در هنگام خرید توسط مصرف­کننده و یا خریدار، مورد بررسی قرار می­گیرد. تست سلامت کلید مینیاتوری زیمنس شامل معاینه ظاهری، بازرسی مواد استفاده شده در داخل و خارج کلید، بررسی عملکرد مکانیکی و بازرسی عملکرد کلید و فیوز می­شود. بررسی عملکرد مکانیکی سوئیچ کردن بین وضعیت­های ON و OFF فیوز، بایستی منعطف باشد و از گیر نکردن و عدم لغزش شاسی فیوز مینیاتوری زیمنس اطمینان حاصل شود. در صورت قطع و وصل شدن برق، بایستی مجدد کلید مینیاتوری زیمنس تنظیم شود و در حالت وصل قرار گیرد. در صورتی که پس از تنظیم مجدد فیوز، جریان برق برقرار نشد، مشکلاتی در قسمت­ سیم­کشی مدار، کلید قطع­کننده و یا فیوز مینیاتوری زیمنس وجود دارد.

برای رفع این مشکلات بایستی در ابتدا اتصال تمام کلیدها، فیوزها و لوازم الکتریکی قطع شود. سپس به صورت دستی، شاسی کلید را بالا و پایین زده و اگر در وضعیت ON باقی نماند، فیوز مینیاتوری زیمنس سالم نبوده و نیاز به تعویض دارد. سپس کلید و یا فیوز مورد بررسی در وضعیت ON قرار داده می­شود و مولتی متر به آن متصل می­شود و بر روی حالت ولت متر، روشن می­شود. پراب قرمز رنگ مولتی متر به پیچ و یا ترمینالی که از کلید و یا فیوز تغذیه می­کند، متصل می­شود. از طرفی پراب مشکی رنگ یا خنثی مولتی متر به قسمت زمین شده جعبه و یا تابلو مینیاتوری متصل می­شود. اگر ولتاژ اندازه­گیری شده، معادل صفر باشد، خرابی کلید مینیاتوری زیمنس اثبات می­شود.

خازن روغنی - صنعت برق

ولی اگر ولتاژ نمایش داده شده، معادل ۱۲۰ ولت یا ۲۳۰ ولت بود، فیوز مینیاتوری زیمنس سالم است و مشکل از سیم­کشی مدار است.

عنوان

فیوز مینیاتوری تک فاز زیمنس

فیوز مینیاتوری زیمنس نوعی قطع­کننده اتوماتیک مدار الکتریکی است که قابلیت حفاظت اتصال کوتاه و حفاظت از اضافه بار موجود در مدار را دارد. تمام مدل­های کلید مینیاتوری زیمنس تولید شده دارای جریانی معادل ۰٫۳ آمپر تا ۶۳ آمپر هستند. این فیوز­ها به صورت تک پل، دو پل (تک پل + نول)، سه پل و چهار پل (سه پل + نول) در چهار تیپ مختلف در بازار موجود هستند. فیوز مینیاتوری تک فاز زیمنس در قالب­های زیر موجود است:

۱- کلید مینیاتوری زیمنس SL5

۲- کلید مینیاتوری زیمنس SY5

۳- کلید مینیاتوری زیمنس SP5

۴- کلید مینیاتوری زیمنس ۵SJ6

کلید مینیاتوری زیمنس قدرت قطع اتصال کوتاه با جریان­های ۴٫۵، ۶ و ۱۰ کیلو آمپر را دارد و بر اساس منحنی قطع جریان اتصال کوتاه، به چهار تیپ مختلف با کاربردهای متفاوت تقسیم می شود. دمای کارکرد این تجهیزات معادل ۵- درجه سانتی­گراد تا ۴۰ درجه سانتی­گراد می­باشد. چهار تیپ فیوز مینیاتوری زیمنس شامل موارد زیر می­شود:

۱- کلید مینیاتوری زیمنس تیپ A

۲- کلید مینیاتوری زیمنس تیپ B

۳- کلید مینیاتوری زیمنس تیپ C

۴- کلید مینیاتوری زیمنس تیپ D

فیوز مینیاتوری زیمنس-صنعت برق

فیوز مینیاتوری سه فاز زیمنس

فیوز مینیاتوری زیمنس سه پل و یا سه فاز، قطع­کننده جریان برق می‌باشد. کلید مینیاتوری سه فاز زیمنس جزو تجهیزات حفاظتی می­باشد که در تجهیزات و مدارات الکتریکی مورد استفاده قرار می­گیرد. عنصر اصلی به کار رفته در طراحی و ساخت فیوز مینیاتوری، نوار فلزی است که در یک محفظه غیر رسانا قرار می­گیرد. با عبور جریانی بیش از حد مجاز و تعریفی مدار، نوار فلزی داخل فیوز ذوب می­شود و جریان عبوری در مدار الکتریکی قطع می­گردد. کلید مینیاتوری زیمنس سه پل از لحاظ سرعت عملکرد به دو دسته کندکار و تندکار تقسیم­بندی می‌شود.

دو دسته کندکار و تندکار مربوط به تیپ­های B و C می­شوند. کلید مینیاتوری زیمنس تیپ B، عمدتا در مصارف خانگی و روشنایی کاربرد دارد و به کلید تندکار معروف است. فیوز مینیاتوری زیمنس تیپ C، عمدتا کاربرد صنعتی دارد. از این رو کلید کندکار، پس از مشاهده­ی جریان اضافه بار که مقدار آن بین ۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی کلید می­باشد، مدار را در زمان مشخص قطع می­کند.

عنوان

فیوز مینیاتوری ۱۶ آمپر زیمنس

کلید مینیاتوری زیمنس SL5 در تیپ­های B، C و D با جریان عبوری استاندارد در رنج­های ۲، ۴، ۶، ۱۰، ۱۶، ۲۵ و ۳۲ آمپر و با سطح حفاظتی  IP20 تولید شده است. فیوز مینیاتوری زیمنس طبق استاندارد IEC 60068-2-30 ساخته شده است و در شرایط محیطی گرم و سرد در محدوده دمایی ۲۵- درجه سانتی­گراد تا ۴۰ درجه سانتی­گراد با حداکثر رطوبت ۹۵% قادر به فعالیت است. طول عمر مفید کلید مینیاتوری زیمنس SL5 بطور متوسط ۲۰۰۰۰ بار عملکرد می باشد. عمده کاربرد این تجهیزات در ساختمان­های مسکونی و یا ساختمان­های تجاری کوچک می­باشد.

ولتاژ نامی که فیوز مینیاتوری زیمنس در شرایط عادی تحمل می‌کنند، معادل ۲۵۰ ولت تا ۴۴۰ ولت است. بیشترین مقدار جریان اتصال کوتاهی که محافظ جان توانایی قطع در شرایط اتصال کوتاه را دارد، معادل ۶۰۰۰ آمپر است.

فیوز مینیاتوری زیمنس-صنعت برق

کلید مینیاتوری فقط یک‌ بار بدون این که آسیبی ببیند قادر به قطع در شرایط اتصال کوتاه است و برای دفعات بعدی، کلید و یا فیوز نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. قطر سیمی ورودی و خروجی که به محافظ جان وصل می­شود، ۱۶ میلی­متر می‌باشد.

عنوان

نمایندگی فیوز مینیاتوری زیمنس

فیوز مینیاتوری زیمنس با تنوع بالا در بازار موجود است که برای تهیه آن بایستی به نمایندگی مراجعه کرد. وب سایت تخصصی صنعت برق با ارائه مشاوره رایگان به مشتریان خود، امکان انتخاب و خرید فیوز مینیاتوری را فراهم کرده است. از این رو می­توانید اینجا را کلیک کنید و وارد وب سایت صنعت برق شوید و با مشاوران وب سایت صنعت برق در تماس باشید.

خرید فیوز مینیاتوری زیمنس

در هنگام خرید کلید مینیاتوری زیمنس بایستی به موارد زیر توجه شود:

۱- بررسی جنس محفظه­ی کلید مینیاتوری

۲- وجود و یا عدم وجود جرقه­گیر در طراحی کلید و یا فیوز

۳- بررسی درجه حفاظت کلید مینیاتوری

۴- بررسی ترمینال­های کلید و یا فیوز

۵- بررسی استانداردها و نتیجه آزمون­های کلید مینیاتوری

۶- بررسی میزان دوام مکانیکی فیوز مینیاتوری زیمنس

۷- جریان نامی کلید

۸- قدرت قطع فیوز مینیاتوری

۹- منحنی قطع فیوز

۱۰- بررسی تاثیر دمای محیط بر عملکرد کلید مینیاتوری

فیوز مینیاتوری با قیمت مناسب در بازار موجود است و خرید و فروش می­شود. برای خرید کلید مینیاتوری زیمنس با وب سایت صنعت برق در تماس باشید.

فیوز مینیاتوری زیمنس-صنعت برق

عنوان

سوالات متداول فیوز مینیاتوری زیمنس

فیوز مینیاتوری زیمنس چیست؟

فیوز مینیاتوری زیمنس همانند سایر تجهیزات برقی در هنگام خرید توسط مصرف­کننده و یا خریدار، مورد بررسی قرار می­گیرد. تست سلامت کلید مینیاتوری زیمنس شامل معاینه ظاهری، بازرسی مواد استفاده شده در داخل و خارج کلید، بررسی عملکرد مکانیکی و بازرسی عملکرد کلید و فیوز می­شود.

فیوز مینیاتوری تک فاز زیمنس چیست؟

فیوز مینیاتوری زیمنس نوعی قطع­کننده اتوماتیک مدار الکتریکی است که قابلیت حفاظت اتصال کوتاه و حفاظت از اضافه بار موجود در مدار را دارد. تمام مدل­های کلید مینیاتوری زیمنس تولید شده دارای جریانی معادل ۰٫۳ آمپر تا ۶۳ آمپر هستند. فیوز مینیاتوری زیمنس نوعی قطع­کننده اتوماتیک مدار الکتریکی است که قابلیت حفاظت اتصال کوتاه و حفاظت از اضافه بار موجود در مدار را دارد. تمام مدل­های کلید مینیاتوری زیمنس تولید شده دارای جریانی معادل ۰٫۳ آمپر تا ۶۳ آمپر هستند.

ثبت نظر