عنوان

لامپ COB از جمله وسايل روشنايي مي باشد که کاربرد هاي فراواني دارد. اين لامپ را نوع ارتقا يافته لامپ ال اي دي نام گذاري کرده و مي توان گفت که کمبود و نواقص اس ام دي ها در اين لامپ به خوبي برطرف شده و به سطحي بالاتر ارتقا يافته است.

عنوان

مقدمه

لامپ COB از جمله وسايل روشنايي مي باشد که کاربرد هاي فراواني دارد. اين لامپ را نوع ارتقا يافته لامپ ال اي دي نام گذاري کرده و مي توان گفت که کمبود و نواقص اس ام دي ها در اين لامپ به خوبي برطرف شده و به سطحي بالاتر ارتقا يافته است. ويژگي ها و کاربردهاي متفاوتي را براي لامپ ال اي دي نوع COB در نظر مي گيرند. طراحان اين لامپ به خوبي سعي در برطرف کردن محدوديت هاي موجود در اس ام دي ها بوده و يک محصول بسيار قوي تر و با کيفيت تر را روانه بازار کرده اند. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با ويژگي هاي لامپ COB آشنا کرده و با يک مقايسه کلي بين سي او بي و ال اي دي ها شما را در شناخت بهتر اين وسايل روشنايي همراهي کنيم. کاربرد هاي متنوعي را براي اين نوع از لامپ ها در نظر مي گيرند که نسل قبل تر لامپ COB که ال اي دي ها مي شوند فاقد اين کاربرد ها بوده اند. با شناخت کلي به بررسي قيمت و نحوه خريد اين لامپ ها خواهيم پرداخت که شما با اطلاعات کافي به خريد اقدام نماييد.

تراشه هاي فشرده شده لامپ COB

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

لامپ COB چيست

لامپ COB که مخفف کلمات چيپ آن برد مي باشد را به عنوان جديدترين تکنولوژي روشنايي مي شناسند. اين تکنولوژي به عنوان چيدمان چيپ هاي ال اي دي بر روي صفحه يا همان برد است که جنس اين پايه از فلز مي باشد. در اين فناوري با فشرده سازي بسيار زياد تراشه ها، آن ها را بر روي يک صفحه فلزي قرار مي دهد. با توجه به فشرده سازي موجود، ابعاد در اين چيپ ها بسيار کوچک شده و کارايي بسيار بالاتري را از خود نشان مي دهند. اين فناوري باعث خواهد شد که نور به صورت کاملا يکنواخت پخش شده و روشنايي بالايي را از اين چيپ ها شاهد باشيم. در سبک مدرن اين فناوري ظرفيت جايگذاري ۹ عدد ديود در تراشه وجود خواهد داشت

البته امروزه به دليل سرعت پيشرفت تکنولوژي شاهد تعداد بيشتري از ديود ها بر روي تراشه ها هستيم. اين بهبود در ظرفيت باعث بالا رفتن کيفيت روشنايي ساطع شده از لامپ خواهد شد. با داشتن طراحي تک مداري خود مي توانند تنها به دو قطب اتصال يافته و فشرده تر از اس ام دي ها باشند.

نوردهي بسيار عالي

. اين نوع از طراحي مي تواند نور را به دو صورت تک جهته و پخش در محيط به اجرا در آورد. شايد تنها عيب موجود را بتوان در عدم وجود تنوع رنگ آن در لامپ COB دانست. تنها موردي که مي توان اولويت را به لامپ هاي اس ام دي داد همين مورد مي باشد.

عنوان

مزاياي لامپ COB

با توجه به اين که ال اي دي ها به عنوان يک فناوري به روز شناخته شده و بازدهي بالايي را از خود نشان مي دهند طول عمر بسيار خوبي را در محصولات مختلف خواهند داشت. يکي از مشکلات ال اي دي ها نور دهي بيش از حد مي باشد که باعث آزار به چشم خواهد شد. با يک پوشش مي توان پخش نور خوبي را ايجاد کرد اما در مقابل باعث هدر رفتن بخش قابل توجهي از اين نور خواهد شد.

توليدات متنوع

لامپ COB بر خلاف ال اي دي هاي قديمي و ساده اين مشکلات را نداشته و پخش نور و تنظيم نور بسيار خوبي را در اختيار مخاطبان قرار مي دهد. روشي که باعث پخش نور بيشتر در سطح مي شود باعث خيرگي کمتر نسبت به محصولات و وسايل روشنايي ديگر شده است. با داشتن اين ويژگي ديگر نيازي به وجود يک پوشش نبوده و از هدر رفت مقدار قابل توجهي از نور جلوگيري خواهد شد.

عنوان

ويژگي هاي لامپ COB

  1. بازدهي بالا

لامپ هاي COB از جمله وسايل روشنايي مي باشد که با داشتن چيپ هاي فشرده و قوي خود ضمن صرفه جويي در مصرف انرژي داراي بازدهي بسيار بيشتر نسبت به هم خانواده هاي خود و ديگر ال اي دي ها دارد.

  1. تجميع بيشتر چيپ

با توجه به اينکه در اين فناوري به فشرده شدن بسيار توجه شده است. ميزان نوردهي بر حسب لومن در هر متر مربع به علت کوچک شدن چيپ نسبت به ديگر تکنولوژي ها بسيار کارآمد تر مي باشد.

  1. گرماي کمتر

در لامپ COB يکي از نکات مثبت و قابل توجه توليد گرماي کمتر نسبت به هم رده هاي خود مي باشد. اين قابليت باعث کوچک شدن سيني هاي هيت سينک و خنک کننده هاي بکار رفته در اين لامپ ها شده و علاوه بر کاهش وزن شاهد کاهش قيمت نيز خواهيم بود. با داشتن اين ويژگي مي توان از اين لامپ ها در محيط هاي صنعتي با گرماي زياد استفاده کرد.

  1. طول عمر

به دليل رقابت بسيار زياد در توليد اين چيپ ها شاهد ارتقا و رونمايي هاي جديد در توليدات جديد هستيم که سعي در بهبود تکنولوژي هاي به کار گرفته شده است. يکي از مواردي که در توليد لامپ COB بسيار مورد توجه مي باشد طول عمر اين محصولات است. به دليل افزايش ويژگي هاي مثبت اين لامپ ها شاهد افزايش طول عمر در توليدات جديد هستيم.

  1. نوردهي بيشتر

با شروع توليدات در حوزه چيپ هاي فشرده و استفاده از مواد اوليه بسيار با کيفيت شاخص نوردهي اين لامپ ها بسيار بالا رفته و به خوبي مي توانند نور با کيفيت بيشتري را نسبت به لامپ هاي ديگر ارائه دهند.

سايزبندي هاي متنوع

عنوان

قيمت لامپ COB

يکي از موارد جذاب و قابل توجه در مورد لامپ COB قيمت اين محصولات است که بسيار قابل توجه مي باشند. به دليل فشرده سازي چيپ ها شاهد کاهش قيمت در توليد هستيم. به دليل حذف تکنولوژي سيم طلا که براي انتفال گرما مورد استفاده قرار مي گيرد

لامپ - صنعت برق

شاهد کاهش چشمگير قيمت تمام شده اين لامپ ها نسبت به ال اي دي هاي ديگر هستيم. يکي ديگر از نکاتي که در مورد اين لامپ ها و تعيين قيمت آن ها تاثير گذار مي باشد توان آن ها است که در توان هاي برابر با اس ام دي ها ميزان طول عمر و روشنايي بيشتري را از خود نشان مي دهند.

عنوان

خريد لامپ COB

تنوع در نوع نصب و ساخت

خريد اين لامپ ها بسيار راحت مي باشد. به دليل اينکه اين لامپ ها به صورت تک رنگ به فروش مي رسند مي توان به آساني با توجه به توان هاي موجود انتخاب درست را انجام داد و خريد خود را تکميل کرد.

لامپ COB را مي توان به صورت اينترنتي و حضوري تهيه کرد. به صورت اينترنتي مي توانيد از فروشگاه هاي معتبر با مقايسه برند هاي مختلف انتخابي خوب و مقرون به صرفه را داشته باشيد.

عنوان

سوالات متداول

لامپ COB چيست؟

لامپ COB که مخفف کلمات چيپ آن برد مي باشد را به عنوان جديدترين تکنولوژي روشنايي مي شناسند. اين تکنولوژي به عنوان چيدمان چيپ هاي ال اي دي بر روي صفحه يا همان برد است که جنس اين پايه از فلز مي باشد. در اين فناوري با فشرده سازي بسيار زياد تراشه ها، آن ها را بر روي يک صفحه فلزي قرار مي دهد. با توجه به فشرده سازي موجود، ابعاد در اين چيپ ها بسيار کوچک شده و کارايي بسيار بالاتري را از خود نشان مي دهند.

مزاياي لامپ COB ؟

با توجه به اين که ال اي دي ها به عنوان يک فناوري به روز شناخته شده و بازدهي بالايي را از خود نشان مي دهند طول عمر بسيار خوبي را در محصولات مختلف خواهند داشت. يکي از مشکلات ال اي دي ها نور دهي بيش از حد مي باشد که باعث آزار به چشم خواهد شد. با يک پوشش مي توان پخش نور خوبي را ايجاد کرد اما در مقابل باعث هدر رفتن بخش قابل توجهي از اين نور خواهد شد.

قيمت لامپ COB ؟

يکي از موارد جذاب و قابل توجه در مورد لامپ COB قيمت اين محصولات است که بسيار قابل توجه مي باشند. به دليل فشرده سازي چيپ ها شاهد کاهش قيمت در توليد هستيم. به دليل حذف تکنولوژي سيم طلا که براي انتفال گرما مورد استفاده قرار مي گيرد شاهد کاهش چشمگير قيمت تمام شده اين لامپ ها نسبت به ال اي دي هاي ديگر هستيم.

ثبت نظر