عنوان

روشنايي و نور پردازي به وسيله لامپ هاي مختلف بسيار متنوع مي باشد. شما با يک انتخاب خوب در انتخاب لامپ مي توانيد نورپردازي بسيار عالي را براي محل زندگي يا محل کار خود فراهم کنيد. لامپ FPL از جمله لامپ هاي موجود در بازار مي باشد که به شکل گسترده توليد و به فروش مي رسد.

عنوان

مقدمه

روشنايي و نور پردازي به وسيله لامپ هاي مختلف بسيار متنوع مي باشد. شما با يک انتخاب خوب در انتخاب لامپ مي توانيد نورپردازي بسيار عالي را براي محل زندگي يا محل کار خود فراهم کنيد. لامپ FPL از جمله لامپ هاي موجود در بازار مي باشد که به شکل گسترده توليد و به فروش مي رسد. به دليل شکل ظاهري اين لامپ ها محبوبيت و طرفداران بسياري در مدت زمان کم پيدا کردند. لامپ هاي فلورسنت از جمله لامپ هاي محبوب هستند که مورد استفاده خانواده هاي ايراني قرار مي گيرند. لامپ هاي فلورسنت را امروزه به شکل عمده با نام لامپ های FPL مي شناسند. لامپ های FPL را مي توان به عنوان نسل جديد لامپ هاي مهتابي دانست با اين تفاوت که بسيار بهينه و کارآمد تر مي باشند. لامپ هاي مهتابي قديمي را با چشمک زدن هاي ممتد و ايجاد صدا به خاطر داريد که نوري بسيار گرم را داشتند. با پيشرفت تکنولوژي توليد لامپ ديگر شاهد مشکلات و نواقص موجود در اين نوع لامپ ها نبوده و مي توان به صورت گسترده از آن ها استفاده کرد. از ويژگي هاي کلي مي توان به طول عمر بالا، نور بسيار عالي، زيبايي در ساخت و … اشاره کرد. در ادامه به بررسي مزايا و ويژگي هاي اين لامپ خواهيم پرداخت و انواع لامپ های FPL را معرفي خواهيم کرد.

توان هاي مختلف در لامپ FLP

عنوان

لامپ FPL و کاربرد هاي آن

لامپ FPL يکي از لوازم و تجهيزات روشنايي مي باشد که امروزه به صورت مدرن توليد مي شود. لامپ های FPL از نوع ال اي دي بسيار کاربردي بوده و نوردهي بسيار بالايي را دارا مي باشند که با داشتن قطر مناسب و طول لوله بلند مي تواند در مکان هاي مختلفي مورد استفاده قرار گيرد. اين لامپ ها را مي توان در موارد و مکان هاي زير به صورت گسترده استفاده کرد.

ظاهر زيبا با کارايي عالي
 • نورپردازي خانه ها
 • نور پردازي و تکميل روشنايي پذيرايي
 • نورپردازي اتاق ها براي مطالعه و کار هاي روزمره
 • در عکاسي ها براي وضوح تصاوير
 • نورپردازي فروشگاه ها براي جلوه بهتر محصولات
 • روشنايي مغازه هاي مختلف
 • روشنايي دفاتر مختلف
 • در اماکن اداري براي نورپردازي بهتر و بيشتر
 • روشنايي سالن هاي مجالس و ميهماني ها
 • روشنايي راهرو و پلکان ها
 • به صورت عمده براي روشنايي محيط هاي بسته و سر پوشيده

اين مکان و منطقه ها بيشترين بهره را از لامپ FPL مي توانند ببرند. به دليل نور استاندارد و مناسب مي توان در مکان هاي مختلف ديگري نيز از اين لامپ ها استفاده کرد. خريد و استفاده از لامپ FPL ال اي دي مي تواند علاوه بر کاهش هزينه هاي شما براي پرداخت قبوض برق، در ديزاين و دکوراسيون محل کار یا زندگی شما بسيار تاثير گذار باشد. به دليل ظاهر زيبا، لامپ های FPL مي توانند در دکوراسيون هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرند. با استفاده از لامپ FPL مي توانيد با کمترين هزينه نورپردازي بسيار عالي را در ديزاين و دکوراسيون داخلي خود ايجاد کنيد.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

رنگ بندي در لامپ FPL ال اي دي

با توجه به سليقه و نياز خود مي توانيد لامپ FPL را در دو رنگ آفتابي و مهتابي مورد استفاده قرار دهيد. اين دو رنگ به دليل علاقه مندي طيف وسيعي از افراد به صورت گسترده توليد مي شوند. در منزل و يا محل کار خود مي توانيد با استفاده از هريک از اين رنگ ها نورپردازي بسيار خوبي را ايجاد کنيد. با استفاده از هر دو رنگ لامپ های FPL مي توانيد يک ترکيب رنگ بي نظير را به دست آوريد. با قراردهي مناسب اين رنگ ها مي توانيد بهترين نور را براي اتاق يا هر فضاي ديگري ايجاد کنيد.

عنوان

جايگزيني مناسب لامپ FPL

لامپ FPL با ظاهري بسيار بهتر و شيک تر بهترين جايگزين براي مهتابي هاي قديمي مي باشند. مهتابي هاي قديمي با نور کسل کننده باعث خستگي چشم و آسيب به پوست مي شدند. با تکنولوژي جديد شاهد بازدهي بيشتر در مقابل مصرف کمتر انرژي در لامپ های FPL بوده ايم.

قيمت لامپ FPL

قيمت لامپ های FPL را بايد با توجه به مشخصات فني آن بيان کرد. توان يکي از موارد بسيار مهم در تعيين لامپ FPL ال اي دي مي باشد.

طرح هاي متنوع و جذاب

. مشخصات فني اين لامپ ها را مي توان در شدت نور برحسب لومن، برند توليد کننده، دوام و طول عمر، و… خلاصه کرد که هرکدام از اين موار در تعيين قيمت بسيار تاثير گذار مي باشند. شما مي توانيد با مقايسه برند هاي مختلف قيمت هاي متعددي را مشاهده کنيد که برحسب نياز و بودجه در نظر گرفته شده به خريد هرکدام از اين محصولات اقدام نماييد.

عنوان

خريد لامپ FPL

در خريد لامپ FPL بايد حساسيت خاصي را به خرج داد، زيرا با توجه به طول عمر بالاي اين نوع از لامپ ها بايد يک انتخاب درست را داشت. خريد لامپ های FPL به راحتي از سايت هاي اينترنتي و به صورت حضوري امکان پذير مي باشد.

طرح هاي متنوع و جذاب

خريد از طريق هريک از اين روش ها مزاياي خود را خواهد داشت. با خريد اينترنتي مي توانيد برند هاي مختلف را بايکديگر مقايسه کرده و بهترين انتخاب را داشته باشيد. ضمانت هاي معتبر در هنگام خريد از جمله نکاتي مي باشد که بايد به آن توجه نماييد.

عنوان

تفاوت لامپ FPL با ساير لامپ ها

لامپ های FPL را به عنوان جايگزين لامپ هاي مهتابي قديمي مي شناسند. اما بايد دانست که تفاوت هاي اساسي و عمده اي بين اين دو نوع لامپ وجود دارد. مي توان تفاوت اين دو لامپ را اينگونه بيان کرد که در لامپ FPL ترانس به طور کلي حذف شده است. حذف ترانس ها باعث بالا رفتن طول عمر لامپ ها خواهد شد.

پايه هاي زيبا و طرح دار اين نوع از لامپ ها

در مقايسه روشنايي اين دو نوع لامپ بايد اينگونه بيان کرد که ميزان روشنايي در لامپ های FPL بسيار بيشتر از مهتابي هاي قديمي مي باشد. در لامپ FPL ديگر شاهد تاخير در روشن و خاموش شدن نخواهيم بود. به دليل کيفيت نور در لامپ های FPL آسيبي به چشم وپوست نمي رسد.

در لامپ مهتابي به دليل تکنولوژي قديمي بعد از مدت کوتاهي شاهد فرسودگي در قطعات بوده که عملکرد نامناسبي را از خود نشان مي دادند.

جمع بندي

در يک جمع بندي کلي با توجه به مشخصات فني و ساختار لامپ FPL مي توان اينگونه بيان کرد که اين نوع از لامپ ها علاوه بر زيبايي و کيفيت بالا در کارکرد هيچگونه آسيبي را برای افراد به دنبال نخواهند داشت. لامپ FPL به دليل اينکه نيازمند به وسايل و تجهيزات جانبي مانند ترانس نبوده و مستقل کار مي کنند، بازدهي و کارایي بالايي را از خود به نمايش مي گذارند. مقرون به صرفه بودن اين لامپ ها را مي تواند در مصرف انرژي و طول عمر بالاي آن ها بيان کرد.

عنوان

سوالات متداول

تفاوت لامپ FPL با ساير لامپ ها ؟

لامپ های FPL را به عنوان جايگزين لامپ هاي مهتابي قديمي مي شناسند. اما بايد دانست که تفاوت هاي اساسي و عمده اي بين اين دو نوع لامپ وجود دارد. مي توان تفاوت اين دو لامپ را اينگونه بيان کرد که در لامپ FPL ترانس به طور کلي حذف شده است. حذف ترانس ها باعث بالا رفتن طول عمر لامپ ها خواهد شد.

جايگزيني مناسب لامپ FPL؟

لامپ FPL با ظاهري بسيار بهتر و شيک تر بهترين جايگزين براي مهتابي هاي قديمي مي باشند. مهتابي هاي قديمي با نور کسل کننده باعث خستگي چشم و آسيب به پوست مي شدند. با تکنولوژي جديد شاهد بازدهي بيشتر در مقابل مصرف کمتر انرژي در لامپ های FPL بوده ايم.

رنگ بندي در لامپ FPL ال اي دي ؟

با توجه به سليقه و نياز خود مي توانيد لامپ FPL را در دو رنگ آفتابي و مهتابي مورد استفاده قرار دهيد. اين دو رنگ به دليل علاقه مندي طيف وسيعي از افراد به صورت گسترده توليد مي شوند. در منزل و يا محل کار خود مي توانيد با استفاده از هريک از اين رنگ ها نورپردازي بسيار خوبي را ايجاد کنيد.

ثبت نظر