محافظ جان پارس فانال

کلید محافظ جان پارس فانال، وسیله ای است که در مدار قرار گرفته و جریان های نشتی را تشخیص می دهد. کلیدهای محافظ جان پارس فانال، تولید داخل بوده و با کیفیت عالی در شرکت پارس فانال ساخته می شوند. این کلیدها در انواع سه فاز و تک فاز در بازار موجود هستند.

محافظ جان پارس فانال، از تجهیزات حفاظتی در مدارهای الکتریکی می باشد. کلید محافظ جان که با نام کلید جریان نشتی نیز شناخته می شود، برای تشخیص جریان های نشتی، در مدارها به کار رفته و از برق گرفتگی جلوگیری به عمل می آورد. کلید محافظ جان، دارای اجزایی است که میزان جریان های ورودی و خروجی و افت ولتاژ موجود در مسیر را ارزیابی کرده و اتصالی در مدار را شناسایی می کند.

شرکت پارس فانال، یکی از شرکت های معتبر ایرانی در زمینه تولید انواع تجهیزات الکتریکی و کلیدهای محافظ جان است. این شرکت، تمامی محصولات خود را با ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می نماید.

بهتر است، بدانید، حداکثر میزان جریانی که قابل تحمل، توسط انسان است، ۳۰ میلی آمپر می باشد. اگر جریانی بالاتر از این میزان، از بدن انسان عبور نماید، برق گرفتگی رخ داده و عملکرد قلب انسان مختل خواهد شد که منجر به ایست قلبی و مرگ می گردد.

محافظ جان پارس فانال - صنعت برق

از این رو، میزان حساسیت کلیدهای محافظ جان که به منظور جلوگیری از برق گرفتگی در مدار قرار داده می شوند، به طور معمول ۳۰ میلی آمپر می باشد.  با این وجود، برخی از کلیدهای جریان نشتی که در صنعت استفاده شده و به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات برقی به کار می روند، دارای حساسیت ۱۰۰ و ۳۰۰ میلی آمپر می باشند.

کلید محافظ جان از سیم پیچی تشکیل شده که بر روی هسته آهنی قرار داده شده است. تا زمانی که میانگین شار مغناطیسی بر روی هسته آهنی، صفر باشد، کلید محافظ جان در حالت روشن قرار دارد. به محض این که اتصالی در نقطه ای از مدار رخ دهد، مقداری از جریان، از بدن فرد به زمین منتقل شده و اختلافی بین جریان ورودی و خروجی کلید به وجود می آید، بنابراین شار مغناطیسی افزایش خواهد یافت. این تغییرات، باعث افزایش ولتاژ القایی در سیم پیچ شده و کنتاکت ها از هم باز می شوند و مدار قطع خواهد شد.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

انواع محافظ جان پارس فانال

کلید محافظ جان پارس فانال شامل انواع زیر می باشد:

  • کلید محافظ جان دو پل یا تک فاز با جریان های نامی ۱۰ تا ۴۰ آمپر
  • کلید محافظ جان چهار پل یا سه فاز با جریان های نامی ۱۶ تا ۶۳ آمپر
  • کلید محافظ جان ترکیبی الکترونیک
  • کلید محافظ جان ترکیبی مگنتیک
  • مولتی محافظ جان

توضیح این که، کلیدهای محافظ جان دو پل، در سیستم های تک فاز و یا در جعبه های فیوز ساختمان ها استفاده شده و دارای حساسیت ۳۰ میلی آمپر می باشند. این کلیدها، به منظور جلوگیری از برق گرفتگی به کار برده می شوند.

کلیدهای محافظ جان سه پل نیز، در سیستم های سه فاز استفاده شده و دارای ترمینال هایی برای اتصال سه فاز به صورت جداگانه و یک نول می باشند. این کلیدها هم، دارای حساسیت جریان ۳۰ میلی آمپر هستند.

کلید محافظ جان ترکیبی الکترونیک، ترکیبی از عملکرد کلید محافظ جان و کلید مینیاتوری است و علاوه بر حفاظت از جان افراد در برابر جریان های نشتی، از مدارهای الکتریکی در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار نیز محافظت به عمل می آورد. عملکرد قطع در این کلیدها، به صورت الکترونیکی است.

کلید محافظ جان ترکیبی مگنتیک نیز، مانند مدل قبل، ترکیب کلیدهای محافظ جان و مینیاتوری است و دارای عملکرد الکترومغناطیسی می باشد. جریان نامی این مدل از کلید، بین ۱۰ تا ۴۰ آمپر متفاوت می باشد.

مولتی محافظ جان نیز، یک کلید همه کاره است که نقش حفاظت از مدار در برابر اتصال کوتاه، اضافه بار و اضافه ولتاژ را بر عهده داشته و از سوی دیگر جریان های نشتی را نیز شناسایی کرده و از برق گرفتگی جلوگیری به عمل می آورد. حساسیت جریان در کلیدهای مولتی محافظ جان، ۳۰، ۱۰۰ و ۳۰۰ میلی آمپر می باشد.

محافظ جان پارس فانال - صنعت برق

عنوان

محافظ جان ۲۵ آمپر پارس فانال

محافظ جان پارس فانال همان طور که در بالا توضیح دادیم، در انواع گوناگون تولید می شود. محافظ جان ۲۵ آمپر پارس فانال، دارای جریان نامی ۲۵ آمپر بوده و در مدل های دو پل، چهار پل، ترکیبی و مولتی محافظ جان تولید می گردد.

بیشترین کاربرد کلید محافظ جان ۲۵ آمپر دو پل در جعبه های فیوز واحدهای آپارتمانی و جعبه فیوزهای مشاعات ساختمان است. بهتر است بدانید، طبق مقررات ملی ساختمان، قرار دادن کلید محافظ جان در تمامی واحدهای آپارتمانی و مشاعات، اجباری می باشد.

عنوان

محافظ جان ۳۲ آمپر پارس فانال

محافظ جان پارس فانال - صنعت برق

محافظ جان پارس فانال با جریان نامی ۳۲ آمپر نیز، از کلیدهای پرمصرف است که در مدل های دو پل، چهار پل و غیره تولید شده و دارای جریان نامی ۳۲ آمپر می باشد. معمولا در ورودی برق واحدهای آپارتمانی بعد از فیوز اصلی ساختمان، از کلیدهای محافظ جان دو پل ۲۵ و یا ۳۲ آمپر استفاده می گردد. سپس خروجی کلید محافظ جان، به مدارهای روشنایی و مدارهای پریز ساختمان که بر سر راه هر کدام از آن ها، فیوز مینیاتوری مخصوص قرار گرفته است، متصل می شود.

عنوان

محافظ جان سه فاز ۶۳ آمپر پارس فانال

محافظ جان پارس فانال سه فاز ۶۳ آمپر، به صورت چهار پل است که دارای چهار ترمینال ورودی در بالا و چهار ترمینال خروجی در پایین، برای اتصال سیم های فاز و سیم نول می باشد. حساسیت این کلید محافظ جان، ۳۰ میلی آمپر بوده و در سیستم های سه فاز به کار می رود.

جریان نامی ۶۳ آمپر، بدین معنی است که این کلید محافظ جان، قابلیت تحمل تا جریان های ۶۳ آمپر را دارا می باشد. این کلید دارای شستی قطع و وصل به رنگ آبی بوده و دارای چراغی است که با رنگ قرمز و سبز، وضعیت قطع و وصل را نمایش می دهد.

عنوان

قیمت محافظ جان پارس فانال

تمامی کلیدهای محافظ جان پارس فانال، دارای ۲ سال گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب شرکت پارس فانال می باشند. کلیدهای محافظ جان این شرکت، با بهترین کیفیت، تولید شده و استاندارد هستند. این کلیدها،  از نظر درجه کیفی، قابل رقابت با کلیدهای محافظ جان خارجی می باشند.

قیمت مناسب و مقرون به صرفه انواع کلیدهای پارس فانال، به نسبت کلیدهای محافظ جان خارجی، از دلایل پرفروش بودن این کلیدها، در بازارهای تجهیزات الکتریکی ایران می باشد.

سوالات متداول محافظ جان پارس فانال

محافظ جان پارس فانال چیست؟

از تجهیزات حفاظتی در مدارهای الکتریکی می باشد. کلید محافظ جان که با نام کلید جریان نشتی نیز شناخته می شود، برای تشخیص جریان های نشتی، در مدارها به کار رفته و از برق گرفتگی جلوگیری به عمل می آورد. کلید محافظ جان، دارای اجزایی است که میزان جریان های ورودی و خروجی و افت ولتاژ موجود در مسیر را ارزیابی کرده و اتصالی در مدار را شناسایی می کند.

کلید محافظ جان پارس فانال شامل ؟

  • کلید محافظ جان دو پل یا تک فاز با جریان های نامی ۱۰ تا ۴۰ آمپر
  • کلید محافظ جان چهار پل یا سه فاز با جریان های نامی ۱۶ تا ۶۳ آمپر
  • کلید محافظ جان ترکیبی الکترونیک
  • کلید محافظ جان ترکیبی مگنتیک
  • مولتی محافظ جان

قیمت محافظ جان پارس فانال؟

تمامی کلیدهای محافظ جان پارس فانال، دارای ۲ سال گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب شرکت پارس فانال می باشند. کلیدهای محافظ جان این شرکت، با بهترین کیفیت، تولید شده و استاندارد هستند. این کلیدها،  از نظر درجه کیفی، قابل رقابت با کلیدهای محافظ جان خارجی می باشند.

ثبت نظر