عنوان

پروژکتور

عنوان

پروژکتور در مقایسه با لامپ نور بیشتری تولید و برق کمتری مصرف می‌کند به همین دلیل با استقبال خریداران روبه‌رو شده است.

عنوان

لیست قیمت پروژکتور

پروژکتور نقش مهمی در ایجاد روشنایی در بسیاری از اماکن دارد. برای خرید پروژکتور ‌مانند هر کالای دیگری فاکتورهایی وجود دارد که باید رعایت شوند.

پرژکتور - صنعت - برق

 این فاکتورها عبارت‌اند از:

 • توان مصرفی: میزان راندمان و مصرف انرژی
 • درجه حفاظت الکتریکی یا IP: محافظت در مقابل ورود ابزار یا انگشت دست انسان یا مقاومت در برابر آب و گردوخاک
 • زاویه تابش: میزان پخش شدن نور در محیط که در قالب درجه بیان می‌شود.
 • شاخص نمود رنگ یا CRI: میزان کیفیت رنگ را نشان می‌دهد که باید بالا باشد.
 • چشمک زدن نور یا فلیکر: اگر پروژکتور فلیکر باشد در هنگام فیلم‌برداری به‌صورت برفک یا چشمک‌زن نشان داده می‌شود.
 • ضمانت‌نامه خرید

اما در خصوص قیمت پروژکتور باید خاطرنشان کرد که نام شرکت یا کارخانه تولیدکننده، میزان نوردهی و همچنین جنس لامپ به‌کاررفته در آن تأثیر مستقیم دارد. قیمت پروژکتورهای COB نسبت به نوع SMD بیشتر است. برای اطلاع از به‌روزترین قیمت‌ها شما می‌توانید از سایت فروشگاهی ما از به‌روزترین قیمت‌های این محصول باخبر شوید.

عنوان

انواع پروژکتور

نورپردازی یکی از اصول مهمی است که در زیبایی فضای داخلی و خارجی یک ساختمان تأثیر به سزایی دارد. امروزه باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و نیاز مهندسی ساختمان به نورپردازی فضای خارجی انواع مختلفی از پروژکتورها تولید شده‌اند.

بنر تماس - صنعت برق

این نورافکن‌ها به دلیل مقاومت بالا در مقابل گردوخاک و از همه مهم‌تر آب برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند. در حال حاضر در بسیاری از مکان‌های تفریحی و تاریخی از پروژکتور در رنگ‌های متنوع استفاده می‌شود. در بسیاری از پارک‌ها ما شاهد نورپردازی باکیفیت عالی با انواع این روشنایی‌ها هستیم.

پرژکتور - صنعت - برق

اما از پروژکتورها انواع مختلفی وجود دارد و هرکدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

عنوان

انواع نورافکن:

 • COB
 • LED
 • SMD
 • وال واشر
 • دفنی
 • استخری

عنوان

پروژکتور SMD

SMD به معنی دیود نصب شده روی سطح است. این فناوری بهتری نسبت به LEDهای DIP نسل اول است. LEDهای نوع SMD بر روی یک بستر آلومینیومی نصب شده و در یک رزین اپوکسی پوشانده شده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها این است که نورافکن‌های SMD خروجی لومن (واحد اندازه‌گیری مقدار خروجی نور) بالاتری را برای مصرف انرژی کمتر ارائه می‌دهند

پرژکتور - صنعت - برق

که آن‌ها را نسبت به چراغ‌های ال‌ای‌دی قدیمی قدرتمندتر و کارآمدتر می‌کند. آنها بر اساس این اصل کار می‌کنند که LEDهای SMD کمتر و بزرگ‌تر خروجی نور بیشتری تولید ‌کنند.

ال‌ای‌دی های SMD مستطیلی شکل هستند و از سه سلول تشکیل شده‌اند. این سلول‌ها حاوی یک عنصر شب‌تاب (کریستال نیمه‌هادی) هستند که با عبور جریان از آن نور تولید می‌کند.

برای محافظت از سلول‌های SMD از رزین‌ها برای پوشش کامل قسمت بالایی استفاده می‌شود. این رزین‌ها برای SMD در رنگ‌ها و سایه‌های مختلف موجود هستند. بسته به تعداد سلول‌های SMD، تعداد تماس‌های مشخصی برای جوشکاری خواهد داشت. برای یک LED تک‌رنگ، یکی از آنها همیشه آند (+) و دیگری کاتد (-) خواهد بود. در مورد SMD معمولاً دارای یک تماس کاتدی و یک آند برای هر عنصر شب‌تاب است. بسته به سازنده و مشخصات SMD، پیکربندی و تعداد نقاط اتصال ممکن است متفاوت باشد.

عنوان

پروژکتور ماشین

چراغ‌های پروژکتور LED خودرو کارایی بالایی دارند و می‌توانند دید راننده را هنگام رانندگی در شب یا در شرایط آب‌وهوایی چالش‌برانگیز بهبود بخشند. چراغ‌ LED یک پرتو متمرکز نور را برای روشن‌کردن سطح جاده در فواصل بیشتر نسبت به چراغ‌های معمولی پخش می‌کنند. آنها با پرتاب نور مستقیماً جلوتر از وسیله نقلیه، دید را بهبود می‌بخشند و میزان نور منتشر شده به مناطقی که راننده به آن نیاز ندارد را به حداقل می‌رساند.

بنر تماس - صنعت برق

کلید کارایی آنها در طراحی آنهاست که با چراغ‌های جلوی معمولی و سنتی متفاوت است. چراغ‌های جلو LED با استفاده از یک بازتابنده، شاتر و لنز با شکل خاص، نور را به یک پرتو کاملاً کنترل شده متمرکز می‌کنند که توزیع نور را به‌خوبی سازماندهی می‌کند

چراغ‌های جلوی دیگر از طراحی مشابهی استفاده می‌کنند، اما چراغ‌های جلو پروژکتور نسب به سایر چراغ‌ها از نظر انرژی کارآمدتر هستند و عمر طولانی‌تری دارند.
چراغ‌های هد لایت نیز نمونه‌ای از این چراغ‌ها هستند که به‌صورت ردیف روی ماشین‌های آفرود نصب می‌شوند تا دید مناسب را برای راننده فراهم آورند.
چراغ‌ جلوهای مختلف هرکدام می‌توانند نیازهای بسیاری از رانندگان را برآورده کنند. چراغ‌های جلوی LED از رایج‌ترین نوع چراغ‌های جلو برای وسایل نقلیه مدرن هستند. آنها نسبت به انواع دیگر لامپ‌ها از نظر انرژی کارآمدتر هستند و از هر دو چراغ جلو هالوژن و HID دوام بیشتری دارند. چراغ‌های LED آن‌قدر عمر می‌کنند که حتی می‌توانند عمر عملیاتی یک وسیله نقلیه استاندارد را نیز بیشتر کنند.

عنوان

پروژکتور ال‌ای‌دی

بسیاری از ساختمان‌ها و واحدها برای نورپردازی نمای ساختمان یا فضای سبز محیطی از این نوع نورافکن استفاده می‌کنند. راندمان بالا و برق مصرفی کم از خصوصیات بارز نورافکن‌های ال‌ای‌دی است.

پرژکتور - صنعت - برق

برای انتخاب نورافکن ال‌ای‌دی جهت نورپردازی فضای مدنظر خود ابتدا باید با مزایا و معایب این نوع از چراغ‌ها آشنا شوید. در ساختار پروژکتورهای LED  به‌جای استفاده از یک لامپ از چند لامپ  LED با رنگ‌های مختلف استفاده شده است.

زمانی که جریان الکتریکی از یک ال‌ای‌دی عبور می‌کند، ذرات زیراتمی ایجاد شده سعی در عبور خود از طریق جسم نیمه‌هادی یا نیمه‌رسانا می‌کنند. در این روند ذراتی به نام فوتون ایجاد می‌شوند که نور آن از یک  تراشه DLP و یا یک تراشه LCD عبور می‌کند. بزرگ‌ترین مزیت و برتری نورافکن‌های ال‌ای‌دی طول عمر بالای آن‌هاست که حداقل ۱۰ برابر بیشتر از سایر پروژکتورها عمر می‌کنند. عمر مفید کار این چراغ‌های ال‌ای‌دی ۱۰۰۰۰ ساعت یا بیشتر است. این نورافکن‌ها سبک و قابل‌حمل هستند و برای گرم‌شدن یا سرد شدن آن‌ها نیازی به زمان زیاد نیست.

بزرگ‌ترین مشکل نورافکن‌های ال‌ای‌دی شاید نور آن‌ها باشد که حدود ۱۰ تا ۱۰۰۰ لومن نور تولید می‌کنند.

عنوان

نورافکن‌های ال‌ای‌دی بر دو نوع هستند:

 • پروژکتور COB: پروژکتور COB نور را در هر زمان و هر مکان فراهم می‌کند! از پروژکتور برای نورپردازی از فاصله نزدیک تا ۱۵ متر استفاده کنید. به لطف طراحی پلاستیکی سبک، استفاده از این نورافکن همیشه سریع است. از آن می‌توانید در سایت‌های ساختمانی یا بازسازی خانه و باغ استفاده کنید.
 • پروژکتور SMD: یک طراحی مستحکم یکپارچه با ضریب توان ۰٫۹۸ با کارایی بالا با ساختاری بادوام متشکل از محفظه آلومینیومی ریخته‌گری شده و پوشش پودری است. این محصول بهترین عملکرد نورپردازی در فضای باز است، ایده‌آل برای نورپردازی پارک، خودرو، زمین ورزش، باغ و ویلا است.

عنوان

سوالات متداول 

انواع پروژکتور را نام ببرید ؟

 • COB
 • LED
 • SMD
 • وال واشر
 • دفنی
 • استخری

پروژکتور SMD چیست؟

SMD به معنی دیود نصب شده روی سطح است. این فناوری بهتری نسبت به LEDهای DIP نسل اول است. LEDهای نوع SMD بر روی یک بستر آلومینیومی نصب شده و در یک رزین اپوکسی پوشانده شده‌اند.

پروژکتور ال‌ای‌دی را توضیح دهید ؟

 برای انتخاب نورافکن ال‌ای‌دی جهت نورپردازی فضای مدنظر خود ابتدا باید با مزایا و معایب این نوع از چراغ‌ها آشنا شوید. در ساختار پروژکتورهای LED  به‌جای استفاده از یک لامپ از چند لامپ  LED با رنگ‌های مختلف استفاده شده است.

 

ثبت نظر