چراغ دفنی نوعی چراغ است که برای محیط های باز و خارج از ساختمان مناسب می باشد. این چراغ ها عموما از فناوری ال ای دی بهره می برند.

چراغ دفنی چیست؟

چراغ دفنی-صنعت برق

چراغ دفنی نوعی چراغ است که برای محیط های باز و خارج از ساختمان مناسب می باشد. این چراغ ها عموما از فناوری ال ای دی بهره می برند. برای بازدهی بالاتر می توان ال ای دی های مختلفی را در این چراغ ها به کار برد. این نوع از چراغ ها را در نمای ساختمان هاف باغچه ها، کف سالن ها، در دیواره پله ها و … استفاده می کنند.

چراغ های دفنی دارای تنوع بسیار خوبی بوده و می توان با توجه به نیاز خود از این محصولات استفاده کنید. این محصولات علاوه بر زیبایی می توانند به خوبی برای زیبایی محیط های مختلف نیز به کار گرفته شوند. در نور پردازی های اینگونه می توان چراغ های مختلفی را استفاده کرد. چراغ دفنی دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و می توان از آن در موارد مختلف استفاده کرد.چراغ دفنی اکثرا دارای یک روکش ضد آب بوده و در برابر انواع گرد و غبار نیز محفوظ می باشد. محفظه چراغ دفنی کاملا ایزوله بوده و می توان به راحتی از آن استفاده کرد. با توجه به ضد آب بودن این محصولات می توان در موارد مختلف مانند استخر نیز از این چراغ ها استفاده کرد. چراغ دفنی به صورت توکار نصب شده و نیازمند کانال کشی های مخصوص به خود می باشد. چراغ دفنی دارای یک هیت سین و یک بدنه کاملا فلزی می باشد. با توجه به هیت سینک موجود می توان به راحتی طول عمر بسیار خوبی را برای این چراغ در نظر گرفت. قدرت نوردهی این محصول بسیار عالی بوده و می توان پخش نور خوبی را مشاهده کرد.

بنر تماس - صنعت برق

خرید چراغ دفنی

در خرید چراغ دفنی باید به موارد بسیار زیادی توجه نمود. در هنگام خرید این محصولات به کاربری توجه داشته باشید. تنوع در این محصولات بسیار بالا بوده و می توان رنگ بندی های بسیار زیادی را نیز مشاهده کرد. در هنگام خرید چراغ دفنی به اندازه و نوع قاب های موجود باید توجه داشته باشید.

چراغ دفنی-صنعت برق

با توجه به محیط خود می توانید به راحتی رنگ های بسیار زیادی را مورد استفاده قرار دهید. رنگ بندی در این چراغ ها می تواند یک ویژگی بسیار خوب در هنگام خرید باشد. برای خرید می توانید برند های مختلف را مد نظر قرار دهید. یکی از مهم ترین مسائل موجود در چراغ دفنی کیفیت می باشد. با توجه به کیفیت های موجود می توان در مورد ضد آب بودن آن ها صحبت کرد.

در نظر داشته باشید که فروشگاه های معتبر می توانند بهترین کیفیت را برای خرید به شما ارائه کنند. برای یافتن فروشگاه های معتبر می توانید از سایت صنعت برق استفاده کنید. این مجموعه می تواند بهترین فروشگاه های مجاز در حوزه برق را به شما معرفی کند. نمایندگی های مختلف در این سایت به شما معرفی می شوند. می توانید از طریق این سایت به فروشگاه های مرتبط وصل شوید.

کاربرد چراغ دفنی

چراغ دفنی-صنعت برق

چراغ دفنی را می توان در موارد و مکان های بسیار زیادی نصب کرد. توجه داشته باشید که با توجه به قابلیت های موجود در این چراغ ها می توان کاربرد های بسیار زیادی برای این محصولات در نظر گرفت. از این چراغ ها در حوض ها و استخر های رو باز برای زیباسازی می توان استفاده کرد.

می توان در نمای ساختمان، پارکینگ ها، اماکن تفریحی و فرودگاه ها از چراغ دفنی استفاده کرد. در بسیاری از پارک ها می توان به وسیله این چراغ ها نور پردازی های بسیار زیبایی را به وجود آورد. زاویه تابش نور در این چراغ ها ۵ تا ۱۲۰ درجه بوده و در توان های مختلف قابل نصب می باشند. چراغ دفنی را می توان در توان های ۳ تا ۳۶ وات خریداری کرد. معمولا ولتاژ مصرفی در این چراغ ها ۱۲ ولت می باشد.

برای ایجاد این ولتاژ با یک ترانس در پشت چراغ دفنی این تبدیل را انجام می دهند. در برخی از مدل های موجود نیز می توان آداپتور های جداگانه ای را نیز مشاهده کرد. می توان برای نور پردازی در زیر درخت های موجود در فضای سبز از این محصولات استفاده کرد. با توجه به رنگ بندی های قرمز، آبی، زرد، بنفش و … می توان زیبایی بیشتری به محیط بخشید. در مورد رنگ نور می توان در برخی از مدل های چراغ های چند رنگ را نیز مشاهده کرد. این چراغ های دفنی را می توان کنترل کرده و رنگ های مختلف را به نمایش در آورد.

انواع چراغ دفنی

می توان چراغ دفنی را از نظر شکل ظاهری در دسته بندی های مختلفی قرار داد. با توجه به شکل ظاهری این محصولات می توانید انتخاب های خوبی را داشته باشید. هر یک از چراغ های دفنی را می توان در موارد مختلف مورد استفاده قرار داد. میزان نوردهی در این مدل ها مختلف بوده و می توانند به راحتی برای شما مفید باشند.

می توان چراغ دفنی را از نظر شکل ظاهری در دسته بندی های مختلفی قرار داد. با توجه به شکل ظاهری این محصولات می توانید انتخاب های خوبی را داشته باشید. هر یک از چراغ های دفنی را می توان در موارد مختلف مورد استفاده قرار داد.

چراغ دفنی-صنعت برق

میزان نوردهی در این مدل ها مختلف بوده و می توانند به راحتی برای شما مفید باشند. می توان این تنوع را در چراغ دفنی به صورت زیر بیان کرد.

  • چراغ دفنی مربع: این چراغ ها دارای شکل ظاهری مربع بوده و می توان این محصولات را در توان های مختلف مورد استفاده قرار داد. تعداد لامپ های ال ای دی به کار گرفته شده در این محصولات متغیر می باشد.
  • چراغ دفنی دایره ای: همانطور که از اسم این چراغ معلوم است شکل ظاهری این محصول به صورت دایره ای می باشد. ال ای دی های موجود را به صورت دایره ای در قاب موجود می چینند. قطر های موجود در این محصولات برای نصب بسیار با اهمیت می باشد. زاویه تابش نور در این محصولات معمولا ۶۰ درجه است.
  • چراغ دفنی خطی: این چراغ ها دارای درجه ضد آبی بسیار بالایی هستند. طول عمر این محصولات از ویژگی های مثبت آن ها می باشد. این چراغ ها دارای نوری خطی و بسیار زیبا می باشند. از این محصولات به صورت گسترده در نمای ساختمان بهره می برند.
  • چراغ دفنی سنگی: این چراغ ها را از مواد کامپوزیت و یا پلی کربنات تولید می کنند. ولتاژ مورد نیاز این محصولات ۵ تا ۱۲ ولت می باشد. می توان از این محصولات در موارد مختلف استفاده کرد.
  • چراغ دفنی فرودگاهی: این چراغ ها مخصوص باند های پروازی بوده و نور قابل توجهی را از خود منعکس می کنند.
  • چراغ دفنی خورشیدی: این نوع چراغ ها دارای منابع تجدید پذیر بوده و می توان با سلول های خورشیدی آن ها را شارژ کرد.

سوالات متداول چراغ دفنی

کاربرد چراغ دفنی چیست؟

. از این چراغ ها در حوض ها و استخر های رو باز برای زیباسازی می توان استفاده کرد. می توان در نمای ساختمان، پارکینگ ها، اماکن تفریحی و فرودگاه ها از چراغ دفنی استفاده کرد. در بسیاری از پارک ها می توان به وسیله این چراغ ها نور پردازی های بسیار زیبایی را به وجود آورد.

چراغ دفنی چیست؟

چراغ دفنی نوعی چراغ است که برای محیط های باز و خارج از ساختمان مناسب می باشد. این چراغ ها عموما از فناوری ال ای دی بهره می برند. برای بازدهی بالاتر می توان ال ای دی های مختلفی را در این چراغ ها به کار برد. این نوع از چراغ ها را در نمای ساختمان هاف باغچه ها، کف سالن ها، در دیواره پله ها و … استفاده می کنند.

ثبت نظر