چراغ سقفی روکار

چراغ سقفی روکار از انواع چراغ های پرتقاضا است. چراغ های روکار سقفی دارای مدل های مختلف و گوناگونی از جمله چراغ های پنلی روکار، چراغ های سقفی تزیینی، چراغ های خطی روکار، چراغ های سنسوردار و غیره می باشند. چراغ های پنلی روکار در مدل های گرد، مستطیلی، مربعی و استوانه ای در بازار موجود می باشند.

چراغ سقفی روکار - صنعت برق

چراغ سقفی روکار، از چراغ های پرکاربرد است که به صورت روکار، در سقف نصب می گردد. چراغ های سقفی روکار، طیف گسترده ای از انواع چراغ ها را در بر می گیرند. از انواع چراغ های سقفی تزئینی یا لوستر های سقفی گرفته تا چراغ های پنلی روکار و چراغ های خطی روکار، در این گروه، قرار می گیرند.

چراغ های روکار، با جنس ها و مدل های مختلف تولید می شوند که هرکدام، کاربردهای خاص خود را دارا می باشند. چراغ های سقفی لوستری روکار، که در منازل نصب می شوند، از جنس های مختلف کریستالی و سرامیکی گرفته تا جنس های آلومینیومی، چوبی و حتی کاغذی تولید می گردند.

چراغ های پنلی، در دو نوع روکار و توکار، در بازار موجود هستند که نوع روکار نیز، دارای کاربردهای گسترده بوده و نیازی به طراحی اولیه سقف کاذب، برای تعبیه کردن حفره برای چراغ ندارند و به راحتی بر روی سقف، نصب می شوند.

منبع نورانی مورد استفاده، در این چراغ ها نیز گوناگون است، به طور مثال چراغ های سقفی تزیینی، دارای سرپیچ یا سرپیچ هایی برای قرار گیری انواع لامپ های رشته ای، کم مصرف و ال ای دی می باشند. سرپیچ این چراغ ها، می تواند از نوع سرپیچ کوچک و یا سرپیچ بزرگ باشد. چراغ های پنلی و چراغ های خطی روکار نیز، با فناوری منبع نور ال ای دی تولید می گردند. این فناوری، ممکن است، به صورت SMD و یا COB باشد.

بنر تماس - صنعت برق

انواع چراغ سقفی روکار

انواع گوناگونی از چراغ های سقفی روکار در بازار، وجود دارد که در این جا، به شرح برخی از آن ها، می پردازیم:

  • چراغ سقفی پنلی روکار

چراغ سقفی پنلی روکار، از انواع چراغ های روکار است که دارای طرح ساده ای بوده و در ابعاد مختلف تولید می گردد. چراغ های پنلی در انواع شکل های دایره ای، مربعی، مستطیلی و استوانه ای در بازار موجود می باشند.

  • چراغ سقفی تزیینی یا لوستر سقفی

چراغ های سقفی تزیینی نیز، از انواع چراغ های روکار می باشند که در مدل ها و طرح های شیک و جذاب برای منازل استفاده می گردند. اگر سقف منزل شما، کوتاه تر از حد استاندارد است، توصیه می شود به جای لوسترهای آویز، از چراغ های تزیینی سقفی استفاده نمایید.

  • چراغ سقفی خطی روکار

چراغ های خطی، در دو نوع روکار و توکار تولید می شوند. این چراغ ها، به شکل خطی و باریک بوده و بسیار مدرن می باشند. فناوری به کار رفته در این چراغ ها، ال ای دی است و منابع نورانی، به صورت ردیفی، در کنار هم چیده شده اند.

  • چراغ سقفی سنسوردار

چراغ های سنسوردار، از چراغ های پرکاربردی هستند که در پارکینگ ها و مشاعات ساختمان ها استفاده می شوند. این چراغ ها، دارای سنسور تشخیص حرکت هستند که منجر به روشن شدن چراغ می شود.

چراغ سقفی روکار گرد

چراغ سقفی روکار گرد در قطرهای مختلف تولید می گردد. بدنه این چراغ های پنلی، از آلومینیوم است و معمولا در رنگ های سفید و مشکی در بازار دیده می شوند. توان مصرفی این چراغ ها، از ۳ وات به بالا بوده و به صورت روکار نصب می گردند.

نصب چراغ های روکار سقفی، بسیار آسان بوده و احتیاج به تخصص زیادی ندارد. از سوی دیگر، این چراغ ها دارای طرح ساده ای هستند که هارمونی خوبی را با محیط های اداری و فضاهای مدرن ایجاد می نمایند.

چراغ سقفی روکار مربع

چراغ سقفی روکار مربع نیز به مانند چراغ های پنلی گرد، در ابعاد مختلف تولید می شود. این چراغ ها، دارای طراحی ساده بوده و برای محیط های رسمی، انتخاب مناسبی هستند. فناوری به کار رفته، در تمامی چراغ های پنلی، ال ای دی است، بنابراین این چراغ ها، دارای بازده انرژی بسیار خوبی بوده و در عین حال، مصرف برق پایینی دارند.

چراغ سقفی روکار - صنعت برق

چراغ سقفی روکار لوکس

چراغ های سقفی، معمولا ساده هستند، اما گروهی دیگر از چراغ های سقفی وجود دارند که زیبایی قابل توجهی را دارا می باشند. چراغ های سقفی لوکس، در دکوراسیون داخلی، نقش مهمی دارند. این چراغ ها، علاوه بر تامین روشنایی مورد نیاز در فضا، باعث زیباسازی محیط نیز شده و فضایی شیک و لاکچری در منزل ایجاد می نمایند.

امروزه انواع چراغ سقفی روکار لوکس، به صورت گسترده ای در منازل و آپارتمان هایی که سقف کوتاه تری دارند، استفاده می گردند که علاوه بر ایجاد زیبایی های بصری در محیط، باعث کوتاه تر نشان داده شدن سقف در منازل نمی گردند.

نوع دیگر از چراغ های سقفی لوکس، هالوژن های روکار لوکس هستند که در رنگ های طلایی و نقره ای و در طرح های کلاسیک و مدرن می توانند، زینت بخش دکوراسیون منزل شما شده و روشنایی مورد نیاز فضاهای مختلف را تامین نمایند.

قیمت چراغ سقفی روکار

همان طور که در بالا شرح دادیم، تنوع بی نظیری از چراغ سقفی روکار در بازار موجود است که هر یک، دارای کاربرد و موارد استفاده جداگانه ای می باشند. جنس بدنه این چراغ ها، منبع نوری و توان مصرفی در این چراغ ها، تفاوت داشته و تنها جنبه اشتراک آن ها، نحوه نصب روکار آن ها می باشد.

چراغ های پنلی روکار، در ابعاد گوناگون تولید می گردند. قیمت این چراغ ها، با ابعاد آن ها، رابطه مستقیم دارد. زیرا هر چقدر، ابعاد چراغ، بزرگتر باشد، از تعداد ال ای دی بیشتری در این چراغ ها استفاده شده و شار نوری و توان مصرفی آن ها، بالاتر خواهد بود.

قیمت چراغ سقفی روکار تزیینی

به دلیل طیف گسترده و وسیع چراغ های سقفی تزیینی، نمی توان، قیمت ثابتی برای انواع چراغ سقفی روکار ذکر کرد. چراغ های سقفی تزیینی که در قسمت مرکزی اتاق ها، پذیرایی، آشپزخانه و راهروها نصب می گردند، از جنس های کریستالی، شیشه ای، چوبی و غیره تولید می شوند و دارای قیمت گران تری، نسبت به انواع دیگر چراغ های سقفی می باشند.

.

چراغ سقفی روکار - صنعت برق

انواع چراغ سقفی روکار تزیینی، معمولا دارای سبک مدرن یا نئوکلاسیک می باشند و برای روشنایی انواع فضاهای داخلی منازل و یا ادارات به کار می روند. قیمت چراغ های سقفی لوستری که دارای تعداد زیادی سرپیچ، برای اتصال لامپ می باشند، بالاتر از لوسترهای سقفی با یک سرپیچ است. جنس بدنه چراغ های سقفی تزئینی و نوع متریال به کار رفته نیز، در تعیین قیمت محصول، نقش اساسی دارند.

سوالات متداول

انواع چراغ سقفی روکار چیست؟

  • چراغ سقفی تزیینی یا لوستر سقفی
  • چراغ سقفی خطی روکار
  • چراغ سقفی سنسوردار
  • چراغ سقفی پنلی روکار

قیمت چراغ سقفی روکار چیست؟

همان طور که در بالا شرح دادیم، تنوع بی نظیری از چراغ سقفی روکار در بازار موجود است که هر یک، دارای کاربرد و موارد استفاده جداگانه ای می باشند. جنس بدنه این چراغ ها، منبع نوری و توان مصرفی در این چراغ ها، تفاوت داشته و تنها جنبه اشتراک آن ها، نحوه نصب روکار آن ها می باشد.

قیمت چراغ سقفی روکار تزیینی چیست؟

به دلیل طیف گسترده و وسیع چراغ های سقفی تزیینی، نمی توان، قیمت ثابتی برای انواع چراغ سقفی روکار ذکر کرد. چراغ های سقفی تزیینی که در قسمت مرکزی اتاق ها، پذیرایی، آشپزخانه و راهروها نصب می گردند،ثبت نظر