عنوان

کابل جوش

عنوان

کابل جوش، یک هادی مسی است که جریان الکتریکی در حین اتصال و کار با جوش الکتریکی از طریق آن هدایت می شود.

عنوان

نحوه خرید بهترین کابل جوش

کابل جوش، یک هادی مسی است که جریان الکتریکی در حین اتصال و کار با جوش الکتریکی از طریق آن هدایت می شود. به عبارتی، کابل جوش یک کابل الکتریکی انعطاف پذیر و بادوام است که برق مدار ثانویه جوشکارهای الکتریکی را تامین می‌کند. از این کابل معمولا در محیط‌های تولیدی برای تامین برق تجهیزات جوشکاری مقاومتی و جوشکاری قوس الکتریکی یا تعویض یا تعمیر کابل آسیب دیده استفاده می‌شود.

این کابل، یک هادی تک رشته‌ای دارد که در یک ژاکت لاستیکی نارسانا که در برابر حرارت، سوختگی، جرقه و ساییدگی مقاوم است، پیچیده شده است.

لازم به ذکر است که رشته‌های مسی ظریف به سیم جوش، انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به انواع دیگر کابل‌های برقی می‌دهند و از طرفی ژاکت عایق، طوری طراحی شده است که حرکت مکرر کابل روی سطوح ناهموار را تحمل پذیر می‌کند.در نظر داشته باشید که یک کابل جوش با کیفیت ساخته شده از مس، باید به راحتی تغییر شکل داده و با کمترین ضربه به موقعیت اولیه خود بازگردد! جهت خرید بهترین کابل‌های جوش بازار می‌توانید با مشاورین فروش صنعت برق تماس بگیرید. همچنین جهت آشنایی بهتر با کاربرد این کابل، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

کابل جوش و ساختار آن

کابل جوش بخشی از تجهیزات تکنولوژیکی اصلی برای جوشکاری قوسی دستی و ماشینی است. با کمک آن، انتقال انرژی الکتریکی از منبع جریان به نگهدارنده الکترود تضمین می شود. برای اطمینان از عملکرد طولانی مدت و ایمن این کابل، لازم است کابل‌هایی را انتخاب نمایید که قیمت آن در هر متر خطی بر اساس حداکثر بار فعلی تعیین می‌شود.

بر این اساس، هر چه، آمپر بیشتر باشد، سطح مقطع سیم جوش مورد استفاده بیشتر می شود. برای ایمن ساختن فرایند جوشکاری، باید اطمینان حاصل کنیم که کابلی که قصد استفاده از آن را داریم از جریان لازم برای انجام کار پشتیبانی می‌کند.

در تشریح ساختار این کابل، در نظر داشته باشید که کابل‌های جوش از رشته‌های ظریف سیم مسی تشکیل شده اند. این سیم‌ها با یک عایق و یک پوشش خارجی از لاستیک مصنوعی یا طبیعی پوشانده شده‌اند. به بیانی دیگر، ساختار کابل جوش شامل موارد زیر است:

  • هادی رشته‌ای کاملا انعطاف پذیر ساخته شده از مس الکترولیتی؛
  • یک لایه جداکننده ساخته شده از پلی استر؛
  • غلاف بیرونی لاستیکی منعطف مشکی.

عنوان

نحوه انتخاب کابل‌های جوش مناسب  

اگر در انتخاب کابل جوش مورد نیاز خود مشکل داشته و  یا نیاز به مشاوره دارید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان صنعت برق تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه  به شما در انتخاب کابل جوش مناسب و ثبت سفارش کمک شایانی خواهند کرد.

به طور کلی، انتخاب یک کابل جوش باید با در نظر گرفتن مشخصات فنی و پارامترهای تجهیزاتی که به آن متصل می شود، انجام شود. همچنین از شرایط محیطی که کار در آن انجام خواهد شد غافل نشوید. رویکرد صحیح برای انتخاب کابل جوش، تضمین کننده ایمنی فرایند جوشکاری و تضمین طول عمر تجهیزات شما خواهد بود.

در ادامه به برخی از مهمترین فاکتورهایی که باید در انتخاب یک کابل جوش مدنظر قرار دهید، پرداخته می‌شود:

  • ویژگی های غلاف بیرونی کابل: غلاف بیرونی کابل جوش از درجه خاصی از لاستیک شلنگ ساخته شده است که مهمترین مشخصه آن استحکام بالا می‌باشد.  اگر کابل جوش دارای هسته‌های زیادی باشد، بایستی از فیلم های پلیمری برای جلوگیری از چسبیدن آنها به عایق بیرونی استفاده شود.  در برخی موارد، این عملکرد می تواند توسط تالک و مواد مشابه از نظر خواص فیزیکی انجام شود.
  • طول: کابل‌های جوشکاری باید به اندازه‌ای بلند باشند که طول کافی برای دسترسی به تمام مناطق کار را در اختیار کاربر قرار دهند(بدون اینکه خطری ایجاد کنند) . به طور کلی، در خرید یک کابل جوش، در نظر داشته باشید که طول آن نباید کمتر از ۳ متر باشد، در غیر این صورت جوشکار باید مجهز به تسمه بوده و روی شانه آن را آویزان کند، یا همیشه نوعی پایه با خود به همراه داشته باشد. طولانی شدن بیش از حد کابل جوش (بیش از ۵ متر) نیز نباید انجام شود، چرا که این کار می‌تواند منجر به تلفات جریان الکتریکی شود.
  • اندازه گیج: انتخاب اندازه گیج مناسب برای کاربرد جوشکاری داده شده بسیار مهم است. سیم جوش نازک‌تر و طولانی‌تر، قدرت کمتری دارد. اگر به کابل طولانی‌تری نیاز است، کاربر باید اندازه‌های ضخیم‌تری را در نظر بگیرد. اندازه نامناسب گیج، جریان مورد انتظار را حمل نکرده و در نتیجه ممکن است موجب جذب بیش از حد حرارت (ذوب شدن و خطر آتش سوزی)، خرابی و آسیب به تجهیزات شود.
  • نوع ساخت : انعطاف‌پذیری، دوام و ویژگی‌های مقاومتی برتر نیز برای توانایی سیم جوش برای عملکرد در طیف وسیعی از برنامه‌ها و محیط‌های سخت ضروری است.

عنوان

تفاوت بین کابل‌های استارت/باتری و کابل‌های جوش چیست؟

کابل جوش دارای همان مقدار مس است که کابل استارت (باتری) با همان گیج مسی دارد. کابل‌های جوش برای ابزارهای جوشکاری که نیاز به ولتاژ بالاتر (۶۰۰ ولت) دارند، بسیار انعطاف‌پذیر می‌باشند. به عبارتی، چیزی که به کابل جوشکاری انعطاف‌پذیری می‌دهد، ساختار آن است که از رشته‌های بیشتر و ظریف‌تری نسبت به کابل استارت استاندارد تشکیل شده است.

بنابراین مهمترین مزیت کابل جوش که برای کاربردهای خودرو ارائه می‌دهد، انعطاف پذیری آن است. اگر باید کابل‌های استارت خود را از یک سری خم‌های محکم عبور دهید، ممکن است کابل جوشکاری ارزش بررسی را داشته باشد!

عنوان

بهترین مرکز فروش کابل جوش

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم جهت خرید انواع مختلفی از کابل‌ها از جمله کابل‌های جوش، با متخصصین فروش صنعت برق در ارتباط باشید. کارشناسان صنعت برق به مشتریان خود اطمینان داده‌اند که کابل‌های مسی این مجموعه جهت جوشکاری، از بیشترین انعطاف ممکن برخوردار می‌باشند.

بنر تماس - صنعت برق

این امر موجب از بین رفتن گره‌ها در هنگام عملیات جوشکاری شده و همچنین استفاده و نگهداری کابل جوش را بسیار آسان می‌کند. علاوه بر کیفیت، کابل‌های این مجموعه از نظر قیمتی نیز بسیار خوش قیمت می‌باشند! بنابراین در صورت نیاز به خرید انواع مختلفی کابل ، به محصولات مجموعه صنعت برق اعتماد کرده و سفارش خرید خود را ثبت نمایید!

در نظر داشته باشید که  بخش پشتیبانی صنعت برق به صورت شبانه روزی آماده رفع کلیه نیازهای اطلاعاتی شما می‌باشد. بنابراین در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی در طی فرایند خرید آنلاین محصول خود می‌توانید با کارشناسان این بخش تماس بگیرید.

عنوان

سوالات متداول

نحوه خرید بهترین کابل جوش را توضیح دهید ؟

کابل جوش، یک هادی مسی است که جریان الکتریکی در حین اتصال و کار با جوش الکتریکی از طریق آن هدایت می شود. به عبارتی، کابل جوش یک کابل الکتریکی انعطاف پذیر و بادوام است که برق مدار ثانویه جوشکارهای الکتریکی را تامین می‌کند.

کابل جوش و ساختار آن را توضیح دهید ؟

کابل جوش بخشی از تجهیزات تکنولوژیکی اصلی برای جوشکاری قوسی دستی و ماشینی است. با کمک آن، انتقال انرژی الکتریکی از منبع جریان به نگهدارنده الکترود تضمین می شود. برای اطمینان از عملکرد طولانی مدت و ایمن این کابل، لازم است کابل‌هایی را انتخاب نمایید که قیمت آن در هر متر خطی بر اساس حداکثر بار فعلی تعیین می‌شود.

ساختار کابل جوش شامل چه مراحلی است ؟

  • هادی رشته‌ای کاملا انعطاف پذیر ساخته شده از مس الکترولیتی؛
  • یک لایه جداکننده ساخته شده از پلی استر؛
  • غلاف بیرونی لاستیکی منعطف مشکی.

ثبت نظر