کابل لینکو

عنوان

شرکت البرز الکتریک نور ، یکی از مراکز خوشنام در تولید و عرضه انواع کابل‌های برق، تحت عنوان کابل لینکو می‌باشد.

عنوان

نحوه خرید کابل لینکو

صنعت کابل کشی مدرن دارای طیف گسترده‌ای از سیم های مختلف است. و هر نوع سیم برای حل طیف خاصی از وظایف طراحی شده است. شرکت البرز الکتریک نور با نام تجاری لیـنـکو یکی از مراکز خوشنام در تولید و عرضه انواع کابل‌های برق است که توانسته است

نقش مهمی در تامین نیاز بازارهای داخلی و خارجی به انواع کابل‌های برق ایفا کند.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت نیاز به خرید کابل لینکو، با کارشناسان فروش مجموعه صنعت برق تماس بگیرید. همچنین جهت شناخت بهتر ماهیت کابل، خواندن ادامه مطلب خالی از لطف نخواهد بود!

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

ماهیت کابل

در صورت مشاهده تاسیسات برقی در سایت خود یا در آپارتمان خود، می‌توانید خیلی زود متوجه شوید که کابل‌ها و سیم‌های مورد استفاده در نصب، عمدتا کابل مسی و کمتر کابل آلومینیومی می‌باشند. علاوه بر این، می‌توانید ببینید که ساختار هسته‌های این کابل‌ها نیز متفاوت است: هسته می‌تواند از سیم‌های زیادی تشکیل شده باشد یا می‌تواند جامد باشد. شایان ذکر است که ساختار هسته‌ها بر انعطاف‌پذیری کابل تاثیر می‌گذارد، اما بر هدایت جریان در آن تاثیر نمی‌گذارد. یکی از ویژگی های مهم هر کابل، عایق بودن آن است که میزان جریانی را که کابل می‌تواند تحمل نماید را تعیین می‌کند. در نظر داشته باشید که هر چه جریان بیشتر باشد، نیاز به عایق بیشتری می‌باشد! این امر به ویژه برای کابل‌های ولتاژ متوسط ​​ ۶-۳۵ کیلو ولت صادق است.

محصولات سیم و کابل

 لازم به توضیح است که انواع کابل‌ها را می‌توان در دو طبقه کابل جریان و کابل کنترل مورد بررسی قرار داد. کابل برق، یک کابل الکتریکی برای انتقال برق از تابلوی اصلی یا دستگاه توزیع ورودی به مصرف کنندگان نهایی برق می‌باشد.

کابل‌های کنترل، بر خلاف کابل‌های برق، از تعداد زیادی هسته تشکیل شده‌اند که می‌توانند از ۴ تا ۶۱ هسته باشند. علامت گذاری کابل کنترل باید نشان دهد که از چه ماده‌ای(مس یا آلومینیوم) ساخته شده است.

عنوان

کابل AC

جریان متناوب به نوع جریان الکتریکی اطلاق می شود که امروزه در بسیاری از کشورها  استفاده می شود. این جریان الکتریسیته که توسط چندین پیشگام اولیه الکتریسیته مانند نیکولا تسلا تبلیغ می‌شود، نوعی جریان است که برای تامین برق دستگاه های خانگی و اداری استفاده می شود.

کابل برق جریان متناوب (AC) یا همان کابل AC  نیز، کابلی است که برای اتصال دستگاه به منبع تغذیه مانند پریز برق استفاده می شود. این نوع کابل‌ها اغلب در دستگاه‌های الکترونیکی مانند رایانه‌های شخصی رومیزی (PC)، لپ تاپ‌ها، چاپگرها و لوازم کوچک آشپزخانه استفاده می شوند.

این کابل‌ها می‌توانند به طور دائم به دستگاه متصل شده یا از قابلیت جدا شدن برخوردار باشند. شایان ذکر است که کابل‌های AC  در انواع مختلفی موجود هستند که نشان دهنده قدرت مورد نیاز و آستانه دمای سیم AC است. خود کابل معمولا یک سیم طولی است که از داخل به یک پوشش لاستیک بیرونی متصل است. وجود این پوشش جهت محافظت از برق گرفتگی حیاتی است.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

نقش غلاف در محافظت از کابل لینکو

برای محافظت در برابر آسیب مکانیکی، غلاف کابل لینکو بسته به شرایط عملیاتی، با نوار فولادی یا زره سیم پیچیده می‌شود. زره سیم از سیم های گرد یا صاف ساخته شده است. زره ساخته شده از نوارهای فولادی تخت، تنها از کابل‌ها در برابر آسیب‌های مکانیکی محافظت می‌کند. اما زره ساخته شده از سیم های فولادی، علاوه بر این ، نیروهای کششی را نیز تحمل می‌کند.

نیروهای کششی در یک کابل، زمانی رخ می‌دهد که کابل‌ها به صورت عمودی در ارتفاعات زیاد یا در امتداد مسیرهای شیب دار قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است که برای محافظت از زره کابل‌های لینکو در برابر خوردگی، روی آن را با روکش خارجی از یک لایه کابل یا نخ شیشه‌ای آغشته به ترکیب قیر می‌پوشانند. و در برخی از طرح‌ها، شیلنگ فشرده پلی وینیل کلراید یا پلی اتیلن را روی لایه‌های نخ اعمال می‌کنند.

عنوان

ساختار کابل‌های برق

ساختار یک کابل برق کلاسیک به این شرح است:

  • هسته‌ای از یک فلز خاص که جریان را در فاصله‌ای دور منتقل می‌کند.
  • مواد عایق، که از هسته در برابر تاثیرات خارجی محافظت می‌کند.
  • پوسته ، که استحکام کل ساختار را فراهم می‌کند.

نوع کابل نیز تحت تاثیر تعداد هسته، انعطاف پذیری، سطح مقطع، جنس صفحه، زره و عایق بالشتکی زیر آن قرار دارد. عملکرد اصلی کابل‌ها بر اساس انواع هسته‌های رسانا می‌باشد.

معمولا برای این منظور از مس( تا ۱۰۰ کیلووات AC و DC و بالاتر) و آلومینیوم(از ۱ تا ۵۰ کیلووات AC در صورت اتصال به زمین)  استفاده می‌شود. بسته به کاربری (صنعتی یا خانگی) از انواع خاصی از عایق‌ها استفاده می شود. عایق‌ها می‌توانند از پلی اتیلن، لاستیک، کاغذ آغشته شده و پلیمرها ساخته شوند.

عنوان

انواع کابل

کابل‌های برق متفاوت می‌باشند و در یک طبقه‌بندی کلی، انواع کابل لینکو را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

  • کابل‌ها را با توجه به نوع فلز هادی‌‌های جریان، می‌توان به کابل‌های با هادی‌های آلومینیومی و مسی طبقه بندی کرد.
  • کابل‌ها را با توجه به نوع موادی که هادی‌های حامل جریان با آنها عایق بندی شده‌اند، می‌توان به کابل‌های با عایق کاغذ، پلاستیک و لاستیکی طبقه بندی کرد.
  • با توجه به نوع حفاظت عایق هسته کابل در برابر تاثیر محیط خارجی، کابل‌ها را می‌توان به انواع کابل‌های فلزی، پلاستیکی و پوسته لاستیکی طبقه بندی کرد.
  • و در نهایت، با توجه به روش محافظت در برابر آسیب های مکانیکی، کابل‌ها را می‌توان به انواع زره پوش و بدون زره و همچنین با توجه به تعداد هسته‌ها، به انواع کابل‌های تک دو، سه، چهار و پنج هسته‌ای طبقه بندی کرد.

عنوان

بهترین مرکز خرید کابل لینکو

شایان ذکر است که در صورت نیاز به خرید کابل لینکو، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان فروش مجموعه صنعت برق تماس بگیرید. این مجموعه با توزیع مستقیم کابل‌های لینکو از شرکت البرز الکتریک نور به مشتریان، توانسته است علاوه بر کیفیت، از نظر قیمتی نیز کابل‌هایی خوش قیمت به کاربران صنعت برق ارائه دهد.

. در نظر داشته باشید که در عرضه مستقیم، کلیه هزینه‌های مربوط به واسطه‌گری محصول همچون قیمت حمل و نقل، هزینه تبلیغات، هزینه بسته بندی و غیره حذف شده!

و بدین ترتیب محصول با قیمت نهایی مشتری پسندتری در اختیار کاربر نهایی قرار می‌گیرد. بنابراین در کیفیت و قیمت کابل‌های این مجموعه تردید نکرده و با اعتمادی کامل سفارش خرید کابل لینکو را ثبت نمایید.

عنوان

سوالات متداول 

کابل AC چیست ؟

جریان متناوب به نوع جریان الکتریکی اطلاق می شود که امروزه در بسیاری از کشورها  استفاده می شود. این جریان الکتریسیته که توسط چندین پیشگام اولیه الکتریسیته مانند نیکولا تسلا تبلیغ می‌شود، نوعی جریان است که برای تامین برق دستگاه های خانگی و اداری استفاده می شود.

نقش غلاف در محافظت از کابل لینکو چیست؟

برای محافظت در برابر آسیب مکانیکی، غلاف کابل لینکو بسته به شرایط عملیاتی، با نوار فولادی یا زره سیم پیچیده می‌شود. زره سیم از سیم های گرد یا صاف ساخته شده است. زره ساخته شده از نوارهای فولادی تخت، تنها از کابل‌ها در برابر آسیب‌های مکانیکی محافظت می‌کند.

ساختار یک کابل برق کلاسیک به چه صورت است ؟

  • هسته‌ای از یک فلز خاص که جریان را در فاصله‌ای دور منتقل می‌کند.
  • مواد عایق، که از هسته در برابر تاثیرات خارجی محافظت می‌کند.

پوسته ، که استحکام کل ساختار را فراهم می‌کند.

ثبت نظر