کلید-اتوماتیک-ال-اس-صنعت-برق۲

کلید اتوماتیک کمپکت هیوندای غیر قابل تنظیم ۳ پل ۵۰۰ آمپر

کلید-اتوماتیک-هیوندای-صنعت-برق۱

کلید اتوماتیک هیوندای مدل HGM125H ظرفیت ۱۰۰ آمپر

کلید-اتوماتیک-هیوندای-صنعت-برق

کلید اتوماتیک کمپکت هیوندای

عنوان

کلید اتوماتیک هیوندای یک قطعه است که کاربرد آن قطع و وصل کردن جریان برق و همچنین قطع و وصل کردن ولتاژ برق به صورت ایمن است. بعضی از انواع کلید اتوماتیک هیوندای فقط توانایی قطع کردن ولتاژ برق را دارند و بعضی دیگر از انواع کلید اتوماتیک هیوندای، علاوه بر قطع ولتاژ برق می توانند به قطع جریان برق هم بپردازند. به بیان دیگر، کلید اتوماتیک هیوندای که با نام قطع کننده مدار هم شناخته می شود، یک دستگاه ایمنی الکتریکی می باشد که از مدار الکتریکی در مقابل آسیب‌ های جریان اضافه و یا اتصال کوتاه، به خوبی محافظت می کند.  این کلید می تواند در قسمت ورودی تمامی تابلوهای برق تعبیه شود. به عنوان مثال در ورودی تابلو های برق صنایع نفت و صنایع مخابرات و صنایع سیمان و غیره می توان از این نوع کلید استفاده کرد. کلید اتوماتیک هیوندای به کیفیت بالا و عملکرد فوق العاده ای که دارد و همچنین به تنوع محصولاتش معروف است.

کلید اتوماتیک هیوندای - صنعت برق
کلید اتوماتیک هیوندای - صنعت برق

کلید اتوماتیک هیوندای کامپکت

امروزه غالبا کلید اتوماتیک هیوندای کامپکت یا فشرده مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کلید هیوندای هم از لحاظ طراحی، بسیار زیبا است و هم خیلی ساده و کاربردی می باشد. کلید اتوماتیک هیوندای کامپکت و یا همان فشرده همان طور که از نام آن مشخص است دارای سایز و ابعاد کوچکی است. بنابراین استفاده از آن در تابلو برق هایی که فضای کوچکی دارند، بسیار مناسب می باشد. از طرف دیگر قیمت کلید اتوماتیک هیوندای کامپکت هم نسبت به انواع دیگر کلید های هیوندای کم تر است. به همین دلیل این نوع کلید، محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد مختلف از جمله در بین صنعت گران دارد.

انواع کلید اتوماتیک هیوندای

کلید اتوماتیک هیوندای انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال کلید اتوماتیک هیوندای ولتاژ پایین و کلید اتوماتیک هیوندای ولتاژ متوسط، دو نوع از انواع این کلید هستند. MCCB هم یک نوع کلید اتوماتیک هیوندای است که برای استفاده در خانه کاربرد دارد. ACB و VCB نیز دو نوع دیگر از این نوع کلید اتوماتیک می باشند که در کارخانه های صنعتی کاربرد دارند. اگر بخواهیم از جنبه دیگر هم کلید خودکار هیوندای را دسته بندی کنیم باید بگوییم که این نوع کلید اتوماتیک دارای سه مدل مختلف می باشد که هر سه مدل، کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند. مدل های کلید اتوماتیک هیوندای عبارت هستند از:
۱٫ کلید خودکار هیوندای غیر قابل تنظیم. نام دیگر این نوع کلید، UAB است.
۲٫ کلید خودکار هیوندای قابل تنظیم حرارتی. نام دیگر این نوع کلید، UCB می باشد.
۳٫ کلید خودکار هیوندای قابل تنظیم الکترونیکی. نام دیگر این نوع کلید، UPB می باشد .

عنوان

مشخصات فنی کلید اتوماتیک هیوندای

کلید اتوماتیک هیوندای از لحاظ مشخصات فنی دارای سطح بسیار مناسبی است. همین عامل باعث شده است که این کلید محبوبیت بسیار زیادی داشته باشد از جمله مشخصات فنی این نوع کلید اتوماتیک عبارت هستند از:

 1. طول عمر این نوع کلید اتوماتیک زیاد است.
 2. این نوع کلید اتوماتیک به آسانی نصب می شود.
 3. کلید اتوماتیک هیوندا در آمپرهای مختلف در بازار وجود دارد. بنابراین در هر وقتی که نیاز باشد می توانید از این نوع کلید استفاده کنید.
 1. قیمت این نوع کلید اتوماتیک به صرفه است.
 2. این نوع کلید اتوماتیک دارای کیفیت ساخت عالی می باشد.
کلید اتوماتیک هیوندای - صنعت برق

کاربرد کلید اتوماتیک هیوندای

کلید اتوماتیک هیوندای یک وسیله برقی هست که هر چند بیشتر مربوط به محصولات برق صنعتی می شود ولی در کاربردهای مربوط به برق خانگی نیز کاربرد فراوانی می تواند داشته باشد. این نوع کلید توسط کشور کره جنوبی ساخته می شود و مانند همه محصولات ساخت این کشور، دارای کیفیت بسیار بالایی است و استفاده از آن در کاربردهای مختلف شما را پشیمان نخواهد کرد. از این کلید می توان در تمامی سیستم های الکتریکی چه سیستم های الکتریکی ساده و چه سیستم های الکتریکی پیشرفته استفاده کرد. در ادامه، به چند کاربرد این نوع کلید خودکار اشاره خواهیم کرد:

 

 1. از این نوع کلید اتوماتیک به منظور حفاظت از موتور استفاده می شود.
 2. از این نوع کلید اتوماتیک برای مصارف هسته‌ای استفاده زیادی می شود.

از این نوع کلید اتوماتیک به ‌منظور سوئیچ قطع کن، استفاده فراوانی در صنایع و کاربردهای مختلف می شود.

عنوان

تجهیزات جانبی کلیدهای اتوماتیک کمپکت

کلید اتوماتیک هیوندای دارای تجهیزات و لوازم جانبی است که باعث افزایش کارایی این نوع کلید می شود. این تجهیزات عبارت هستند از:

 1. رله آندر ولتاژ
 2.  موتور
 3.   دسته گردان
 4.  شمش ها
 5. کنتاکت کمکی
 6. کنتاکت های ERROR
 7. رله های شنت
کلید-اتوماتیک-هیوندای-صنعت-برق۴

قیمت این لوازم جانبی نیز متناسب با نوع و آمپر آنها متغیر است. با توجه به تورم بسیار گسترده ای که در کشور ایران حاکم است باید قیمت لوازم جانبی کلید خودکار هیوندا را به صورت روزانه چک کنید.

عنوان

خرید کلید اتوماتیک هیوندای

به منظور خرید انواع کلید اتوماتیک هیوندای می توانید به بسیاری از فروشگاه های حضوری و همچنین به سایت های اینترنتی فروش محصولات برقی مراجعه کنید. سایت صنعت برق دات کام، هم یکی از این سایت ها است که انواع محصولات برقی از جمله انواع کلید اتوماتیک هیوندای در آن یافت می شود. شما با مراجعه به این سایت می توانید علاوه بر مشاهده انواع کلیدهای خودکار هیوندای، از کاتالوگ های موجود در آن نیز استفاده کنید. سایت صنعت برق دات کام، مرجع معرفی تولید کنندگان ، شرکت ها و فروشگاه های فعال در صنعت برق و مخابرات کشور می باشد. شما می توانید لیست قیمت انواع کلید اتوماتیک هیوندای را نیز از این سایت دریافت کنید. همکاران ما در سایت صنعت برق دات کام، انواع مشاوره های لازم را راجع به کلید اتوماتیک به شما خواهند داد.

لیست قیمت کلید اتوماتیک هیوندای

 

نمی توانیم قیمت دقیقی برای کلید اتوماتیک هیوندای عنوان کنیم. چرا که این نوع کلید دارای انواع مختلفی است و هر یک از انواع مختلف آن دارای قیمت متنوع و مختلفی هستند. در واقع قیمت کلید اتوماتیک هیوندای متناسب با آمپر آن و نوع مدل جدید یا قدیم آن مشخص می شود. آن قدر تورم موجود در کشور ما بالا است که قیمت انواع محصولات از جمله محصولات برقی و به خصوص قیمت انواع کلید به صورت روزانه، بالا و پایین می شود. در نتیجه اگر قصد خرید کلید اتوماتیک هیوندای برای کار خود را دارید، حتماً باید قیمت آن را به صورت روزانه چک کنید و به هیچ عنوان نباید به سایت هایی که قیمت های آنها مربوط به ماه ها و سال ها پیش است، اعتماد کنید.

 

مزایای کلید اتوماتیک هیوندا

 

کلید اتوماتیک هیوندای دارای یک سری از مزایا است که باعث می شود محبوبیت آن بسیار زیاد شود و کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف داشته باشد. مزایای کلید اتوماتیک هیوندای عبارت هستند از:

 1. مزیت فوق العاده ای که کلید اتوماتیک هیوندا نسبت به سایر فیوزها و کلید ها دارد این است که این کلید ها وقتی به علت جریان زیاد و یا به هر علت دیگری، مدار را قطع می کنند، مجددا قابل استفاده هستند. در صورتی که بسیاری از انواع فیوز ها و کلیدها پس از قطع جریان برق، می سوزند و باید تعویض شوند.
 2. این نوع کلید بسیار ساده هستند و نصب و استفاده از آنها سختی خاصی ندارد.
 3. این نوع کلیدها دارای تنوع زیادی هستند.
 4. کیفیت این نوع کلیدها بسیار بالا است و به خوبی کار خود را انجام می دهند.
 5. دوام و مقاومت و طول عمر کلید اتوماتیک هیوندای بسیار بالا است و به همین دلیل، معمولا یک بار که نصب شوند دیگر تا مدت ها خراب نخواهند شد.

 

حالت های کلید اتوماتیک هیوندا

 

یک سری کنتاکت فرعی در کلید اتوماتیک قرار داده شده است که باعث می شود وضعیت کلید به وسیله سیگنال انتقال داده شده و در اتاق فرمان منعکس شود. وضعیت کلید می تواند به سه حالت زیر باشد.

 1. وضعیت قطع کامل کلید
 2. وضعیت وصل بودن کلید
 3. وضعیت وقوع خطا در کلید

ساختار کلید اتوماتیک هیوندای به نحوی می باشد که در صورتی که آن کلید بر روی یک مدار اتصال کوتاه شده بسته شود، رله اضافه جریان کلید با سرعت بسیار زیادی می تواند مدار را قطع نماید.

کلید-اتوماتیک-هیوندای-صنعت-برق۵

عنوان

سوالات متداول کلید اتوماتیک هیوندای

کلید اتوماتیک هیوندای چیست؟

کلید اتوماتیک هیوندای یک قطعه است که کاربرد آن قطع و وصل کردن جریان برق و همچنین قطع و وصل کردن ولتاژ برق به صورت ایمن است. بعضی از انواع کلید اتوماتیک هیوندای فقط توانایی قطع کردن ولتاژ برق را دارند و بعضی دیگر از انواع کلید اتوماتیک هیوندای، علاوه بر قطع ولتاژ برق می توانند به قطع جریان برق هم بپردازند.

کاربرد کلید اتوماتیک هیوندای چیست؟

از این کلید می توان در تمامی سیستم های الکتریکی چه سیستم های الکتریکی ساده و چه سیستم های الکتریکی پیشرفته استفاده کرد. در ادامه، به چند کاربرد این نوع کلید خودکار اشاره خواهیم کرد:

 1. از این نوع کلید اتوماتیک به منظور حفاظت از موتور استفاده می شود.
 2. از این نوع کلید اتوماتیک برای مصارف هسته‌ای استفاده زیادی می شود.

تجهیزات جانبی کلیدهای اتوماتیک هیوندای چیست؟

کلید اتوماتیک هیوندای دارای تجهیزات و لوازم جانبی است که باعث افزایش کارایی این نوع کلید می شود. این تجهیزات عبارت هستند از:

 1. رله آندر ولتاژ
 2.  موتور
 3.   دسته گردان
 4.  شمش ها
 5. کنتاکت کمکی
 6. کنتاکت های ERROR
 7. رله های شنتثبت نظر