عنوان

کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری که اغلب به عنوان میکروسوئیچ نیز شناخته می شود، یک کلید الکتریکی است که با نیروی فیزیکی بسیار کمی( از طریق استفاده از مکانیزم نقطه اوج) فعال می‌شود.

عنوان

نحوه خرید کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری که اغلب به عنوان میکروسوئیچ نیز شناخته می شود، یک کلید الکتریکی است که با نیروی فیزیکی بسیار کمی( از طریق استفاده از مکانیزم نقطه اوج) فعال می‌شود. ویژگی بارز کلید مینیاتوری این است که یک حرکت نسبتا کوچک در دکمه محرک، موجب ایجاد حرکت نسبتا بزرگ و سریعی در کنتاکت‌های الکتریکی می‌شود. جهت خرید این کلید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان فروش صنعت برق تماس بگیرید.

همچنین جهت آشنایی بهتر با ماهیت و عملکرد این کلید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مطالب این بخش به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد کلیدهای مینیاتوری به دست آورید. این حقایق، قطعا به شما کمک می‌کند تا بدانید از هر کلید مینیاتوری چه انتظاری باید داشت!

عنوان

آشنایی با کلیدهای مینیاتوری

کلید مینیاتوری، کلید کوچک و حساسی است که به روش‌های مختلف و در طیف وسیعی از لوازم خانگی استفاده می‌شود. کوچک بودن و حساسیت بالای این کلیدها، آنها را به ابزاری عالی جهت  استفاده در هر وسیله‌ای که نیاز به روشن/خاموش کردن ایمن و آسان دارد، تبدیل کرده است.

بنر تماس - صنعت برق

در واقع، این کلیدها به گونه‌ای طراحی شده اند که فشار دادن و استفاده از آنها بسیار ساده و ایمن می‌باشد. با توجه به این واقعیت که این کلیدها بسیار رایج، ارزان و بادوام هستند، پیدا کردن یک کلید مناسب جهت طیف مختلفی از نیازهای تان کار سختی نخواهد بود!

عنوان

ویژگی‌های منحصر به فرد کلید مینیاتوری

امروزه این واقعیت که سوئیچ‌های مینیاتوری به سوئیچ‌های الکتریکی معمولی موجود در بازار ترجیح داده می‌شوند، بر هیچ فردی پوشیده نیست!  دلیل این امر ساده است و به سطح بالای تطبیق پذیری و کارایی کلیدهای مینیاتوری در هنگام استفاده مربوط می‌شود.

منظور از تطبیق پذیری بالای کلیدهای مینیاتوری این است که از این کلیدها می‌توان در دستگاه‌ها و لوازم الکتریکی مختلفی استفاده کرد.

کارایی نیز به این معنا می‌باشد که کلیدهای مینیاتوری به سرعت، پاسخ و واکنش نشان می‌دهند. این دو ویژگی و عملکرد منحصر به فرد موجب شده است که کلیدهای مینیاتوری از کلیدهای بسیار محبوب در سراسر جهان محسوب شوند.

عنوان

نحوه عملکرد کلید مینیاتوری

به عبارت ساده، کلید مینیاتوری به گونه‌ای طراحی شده است که با فشار دادن کلید، برق از یک جهت به جهت دیگر تغییر می‌کند.

به عبارت دیگر، فشار دادن کلید موجب می شود که دستگاه شما همانطور که انتظار می‌رود روشن شود. در این حالت می توان گفت که کلید مینیاتوری از حالت استراحت خود به حالت فعال یا منتقل شده است.

با رها شدن دکمه محرک، کلید به حالت عادی خود برمی‌گردد. دلیل اینکه معمولا از کلیدهای مینیاتوری به عنوان snap-action یاد می شود این است که از یک فنر برای اطمینان از بسته شدن و باز شدن اتصالات داخل آن استفاده می‌کند.

عنوان

موارد کاربرد کلیدهای مینیاتوری

کلیدهای مینیاتوری، این روزها بسیار محبوب هستند، زیرا نه تنها از نظر اندازه، میکرو و بسیار کوچک هستند،  بلکه از جمله کلیدهای بسیار کارآمد به شمار می‌آیند. این کلیدها را می توان در انواع برنامه‌ها و دستگاه‌هایی که نیاز به سوئیچینگ سریع و کارآمد داشته و همچنین در جریان ‌های الکتریکی پایین، استفاده کرد. این کلیدها در سیستم های گرمایشی، تجهیزات صنعتی، سیستم های دزدگیر و … کاربرد دارند.
به عبارتی، دستگاه های زیادی وجود دارند که کلیدهای مینیاتوری برای استفاده در آن‌ها ساخته می‌شوند. به نمونه‌ای از این دستگاه‌ها می‌توان به دستگاه‌های تهویه مطبوع، ماشین لباسشویی، دستگاه های مایکروویو، درهای کشویی و غیره اشاره کرد.

اگرچه این موارد، ابزارهای سنگینی هستند که می توان به روش های مختلف کلیدهای مینیاتوری را در آن‌ها تعبیه نمود، با این حال از کلیدهای مینیاتوری برای تامین انرژی دستگاه‌های کوچکتر مانند لامپ‌ها و فن ها نیز می‌توان استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که کلید مینیاتوری در ساده‌ترین شکل خود، به گونه‌ای طوری طراحی شده است که روشن یا خاموش کردن مدار جریان را آسان نماید. کلیدهای مینیاتوری به دلیل حساسیت به حرکات ظریف، کلیدهای رایجی برای استفاده در حوزه ساخت و ساز، اتوماسیون و تامین ایمنی می‌باشند. البته این موارد، تنها برخی از رایج ترین کاربردهای میکرو سوئیچ ها هستند. به عنوان مثال از این کلیدها می‌توان برای دستورات توقف اضطراری، اعلام حریق و موارد مشابه استفاده کرد.

عنوان

انواع کلیدهای مینیاتوری

کلیدهای مینیاتوری، توسط یک پوسته پوشانده شده و یک میله محرک در خارج دارند. این کلیدها به دلیل فاصله کم تماس، نه تنها  میکروسوئیچ نامیده می‌شوند، بلکه به آن‌ها  یک سوئیچ حساس یا سوئیچ اکشن ضربه ای نیز گفته می‌شود.

بنر تماس - صنعت برق

فاصله تماس کم و گشتاور زیاد را می‎‌توان بارزترین مشخصه کلیدهای مینیاتوری دانست. لازم به ذکر است که این کلیدها را از نظر اندازه می‌توان به کلیدهای معمولی، کلیدهای کوچک و کلیدهای فوق العاده کوچک تقسیم کرد.

از نظر حفاظتی نیز انواع مختلفی از کلیدهای مینیاتوری ضد آب، ضد گرد و غبار و همچنین ضد انفجار در بازار یافت می‌شود. علاوه بر این، بر اساس محیط کاری نیز کلیدهای مینیاتوری در طیف متنوعی از کلیدهای سرامیکی، کلیدهای مقاوم در برابر حرارت و غیره به بازار عرضه می‌شوند.

عنوان

میزان دوام کلیدهای مینیاتوری

هر چند انواع با کیفیت‌تر کلید مینیاتوری نسبت به مدل‌های استاندارد، از قیمت و دوام عملکردی بیشتری برخوردار می‌باشد. با این حال، بر روی اغلب کلیدهای مینیاتوری استاندارد جهت دوام طولانی، می‌توان حساب باز کرد! چرا که اکثر این کلیدها اکثر تا ده میلیون چرخه دارند.

عنوان

بهترین مرکز عرضه و توزیع کلید مینیاتوری

شرکت صنعت برق،  یک توزیع کننده قطعات تخصصی برای اتوماسیون الکتریکی صنعتی ( همچون کلید مینیاتوری ) است. این شرکت به لطف تجربه طولانی مدت خود و همکاری با برندهای اصلی بازار، توانسته است خدمات سریع و مفیدی به تمام مشتریان خود ارائه دهد. بر همین اساس، پیشنهاد می‌کنیم شما نیز در صورت نیاز به خرید انواع کلیدها از جمله کلیدهای مینیاتوری، به مجموعه محصولات صنعت برق اعتماد کرده! و با اطمینان خاطری تمام از کیفیت و قیمت محصول، سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

در نظر داشته باشید که کلیدهای مینیاتوری این مجموعه،  برای افرادی مناسب است که برای فعال کردن سوئیچ فقط به فشار کمی (تقریبا ۱۰ گرم) نیاز دارند. به همین دلیل است که کلیدهای مینیاتوری این مجموعه حتی توسط افراد مبتلا به بیماری های عصبی عضلانی خریداری و استفاده می‌شود.

بنر تماس - صنعت برق

در نهایت لازم به ذکر است که در صورت مواجه شدن با هرگونه چالشی در طی فرایند خرید آنلاین محصول، می‌توانید با بخش پشتیبانی ارتباط بگیرید.

عنوان

سوالات متداول

ویژگی‌های منحصر به فرد کلید مینیاتوری را توضیح دهید؟

امروزه این واقعیت که سوئیچ‌های مینیاتوری به سوئیچ‌های الکتریکی معمولی موجود در بازار ترجیح داده می‌شوند، بر هیچ فردی پوشیده نیست!  دلیل این امر ساده است و به سطح بالای تطبیق پذیری و کارایی کلیدهای مینیاتوری در هنگام استفاده مربوط می‌شود. منظور از تطبیق پذیری بالای کلیدهای مینیاتوری این است که از این کلیدها می‌توان در دستگاه‌ها و لوازم الکتریکی مختلفی استفاده کرد.

انواع کلیدهای مینیاتوری را نام ببرید؟

کلیدهای مینیاتوری، توسط یک پوسته پوشانده شده و یک میله محرک در خارج دارند. این کلیدها به دلیل فاصله کم تماس، نه تنها  میکروسوئیچ نامیده می‌شوند، بلکه به آن‌ها  یک سوئیچ حساس یا سوئیچ اکشن ضربه ای نیز گفته می‌شود.

میزان دوام کلیدهای مینیاتوری را توضیح دهید؟

هر چند انواع با کیفیت‌تر کلید مینیاتوری نسبت به مدل‌های استاندارد، از قیمت و دوام عملکردی بیشتری برخوردار می‌باشد. با این حال، بر روی اغلب کلیدهای مینیاتوری استاندارد جهت دوام طولانی، می‌توان حساب باز کرد! چرا که اکثر این کلیدها اکثر تا ده میلیون چرخه دارند.

ثبت نظر