عنوان

فیوز فشنگی به عنوان یکی از فیوز های ذوب شونده پرمصرف در مدار های الکتریکی بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

عنوان

فیوز فشنگی چیست

فیوز فشنگی به عنوان یکی از فیوز های ذوب شونده پرمصرف در مدار های الکتریکی بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. فیوز ذوب شونده از یک المان حرارتی ساخته شده است که هنگام عبور مقدار جریان مشخص در مدت زمان معین عمل می کند. در صورت عبور جریان اضافه، قطعه و یا سیم بسیار نازک موجود ذوب شده و می تواند مدار را به خوبی قطع کند.

این نوع از فیوز ها در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد. در مصارف خانگی از این فیوز می توان به صورت گسترده ای استفاده نمود. فیوز فشنگی در حوزه های مختلف کاری دارای تنوع بسیار خوبی می باشد. فیوز فشنگی را می توان به عنوان یکی از اجزای بسیار مهم حفاظتی در مدار های الکتریکی دانست.

فیوز فشنگی-sanatbargh.com

این فیوز ها در برابر اضافه بار و همچنین اتصال کوتاه به خوبی عمل کرده و می توانند مدار را قطع کنند. اگر جریان ورودی به مدار از جریان نامی فیوز فشنگی بالاتر رود این فیوز عمل کرده و جریان را قطع می کند. با استفاده از یک مکانیسم بسیار عالی می توان سرعت عمل بسیار خوبی را در این محصولات مشاهده نمود. برای نصب و راه اندازی این فیوز ها باید به نکاتی توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات در نصب این فیوز ها پایه فیوز می باشد.

عنوان

عنوان

فیوز فشنگی-sanatbargh.com

فیوز فشنگی برای نصب نیازمند یک پایه می باشد. می توان به وسیله این پایه به راحتی از این محصول بهره برد. پایه های موجود از جنس سرامیک و چینی می باشند. برای اینکه عملکرد بهتر را در فیوز فشنگی شاهد باشید بهتر است که نصب را به افراد متخصص بسپارید. این فیوز ها در صورتی که عمل کنند دیگر قابلیت استفاده را دارا نمی باشند.

با یک کلاهک چینی می توان این فیوز ها را نصب کرد. فیوز فشنگی دارای سر و ته از جنس فلز رسانا می باشد. برای مدار های مختلف می توان از ظرفیت های مختلف این محصولات به صورت گسترده استفاده نمود.

عنوان

خرید فیوز

فیوز فشنگی را می توان برای موارد و کاربرد های بسیار زیادی خریداری کرد. در مصارف نیمه صنعتی این محصولات کاربرد های بسیار زیادی دارند. می توان از این محصولات به صورت گسترده در تابلو های برق برای حفاظت از موتور های الکتریکی نیز استفاده نمود. در خرید این محصولات باید به موارد و نکات بسیار زیادی توجه داشته باشید. باید ابتدا میزان جریان نامی مدار خود را حساب کرده و بعد اقدام به خرید نمایید. در اکثر موارد نیز می توان برای هر بخش از مدار نیز یک فیوز فشنگی مورد استفاده قرار داد. با توجه به ساختار این محصولات می توان پایه ها و فیوز های مناسب را خریداری نمود. در خرید فیوز فشنگی می توانید میزان جریان های بسیار متنوعی را مورد استفاده قرار دهید. در انتخاب و خرید فیوز فشنگی به برند های موجود نیز توجه داشته باشد. برند های معتبر می توانند برای شما کیفیت برتر را به همراه داشته باشند.

بنر تماس - صنعت برق

در خرید فیوز فشنگی فروشگاه های موجود نیز بسیار مهم می باشند. فروشگاه های بسیار زیادی در سراسر کشور فیوز فشنگی را برای تمامی افراد آماده کرده اند. توجه داشته باشید که فروشگاه های معتبر می توانند برای شما کیفیت بالاتر را به همراه داشته باشند.

فیوز فشنگی-sanatbargh.com

برای خرید این محصولات می توانید به صورت حضوری و اینترنتی اقدام کنید. برای شناسایی فروشگاه های برتر و مجاز می توانید از سایت صنعت برق استفاده نمایید. در این سایت فروشگاه های معتبر به شما معرفی شده و می توانند به خوبی برای شما بهترین کیفیت را آماده کنند. برای اینکه بتوانید به صورت حضوری نیز از این فروشگاه ها خرید کنید آدرس این فروشگاه ها بر روی سایت صنعت برق قرار داده شده است. فروشگاه های مجاز و با کیفیت می توانند تمامی مدل های موجود را در تنوع بالایی برای شما آماده کنند.

عنوان

عنوان

اجزای فیوز فشنگی

در فیوز فشنگی می توان قسمت های مختلفی را مشاهده کرد. هر یک از این قسمت ها دارای وظایف ویژه ای می باشند. می توان با توجه به این قسمت ها کیفیت محصول را به خوبی شناسایی کرد. در انتخاب فیوز فشنگی بهتر است که با اجزای این محصولات به خوبی آشنا شوید. می توان اجزای موجود در این محصولات را به صورت زیر نام برده و توضیح داد.

  • کلاهک فیوز فشنگی: کلاهک معمولا از جنس چینی بوده و به عنوان قسمت جداشدنی فیوز نیز شناخته می شود. این قسمت به حالتی می باشد که می توان به راحتی فیوز را در آن قرار داد. این قسمت دارای شیار هایی در کنار خود می باشد که می توان به وسیله این شیار ها فیوز را در جای خود ثابت کرد. یک پولک رنگی را در زیر شیشه ای که روی کلاهک قرار می گیرد قرار می دهند. بر روی این پولک می توان جریان نامی فیوز را به راحتی مشاهده کرد.
فیوز فشنگی-sanatbargh.com
  • فشنگ: مغزی و یا فشنگ فیوز به عنوان قسمت اصلی ساختمان این محصول شناخته می شود. این قطعه یکبار مصرف بوده و در صورت عمل کردن باید تعویض گردد. توجه داشته باشید که همیشه باید چند عدد فیوز فشنگی را به عنوان زاپاس در کنار تابلو برق خود داشته باشید.
  • پایه: پایه فیوز فشنگی به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت ها شناخته می شود. معمولا این قطعه را از جنس چینی می سازند. این پایه به مدار خارجی متصل می شود.
  • سیم حرارتی: این سیم را می توان به عنوان یکی از اجزای اصلی فیوز فشنگی در نظر گرفت. این سیم ها معمولا از جنس آلیاژ هایی همچون قلع، سرب، مس و یا نقره تولید می شوند. این سیم وظیفه قطع جریان را بر عهده دارد.
فیوز فشنگی-sanatbargh.com
بنر تماس - صنعت برق

هنگامی که این جریان از حد خاصی تجاوز کند دمای سیم بالا رفته و ذوب می شود. این سیم به دو سر فیوز از داخل اتصال دارد. با ذوب شدن این سیم جرقه ای ایجاد شده و فشنگ داخلی مدار عمل می کند. این عمل باعث قطع شدن مدار می شود. این سیم در یک محفظه قرار دارد که برای ایمنی بیشتر و تعیین دما از پودر چینی در این محفظه استفاده می کنند.

عنوان

انواع فیوز


می توان فیوز فشنگی را در دو حالت تند کار و کند کار مورد استفاده قرار داد. فیوز های فشنگی کند کار جریان های بیشتر و بالاتر را دیرتر از فیوز های تندکار قطع می کنند. می توان از فیوز فشنگی در مدار هایی که در اضافه بار نباید قطع شوند استفاده نمود. فیوز های تندکار می توانند با سرعت بسیار بالاتری مدار را قطع کرده و برای مدار های حفاظت جان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

عنوان

فیوز ذوب شونده چیست؟

فیوز ذوب شونده از یک المان حرارتی ساخته شده است که هنگام عبور مقدار جریان مشخص در مدت زمان معین عمل می کند.

اجزای فیوز فشنگی چیست؟

  • کلاهک فیوز فشنگی
  • فشنگ
  • پایه
  • سیم حرارتی
ثبت نظر