عنوان

hmi زیمنس

hmi زیمنس در صنعت برق برای مانیتور کردن و کنترل بهتر دستگاه ها استفاده می شود. در واقع، بدون استفاده از آن، پردازش اتوماسیون ها کار بسیار سختی است. صفحه نمایش های موجود در  hmi زیمنس قابلیت این را دارند که پمپ ها را خاموش و روشن کنند. جالب است بدانید که این محصول از یک نرم افزار ویژه که توسط طراحان و مهندسین اتوماسیون، طراحی شده است، بهره می برد. به کمک این نرم افزار ها می توان، برخی تنظیمات مرتبط با عملکرد و وضعیت ماشین آلات را اعمال نمود. به عبارت دیگر، این نرم افزار های حرفه ای به اپراتور اجازه می دهد تا در صورت نیاز، عملکرد ماشین ها را دستکاری کنند. به این ترتیب، امکان کنترل عملکرد های ماشین آلات به راحتی میسر خواهد بود.

مشخصات hmi زیمنس

همان طور که گفته شد hmi زیمنس یک مانیتور است و با برنامه ریزی دقیق آن می توان سیستم ها را کنترل کرد. در بیشتر موارد،  hmi زیمنس  مانند یک صفحه نمایش شبیه به مانیتور کامپیوتر به نظر می رسد. اگر چه در برخی برند های دیگر با پشتیبانی از یک صفحه ی لمسی تولید و عرضه می شوند. فردی که مسئول نگهداری و تعمیر بخش های مختلف ماشین آلات صنعتی است، می تواند به کمک این مانیتور ها، اقدامات مورد نیاز را اعمال کند. در واقع، مانیتور ها، اطلاعاتی از قبیل فشار و دما، مراحل شمارش و پردازش مواد را نشان می دهند و اپراتور با مشاهده آنها متوجه می شود که چه عملکردی در حال اجراست.
در گذشته، برای انجام دادن این گونه کار ها از کامپیوترها استفاده می کردند ولی این احتمال وجود داشت  که نرم افزار ها دچار ویروس شوند و خسارت های اقتصادی زیادی را به بار بیاورند. به مرور این hmi  ها طراحی و تولید شدند و به عنوان جایگزینی برای کامپیوتر های قدیمی در صنایع مختلف به کار گرفته شدند .  با پیدایش این دستگاه های صنعتی پر کاربرد، کار اپراتور ها و متخصصین در صنعت برق، تا حدود زیادی آسان تر شده است.
جالب است بدانید که یکی از ویژگی های مهم این hmi های تولید شده توسط کمپانی زیمنس این است که می تواند به ۲۵۵ دستگاه یا وسیله به طور همزمانی متصل شود و همچنین پارامتر های موجود در آن را نمایش دهد.
از دیگر مشخصات این دستگاه این است که  به طور هم زمان از طریق دو پورت TS_232 RS_485 ارتباط بین سریال ها به وجود می آید. برای ارسال کردن و دریافت برنامه از پورت یو اس پی استفاده می شو و به صورت record اطلاعات لازم را ذخیره سازی می کند.  همچنین در یک شبکه، مانیتور ها قابلیت Slave بودن را دارند و می توانند به اینورتر ها یا هر دستگاه پورت RS_485 متصل شوند.

عنوان

کاربرد های hmi  زیمنس چیست؟

برند محبوب زیمنس به عنوان یکی از مهم ترین و قدرتمند ترین برند های با کیفیت در بازار تولید و عرضه hmi  شناخته می شود. hmi زیمنس دارای تنوع زیاد و پنل های مختلفی است که در این بین می توان به مولتی پنل ها، کامفورت پنل ها، موبایل پنل ها و بیسیک پنل اشاره کرد. با در نظر گرفتن اینکه hmi  زیمنس به معنای ارتباط بین ماشین ها و انسان، تعریف می شود، می توان به کاربرد ان پی برد. ساده تر اینکه،  عملکرد و کارایی دستگاه و همچنین وضعیت فعلی ماشین آلات را به نمایش می گذارد. شایان ذکر است که  hmi یک ال سی دی است که معمولا به طور تاچ لمسی عمل می کند. برای وارد کردن مشخصات و اطلاعات آن از کیبورد ها استفاده می شود. در صورت نیاز می توانید موس و کیبور را به آن وصل کنید. در برخی برند های موجود در بازار، می توان نمونه هایی را مشاهده کرد که از کیبورد های بزرگ تر برای خروجی استفاده می کنند تا تصاویر مختلف در اندازه بزرگ تری بر روی صفحه نمایش آن نمایش داده شود.

به طور کلی، hmi زیمنس، نقش اساسی در صنعت برق، ایفا می کند و نمی توان کاربرد های مهم آن را نادیده گرفت. در این جا به مهم ترین  کاربرد های  hmi زیمنس اشاره می شده است:

 • در صورت به وجود آمدن و بروز مشکل در عملکرد ماشین آلات صنعتی، می توان به طور سریع به عیب یابی و رفع آن اقدام نمود.
 • مشاهده کردن تمامی وضعیت های ورودی و خروجی ها.
 • در صورت وجود آلارم ها آن ها را ثبت و ذخیره می کند.
 • امکان مشاهده مقادیر متغییر ها را فراهم می سازد.
 • Sp ها را به پروسه های کنترلی ارسال می کند.
 • آلارم پیغام ها را دریافت می کند.

عنوان

ویژگی های hmi زیمنس

مهم ترین ویژگی های hmi زیمنس را می توان به قابلیت پشتیبانی از صفحه نمایش های لمسی TFT وLCD مرتبط دانست. جالب است بدانید که تمام ارتباطات از طریق پورت ها به تمامی plc های زیمنس صورت می گیرد. از دیگر ویژگی های آن نمایش دادن اطلاعات به طور منحنی و نمودار است که این قابلیت مورد پسند کاربر ها در پنل های hmi  زیمنس است. در ادامه به سایر ویژگی های مهم و اساسی این محصول اشاره می شود:

 • زیمنس hmi می تواند به انواع پی ال سی ها متصل شود.
 • اطلاعات را به طور دقیق و کامل ذخیره سازی می کند.
 • قابلیت نمایش دادن انیمشن ها را دارد.
 • فعالیت های خاص در زمان و ساعت دقیق و مشخص را تنظیم می کند.
 • توانایی و قابلیت ارتباط با شبکه های گوناگون و مختلف هم مانند سریال و پروفی باس را دارد.
 • می تواند نمودار و گراف ها را نمایش دهد.
 • در جهت انجام دادن اعمال منطقی و محاسبه ها دارای ماکرو است.
 • داده ها را بر روی اینترنت ارسال می کند.

قیمت hmi زیمنس

با توجه به نوع، مدل، ابعاد و سایر ویژگی های  hmi زیمنس، قیمت های آن متفاوت می باشد. باید با توجه به نیاز کاربری خود؛ نوع مناسب آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. در نظر داشته باشید که هر نوع مانیتور با توجه به ابعاد و اندازه ای که دارد برای یک نوع نیاز کاربری مناسب می باشد.

بنابراین، بهتر است ابتدا نوع نیاز ویژه خود را به طور کاملا دقیق در نظر گرفته و متناسب با آن اقدام به خرید این محصول کنید. این، به لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه تر است زیرا نیاز به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید اچ ام آی های با اندازه غیر متعارف نخواهید داشت. فراموش نکنید که اندازه اچ ام آی ها که بر حسب اینچ در نظر گرفته می شود بر قیمت آنها بسیار تاثیر گذار است.

عنوان

خرید hmi  زیمنس

Hmi زیمنس در اندازه های مختلف و مدل های متنوع به بازار عرضه می شود؛ به طور مثال ۲ اینچ ۳ اینچ و… که با توجه به نیاز کاربری خود باید، نوع مناسب آن را انتخاب کرد. از آنجایی که پنل های hmi  به چند دسته تقسیم می شوند( شامل دسته های TD,Tp,op و mp ) عملکرد و قیمت آنها متفاوت است. برای خرید این محصول می توانید به وب سایت فروشگاهی صنعت برق مراجعه کنید و متنوع ترین اچ ام آی های زیمنس را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید.

عنوان

سوالات متداول

hmi زیمنس چیست؟

hmi زیمنس در صنعت برق برای مانیتور کردن و کنترل بهتر دستگاه ها استفاده می شود. در واقع، بدون استفاده از آن، پردازش اتوماسیون ها کار بسیار سختی است. صفحه نمایش های موجود در  hmi زیمنس قابلیت این را دارند که پمپ ها را خاموش و روشن کنند. جالب است بدانید که این محصول از یک نرم افزار ویژه که توسط طراحان و مهندسین اتوماسیون، طراحی شده است، بهره می برد

کاربرد های hmi زیمنس چیست؟

برند محبوب زیمنس به عنوان یکی از مهم ترین و قدرتمند ترین برند های با کیفیت در بازار تولید و عرضه hmi  شناخته می شود. hmi زیمنس دارای تنوع زیاد و پنل های مختلفی است که در این بین می توان به مولتی پنل ها، کامفورت پنل ها، موبایل پنل ها و بیسیک پنل اشاره کرد. با در نظر گرفتن اینکه hmi  زیمنس به معنای ارتباط بین ماشین ها و انسان، تعریف می شود، می توان به کاربرد ان پی برد

ثبت نظر