عنوان

لامپ اس ام دي

لامپ اس ام دي از جمله تکنولوژي هايي مي باشد که در مدت زمان کمي با سرعت بالا جاي وسايل روشنايي مختلف را در بازار گرفت. تکنولوژي نصب سطحي اين لامپ ها باعث شده تا راحتي در توليد آن ها بالا رود. شايد لامپ هاي پرمصرف هالوژني از نظر ساخت بتوانند راحتي ساختي مانند اين لامپ ها داشته باشند اما ديگر منسوخ شده اند.

عنوان

مقدمه

لامپ اس ام دي از جمله تکنولوژي هايي مي باشد که در مدت زمان کمي با سرعت بالا جاي وسايل روشنايي مختلف را در بازار گرفت. تکنولوژي نصب سطحي اين لامپ ها باعث شده تا راحتي در توليد آن ها بالا رود. شايد لامپ هاي پرمصرف هالوژني از نظر ساخت بتوانند راحتي ساختي مانند اين لامپ ها داشته باشند اما ديگر منسوخ شده اند. تکنولوژي نصب سطحي شامل بسياري از قطعات الکترونيکي مي شوند که در اينجا به بررسي اس ام دي ها خواهيم پرداخت. در سال ۱۹۶۰ ساخت لامپ ال اي دي شروع شد و به دليل مصرف پايين طرفداران خوبي را پيدا کرد اما به دليل ميزان روشنايي کم محبوبيت با دوام و دائمي را پيدا نکردند. در اوايل قرن ۲۱ با ايجاد يک تحول، تراشه هاي اس ام دي اختراع شدند. در مدت زمان کوتاهي لامپ اس ام دي با سرعت بسيار بالايي محبوبيت پيدا کرد. لامپ اس ام دي با تنوع رنگ بيشتر، وضوح نور بالاتر، حجم بسيار کمتر، صرفه جويي بيشتر در انرژي و بسياري ويژگي بيشتر با سرعت بسيار بالايي در بازار رقابت جاي خود را تثبيت کردند.

بنر تماس - صنعت برق

عنوان

سايز بندي لامپ اس ام دي

تنوع در استفاده

در لامپ اس ام دي نام گذاري منشا نوري بر اساس سايز چيپ آن ها انجام مي شود. سايز هاي مختلف اين چيپ ها به صورت ۲۸۳۵، ۳۵۲۸، ۳۰۲۰، ۳۰۳۰، ۳۵۳۵، ۳۰۱۴، ۵۰۶۰، ۵۰۵۰، ۴۰۱۴، ۵۷۳۰، است.

اين اعداد را به صورت ۲ عدد، دورقمي خوانده و نشانگر سايز هر چيپ در لامپ اس ام دي مي باشند. براي مثال چيپ ۳۰۳۰ داراي سايز ۳۰*۳۰ ميکرو متر مي باشد. اين سايز بندي ها در اندازه و برد هاي بکار رفته در لامپ اس ام دي بسيار تاثير گذار مي باشد.

عنوان

مونتاژ لامپ اس ام دي به چه صورت مي باشد

در بازار امروزه به دليل رقابت بالاي شرکت هاي مختلف براي تصاحب بازار ايجاد يک رقابت تنگاتنگ براي پيشرفت در اين حوزه را شاهد هستيم. با اشاره به نحوه مونتاژ لامپ اس ام دي به شما در شناخت بهتر اين تکنولوژي پر طرفدار کمک خواهيم کرد. در مونتاژ دستي قطعات از سيم هاي لحيم نازک ۰٫۴ استفاده مي کنند تا ظرافت در اين برد ها حفظ شود. در توليد نيمه انبوه بردهاي الکترونيکي لامپ اس ام دي با استفاده از دستگاه ليزري، استنسيل موجود در لامپ ها را مي سازند. در اين روش ليزر طرح پيشنهادي شما را بر روي طلق هاي با توان بالا پياده سازي مي کند.

مونتاژ لامپ اس ام دي در سايز هاي مختلف

تنظيم درست اين ليزر ها بسيار مهم مي باشد چرا که اگر دماي مورد نياز از حدي بالاتر رود طرح شما بر روي ورق استيل نمي نشيند و بر اثر حرارت زياد ورق ذوب مي شود و استنسيل بلااستفاده خواهد شد. بعد از ايجاد ورق مورد نياز مي توانيد قلع ريزي را انجام داد. خمير قلع را بر سطح کار پخش کرده و در ادامه به چيدن قطعات مورد نظر مي پردازند.

قطعات سطحي با توجه به ساختارشان با قطعات پايه دار بسيار متفاوت مي باشند. اين قطعات به چند قسمت مختلف تقسيم بندي مي شوند. اولين گروه اين نوع قطعات را المان هاي پسيو تشکيل مي دهند که شامل قطعاتي همچون مقاومت ها و خازن ها در ابعاد و اندازه هاي مختلفي هستند. قطعات ديگري مانند کويل ها و کريستال ها نيز در ساختار اين نوع از اتصالات وجود دارند که شکل هاي خاص خود را دارا مي باشند.

کاربرد تکنولوژي لامپ اس ام دي

همه افراد علاقه مند به استفاده از تکنولوژي هاي سريع تر، کوچک تر و بهتر هستند. اين تمايل در افراد باعث شده تا اين تکنولوژي روز به روز در حال پيشرفت باشد که جذابيت هاي بالايي را براي مصرف کنندگان ايجاد مي کنند. در لامپ اس ام دي استفاده از صفحات کوچکتر و رقابت براي بدست آوردن تکنولوژي جديد تر باعث ايجاد رقابت به نفع مردم شده است.

عنوان

ساختار لامپ اس ام دي

چيپ هايي که در ساختار لامپ اس ام دي به کار گرفته مي شوند براي نصب، دو يا ۳ پايه را براي لحيم کاري در خود دارند. يک صفحه از جنس مس براي انتقال بهتر گرماي ايجاد شده در لامپ اس ام دي وجود دارد که طول عمر لامپ ها ارتباط مستقيمي با اين قضيه دارد. هرچه صفحه بکار رفته از جنس مرغوب تري ساخته شده باشد مي تواند گرما را بهتر انتقال دهد. انتقال بهتر گرما باعث افزايش طول عمر لامپ خواهد شد.

در صورتي که صفحه مسي موجود از جنس غير مرغوب ساخته شده باشد گرما به خوبي انتقال نمي يابد. ماندن گرما در اطراف اس ام دي باعث کاهش شديد طول عمر لامپ اس ام دي مي شود. لامپ اس ام دي با دريافت برق بدون هيچ وقفه اي روشن مي شوند و حداکثر نور خود را به محيط مي دهند.

ساختار ساده و کاربردي

در لامپ اس ام دي تنظيم جهت نور بسته به سليقه شما مي باشد. مي توانيد تمرکز نور را در يک نقطه داشته باشيد و يا نور را به شکل گسترده در مکان مورد نظر پخش کنيد. اين قابليت باعث شده تا کاربرد هاي لامپ اس ام دي دو چندان شود. به دليل مصرف کم انرژي لامپ اس ام دي صرفه جويي در مصرف را به مقدار بسيار زياد شاهد خواهيد بود.

عنوان

مزاياي لامپ هاي اس ام دي

به طور کلي مي توان مزاياي لامپ اس ام دي را در چهار مورد خلاصه کرد. اين ۴ مورد به صورت زير مي باشند که به شرح هريک از آن ها خواهيم پرداخت.

توليد گرماي کم با نور زياد
  1. روشنايي يکنواخت

لامپ اس ام دي زاويه ۱۲۰ درجه را به خوبي رعايت مي کنند. اين زاويه باعث مي شود که فضاي بيشتري تحت تابش نور اين نوع از لامپ ها قرار گيرد. برخلاف لامپ هاي ال اي دي قديمي که تمرکز نور در اولويت قرار داشت در لامپ اس ام دي شاهد اين نوع از مشکلات نيستيم.

2.طول عمر

کاهش هزينه هاي تعمير و نگهداري براي روشنايي از مزاياي بسيار بزرگ لامپ اس ام دي مي باشد. طول عمر بالاي اين نوع از لامپ ها باعث شده تا با خيال راحت از آن ها استفاده کنيد. هزينه کم تعميرات و تعويض چيپ ها باعث شده تا درکمترين زمان لامپ هاي شما به کارايي اوليه خود برگردند.

۳٫صرفه جويي در انرژي

مصرف پايين انرژي در لامپ اس ام دي بر کسي پوشيده نبوده و همين امر باعث شده تا صرفه اقتصادي بسيار خوبي را براي کاربران داشته باشند.

۴٫توليد گرماي کم

اس ام دي ها به دلايل مختلفي در قطعات و وسايل مختلف مورد استفاده قرار مي گيرند. مصارف متعدد باعث شده تا محبوبيت لامپ اس ام دي روز به روز بيشتر شود. توليد کم گرما باعث شده که بتوان در نقاط مختلف به راحتي و بدون نگراني از اين محصولات استفاده کرد.

عنوان

سوالات متداول

مونتاژ لامپ اس ام دي به چه صورت مي باشد ؟

در بازار امروزه به دليل رقابت بالاي شرکت هاي مختلف براي تصاحب بازار ايجاد يک رقابت تنگاتنگ براي پيشرفت در اين حوزه را شاهد هستيم. با اشاره به نحوه مونتاژ لامپ اس ام دي به شما در شناخت بهتر اين تکنولوژي پر طرفدار کمک خواهيم کرد. در مونتاژ دستي قطعات از سيم هاي لحيم نازک ۰٫۴ استفاده مي کنند تا ظرافت در اين برد ها حفظ شود.

کاربرد تکنولوژي لامپ اس ام دي ؟

همه افراد علاقه مند به استفاده از تکنولوژي هاي سريع تر، کوچک تر و بهتر هستند. اين تمايل در افراد باعث شده تا اين تکنولوژي روز به روز در حال پيشرفت باشد که جذابيت هاي بالايي را براي مصرف کنندگان ايجاد مي کنند. در لامپ اس ام دي استفاده از صفحات کوچکتر و رقابت براي بدست آوردن تکنولوژي جديد تر باعث ايجاد رقابت به نفع مردم شده است.

ساختار لامپ اس ام دي ؟

چيپ هايي که در ساختار لامپ اس ام دي به کار گرفته مي شوند براي نصب، دو يا ۳ پايه را براي لحيم کاري در خود دارند. يک صفحه از جنس مس براي انتقال بهتر گرماي ايجاد شده در لامپ اس ام دي وجود دارد که طول عمر لامپ ها ارتباط مستقيمي با اين قضيه دارد.

ثبت نظر